Zúčastněte se Týdne zážitkového saunování s aromaterapií i ceremoniály | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Zúčastněte se Týdne zážitkového saunování s aromaterapií i ceremoniály

4. 11. 2016
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Během Týdne saunování v Aquapalace Praha jste mohli zažít ceremoniál Večer na ranči.

Výherci: Antonín Kolář, Pavel Michálek, Jana Heřmánková

Týden saunování, kterého se uskuteční řada saun a saunových světů po celé ČR proběhne již 6. rokem. Pro návštěvníky saun je přichystáno množství speciálních akcí, spoustu zážitků, nejrůznější výhody a také informace o správném a zdravém pravidelném saunování. Akce začíná 5. listopadu a končí 12. 11. Pořádá ji Česká asociace saunérů a společností Rain.cz.

Týden saunování šíří osvětu pro správné a zdravé saunování

Letos se akce zaměří zejména na vhodné využití aromaterapie při saunování, která přichází do saunových světů jako nový trend a návštěvníkům zpříjemní pobyt v saunách. Využívána je také při zážitkovém saunování, beauty procedurách atd.

Používání přírodních éterických olejů v sauně pozvedá účinky saunování o třídu výše. Aromaterapie působí holisticky – komplexně na tělo, duši i mysl. Pokud nahradíme používání syntetických vůní přírodními esencemi, podpoříme tím výrazně naše zdraví, náladu i mysl.

Návštěvníci saun se například dozvědí proč je dobré chodit do sauny pravidelně, nejlépe každý týden. Dalším tématem je dodržování celého cyklu saunování, kdy po prohřátí a ochlazení přichází mnohdy opomíjená součást saunování a tou je relaxace a odpočinek. Velký prostor bude věnován hygieně, pitnému režimu nebo saunování celých rodin včetně dětí.

Pro celou rodinu

„Týden saunování má přivést do saun nové návštěvníky a těm stávajícím připravit zajímavé zážitky. Chceme upozornit na zdraví prospěšné saunování i na trendy v zážitkovém saunování. Rodičům dáme návod na saunování dětí, které přispívá ke zvýšení imunity a pravidelně saunující děti nejsou tak často nemocné. K tomu pořádáme i otevřené školení pro provozovatele,“ uvádí ředitel kampaně Týden saunování Pavel Hofrichter, předseda České asociace saunérů.

Speciální nabídka

V jednotlivých saunových centrech jsou připraveny speciální saunové noci s prodlouženou otevírací dobou nebo zvýhodněným vstupným, saunování při svíčkách, metličkování, saunové ceremoniály, peelingy či saunová show – saunové divadlo. V některých saunách se chystají diskuse o zásadách správného saunování. Řada saun zavádí nově do programu zážitkové saunování. V rámci Týdne saunování proběhne i školení odborných porotců pro soutěže v provedení saunových ceremoniálů (SaunaFest či Sauna Herbal Cup) v Aquapalace Praha, kde bude také Týden saunování zahájen.

Pestrý program v Saunovém světě Aquapalace Praha na: www.aquapalace­.cz/…palace-praha

Mapu zapojených saunových center a saun najdete na www.TydenSauno­vani.cz

Další informace na webu asociace www.Sauneri.cz

Soutěžní otázka

Jaké ceremoniály můžete mj. zažít během Týdne saunování v Aquapalace Pra­ha?

a) Večer na ranči

b) Procházka Prahou

Tři výherci, kteří do 15. 11. 2016 správně odpovědí na soutěžní otázku, dostanou 2× voucher pro dospělou osobu na 3 hodiny do Vodního a saunového světa do Aquapalace Praha (www.aquapala­ce.cz). Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením sauna.


publikováno: 4. 11. 2016, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: prevence, sauna

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+