Gigantické artefakty ozdobí centrum Staré Prahy | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Gigantické artefakty ozdobí centrum Staré Prahy

19. 9. 2011

Osm nepřehlédnutelných artefaktů zdobí do 20. října Staroměstské náměstí a náměstí Franze Kafky v centru Prahy. Veřejnosti představuje svá rozměrná originální díla Čestmír Suška, Martin Pertl, Ladislav Plíhal, Holanďan Floris Brasser –  umělci spojení se Sochařským studiem Bubec.

Výstava na radnici

Venkovní instalace je součástí expozice Sochařské studio Bubec 2000 – 2011 nabízející ucelený pohled na historii a současné aktivity studia Bubec, která se uskuteční od 21. září do 20. října na Staroměstské radnici. Mezi vystavujícími umělci nechybí například Jiří David, Michal Gabriel, Jitka Havlíčková, Michal Novotný, Martin Pertl, Ladislav Plíhal, Markéta Prášková, Lukáš Rittstein nebo Čestmír Suška. Vyvrcholením výstavy bude aukce uměleckých děl pořádaná ve spolupráci s galerií Dolmen, jejíž výtěžek je určen na podporu projektů studia Bubec.

Kultivují veřejné prostory

Sochařské studio Bubec, které vzniklo v roce 2000 v bývalé skladové hale v Praze-Řeporyjích, je otevřeno sochařům z České republiky i zahraničí, nabízí jim inspirativní zázemí pro tvorbu. Prezentace prací pak probíhá na pravidelných Art Safari s atraktivním doprovodným hudebním a divadelním programem, výtvarnými dílnami pro děti, odbornými semináři a přednáškami. „Ve studiu Bubec realizujeme mnoho zajímavých projektů, jedním z nich je kultivace veřejných prostranství měst. Právě tomuto tématu věnujeme Art Safari 22 ve dnech 17. a 18. září, výběr z vystavených objektů bude následně převezen na Staroměstské náměstí a náměstí Franze Kafky. Umístěním artefaktů v reálném prostoru historického centra bychom rádi přispěli do diskuse o kultivaci jedinečných prostranství v Praze 1 uměleckými díly, protože ne všechny objekty, které se tam objevily, mají patřičné kvality,“ konstatuje Čestmír Suška, sochař a zakladatel Sochařského studia Bubec.

www.bubec.cz


publikováno: 19. 9. 2011, v rubrice Rodina
Štítky: akce, dítě, umění

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+