Vyhrajte humornou encyklopedii VŠECHNO JE JEDlé | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Vyhrajte humornou encyklopedii VŠECHNO JE JEDlé

4. 2. 2010
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď je Koření proti choření. Tak se jmenuje předchozí knížka Hanky Synkové.

Výherci: Olga Pětivoká, Andrea Nadrchalová

Kniha VŠECHNO JE JEDlé má podtitul: Co jíst, když nám něco chybí. Autorka Mgr. Hanka Synková vystudovala Fakultu žurnalistiky a je také absolventkou Institutu životního stylu Country life. Řadu let se zajímá o zdravou výživu a má ji denně i na talíři. Na základě svých vlastních zkušeností a získaných poznatků s notnou dávkou nadhledu a vtipu vysvětluje, proč a jak je dobré konzumovat konkrétní potraviny. Určitě se nebudete při čtení nudit suchopárným věděckým jazykem. Navíc se dozvíte řadu zajímavostí i o známých osobnostech a jejich stravování.

První část připomíná encyklopedii

Hanka Synková zde humornou formou zpřístupňuje názory jiných a své vlastní na známé i méně známé potraviny. První část čítá 163 položek v abecedním pořadí a dozvíte se v ní o čočce, karambole, tofu, tempehu, pěťouru, ale i zdánlivě obyčejné věci jako je zelí, ptačinec nebo česnáček. Přičemž každá potravina má svůj obrázek od Inky Delevové.

Druhá část se jmenuje Příklady táhnou

Tam se píše, jaký životní styl dělal dobře té které osobnosti. Za všechny jmenujme Aleše Cibulku, Františka Ferdu, Zoru Jandovou, Jana Kačera, Vladimíra Mertu, Jitku Molavcovou, Jana Matěje Raka nebo Terezu Kerndlovou.

Třetí část se věnuje kuriozitám

Texty zajímavostí týkajících se zdraví jsou umístěny do zajímavých grafických vyobrazení zeleniny či ovoce, třeba v podobě rajčete nebo okurky.

Knížka má 425 stránek, takže je dost tlustá… Ale vám otylost, pokud ji budete pozorně číst a řídit se radami v ní, nehrozí!

Soutěžní otázka

Jak se jmenuje předchozí knížka Hanky Synkové o koření?

a) Koření proti choření

b) Koření na všechny neduhy

c) Léčivé koření

Odpověď můžete najít na www.atelierzdra­viakrasy.webno­de.cz. Dva vylosovaní výherci, kteří do 21.2. odpovědí správně na soutěžní otázku, získají knihu VŠECHNO JE JEDlé. Odpovědi zasílejte na redakce@trendyz­dravi.cz s označením encyklopedie


publikováno: 4. 2. 2010, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: knihy, ovoce, prevence, zelenina

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+