Suchá kůže nohou může vést až bolestivým prasklinám | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Suchá kůže nohou může vést až bolestivým prasklinám

24. 7. 2017

Zrohovatělá a suchá kůže na nohách v létě příliš parády neudělá. S tímto problémem se potýká celá řada žen i mužů. Ne každý má ale čas a peníze na pravidelné návštěvy pedikúry. Naštěstí se na trhu objevují produkty, které nahradí péči pedikéra a zajistí vám krásné nohy do letních sandálů.

Zanedbaná péče přes zimu

Za vysušenou a popraskanou kůži může většinou zanedbaná péče přes zimu, kdy nohy tak moc neukazujeme, a necháme je celý den v neprodyšných botách. Málokdo si najde čas, aby si nohy dvakrát denně mazal hydratačním krémem, jak doporučují pedikéři, a minimálně jednou týdně kůži na nohou pořádně přejel pemzou. Ignorováním vysušených nohou a počínajících prasklin si však můžete zadělat na vážný problém. Nejde jen o nevábný vzhled chodidel, ale zhoršující se praskliny mohou být bolestivé a obtížně se jich zbavuje.

Jednou z novinek na českém trhu, která pomáhá odstranit suchou kůži a mozoly na nohách, a urychlit jejich regeneraci, jsou exfoliační ponožky Parasoftin.Použití je jednoduché. Na nohy si nasadíte přiložené nepromokavé návleky a nalijete do nich léčivý přípravek. Okraje návleků zalepíte, aby vám nesklouzly, a vyčkáte hodinu a půl. Poté ponožky sundáte, nohy osprchujete a umyjete mýdlem.

Efekt se dostaví během týdne

Parasoftin totiž působí na svrchní poškozené vrstvy kůže, které se začnou rychleji odlupovat. „V prvních dnech se nám může kůže jevit ještě sušší než předtím, ale jde jen o odlupující se odumřelé buňky, pod kterou se objeví jemná růžová pokožka. Je potřeba vydržet. Celý proces je bezbolestný, někdy se může objevit mírné svědění, které rychle vymizí,“ vysvětluje RNDr. Eva Holubová, odborná ředitelka ze společnosti Naturprodukt CZ.


publikováno: 24. 7. 2017, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: nohy

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+