Supervitamin D pro celou rodinu | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Supervitamin D pro celou rodinu

25. 11. 2019
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Jedna kapka doplňku stravy Naturevia Vitamin D3-Efekt kapky obsahuje 10 mikrogramů vitaminu D.

Výherci: Zuzana Frömlová,Jitka Lakatová,Petr Novický

A je to tu zas. Podzimní plískanice, první sníh a s nimi také nachlazení a chřipka. Není to zcela náhoda, že zvýšená nemocnost přichází vždy v období, kdy sluníčko tolik nesvítí. Jedním z důvodů, proč jsme v této době náchylnější virům a bakteriím podlehnout, je oslabená imunita, za což může i nedostatek vitaminu D.

Podle posledních studií chybí déčko 99 % dospělé populace v Česku. Z toho důvodu byste neměli jeho příjem podcenit. Experti upozorňují, že ačkoliv jsou dnes mnohé potraviny obohacené o vitamin D, není jej možné získat ze stravy v potřebném množství. Hlavním zdrojem „déčka“ je slunce. Jenže co dělat, když od podzimu do jara není intenzita svitu dostatečná a vitamín D v kůži nevzniká? V tu chvíli přichází na řadu kvalitní doplňky stravy.

Supervitamin D

O vitaminu D a jeho významu se nejvíce hovoří ve spojení s dětmi, kdy jej lékaři doporučují, protože pomáhá ke zdravému růstu a vývoji pevných kostí a zubů. Pomáhá totiž vstřebávání vápníku. Jenže vitamin D má mnohem komplexnější vliv na náš organizmus, jak ukazují tisíce vědeckých studií. Při jeho nedostatku strádá imunitní systém a hrozí zdravotní komplikace pro mozek, srdce i svaly. Deficit „déčka“ zvyšuje riziko vzniku rakoviny tlustého střeva, prsou a prostaty. Dále vznikají podmínky pro rozvinutí kardiovaskulárních onemocnění, osteoartrózy, cukrovky nebo roztroušené sklerózy. Z tohoto důvodu bychom ho měli doplňovat bez ohledu na věk.

Supervitamin v kapkách či tabletách

Zvolit můžeme například novinku Naturevia Vitamin D3-Efekt 400 IU kapky, která je ideálním řešením pro celou rodinu. Miminkům stačí jedna kapička denně. Náctiletým, rodičům a prarodičům pak dvě. Nikdo pak nebude strádat a déčka budou mít všichni potřebné množství. Pokud je potřeba opravdu silná dávka supervitaminu a dáváte přednost tabletám, pak rozhodně zvolte přípravek Naturevia Vitamin D3-Efekt 2000 IU. Stačí užívat jednu tabletu denně a balení vám vydrží tři měsíce.

Nápovědu pak najdete na www.naturevia.cz

Soutěžní otázka

Kolik mikrogramů vitaminu D obsahuje jedna kapka doplňku stravy Naturevia Vitamin D3-Efekt kapky?

a) 5

b) 10

c) 15

Tři výherci, kteří do 9. 12. 2019 správně odpovědí na soutěžní otázku, obdrží balíček doplňků stravy Naturevia (Naturevia Vitamin D3-Efekt 400 IU Kapky a Naturevia Vitamin D3-Efekt 2000 IU). Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením déčko.

  • Odesláním mailu s odpovědí do soutěže na webu Trendy zdraví dáváte souhlas k uchování vašich osobních údajů za účelem losování. Po losování budou vymazány.

publikováno: 25. 11. 2019, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: vitaminy

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+