Berlín láká na velké výprodeje. Kam se vypravit? | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Berlín láká na velké výprodeje. Kam se vypravit?

7. 1. 2016

Chcete si za hubičku vybavit šatník, vydesignovat si byt nebo zkrátka jen zažít tu pravou nákupní horečku? Vydejte se do Berlína, kde v lednu začínají velké slevy v nepřeberném množství obchodních domů. Poradíme vám, kde dobře nakoupíte.

Konečný zimní výprodej

Ne nadarmo se o Berlínu říká, že je výkladní skříní Německa. Obzvláště vybavená je v lednu, po třech králích, kdy tady mají dokonce pro období slev název WSV – Winterschlus­sverkauf, což znamená konečný zimní výprodej. „Slevy jsou natolik zajímavé a Berlín nabízí takové množství obchodních domů, zajímavých obchůdků a bleších trhů, že sem míří mnohem více Čechů než v jiném ročním období. Pokud cestují autobusem, využívají takzvaných cest na otočku, kdy ráno jedou tam, večer zpět,“ říká Pavla Lauermannová z Eurolines.cz a přidává několik osvědčených rad:

  • Za nákupy do Berlína nevyrážejte v neděli, to má většina obchodů zavřeno.
  • Největším nákupním dnem je sobota, pokud netoužíte po davech, té se rovněž vyhněte.
  • S kreditkou si nevystačíte. Mnoho menších obchůdků akceptuje pouze německou EC kartu či hotovost.
  • Autobusy Eurolines se do Berlína dostanete za 4,5 hodiny, zpáteční Promo jízdenka stojí 700 Kč a můžete jet i tzv. na otočku (v 6:45 z Prahy, z Berlína v 19:00), více na www.eurolines.cz.

Kam v Berlíně na nákupy

  1. Megalomanský KaDeWe je zkratka pro Kaufhaus des Westens (Obchodní dům Západu), je to nejznámější německý obchodní dům a druhý největší v Evropě. Stojí na Tauentzienstrasse a vyplatí se vyčlenit si na něj několik hodin. Najdete zde sedm pater věnovaných vždy jinému sortimentů zboží – oblečení, boty, parfémy… a jedno podlaží je vyhrazeno potravinám, kde nechybí desítky stánků s pochutinami.
  2. Moderní nákupní centrum Arkády stojí na náměstí Potsdamer Platz a dobře tady nakoupí všichni, kdo mají rádi běžné značky jako H&M, Mango nebo Zara. A taky se tu dobře najíte.
  3. Klasická nákupní galerie U Alexe stojí na Alexanderplatz a najdete tady na 180 obchodů překypujících zbožím za zlomkové ceny, to vše v budově ve stylu art deco.
  4. Luxusní Galeries Lafayette: Právě tady nakoupíte unikátní kousky módních návrhářů, ale nemusíte tady nutně utrácet (i při slevách se pořád jedná o astronomické ceny), stačí zažít atmosféru jednoho z architektonicky nejvyvedenějších obchodních domů a zdarma získáte přehled o tom, co v módě právě letí.
  5. Kultovní bleší trh Flohmarkt není sice nákupní dům, ale vynechat ho nelze. Najdete ho v Mauerparku a jeho nabídka nadchne všechny, kdo si oblíbili styl retro či vintage a taky si můžete dovybavit byt nejrůznějšími předměty ze 70. a 80. let.

Zdroj: www.eurolines.cz


publikováno: 7. 1. 2016, v rubrice Rodina
Štítky: akce, cestování, nákupy, šetříme peníze

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+