Jak vypadat skvěle na fotkách ? | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Jak vypadat skvěle na fotkách ?

15. 8. 2014

Všechny to známe, milé dámy, myslíme si, že jsme fotogenické, ale na fotografii zjistíme, že tady něco přebývá a támhle něco chybí. Jacquie Carter, expertka společnosti Herbalife na kosmetiku a péči o pleť, vám odhalí své tajné triky, jak vypadat skvěle na každé fotografii. Řekněme si upřímně, kdo se v dnešní době dokáže vyhnout fotografování? Je docela bolestné zjistit, že to, co jste považovala za roztomilé, z vás na fotce udělá strašáka do zelí.

Jste svým největším kritikem

Podívejte se raději na fotografii jako celek, než abyste se zabývala malichernostmi. Pokud se do objektivu usmějete a vzpřímíte tělo, výslednou fotku jen vylepšíte, detaily jistě nikdo zkoumat nebude. Vsadím se, že vaši přátelé ani rodina si nevšimnou, že dnes máte svůj špatný den.

Napůl mžouráte

Dobře, tohle je doopravdy problém. Já jsem vždy byla přesně ten typ člověka, který na každé fotografii vypadá, jako když zrovna spí. Rada je jednoduchá – v momentě, kdy všichni ostatní říkají “sýr”, zavřete oči a pomalu je otevírejte. Jakmile se spustí závěrka, budete mít sexy pohled – a hlavně otevřené oči.

Máte podbradek

Řešení tohoto problému může působit rozporuplně, ale přísahám, že funguje. Před vyfotografováním mírně zastrčte bradu, protáhněte krk a lehce nakloňte čelo dopředu. I když si myslíte, že to situaci jen zhoršilo, je tomu přesně naopak – tato technika přitáhne pozornost k celému vašemu obličeji, navíc to vypadá mnohem přirozeněji, než kdybyste jen vystrčila bradu.

Najednou máte nějak malé oči

Máte dojem, že vaše oči vypadají, jakoby se scvrkly, i když jsou otevřené? Žádný problém. Před fotografováním popadněte kleštičky na řasy a řasenku, které byste měla v kabelce nosit pořád. Díky nim oči opticky zvětšíte a zvýrazníte. Tou nejlepší radou samozřejmě je se usmívat – pověstná „jiskra“ ve vašich očích dokáže obraz skvěle rozzářit.

Máte nevýrazné rysy

Vašimi nejbližšími spojenci mohou být také tvářenka a bronzer. Kvůli blesku na fotoaparátu nebo jasnému slunečnímu svitu může váš obličej vypadat dvourozměrně, takže trocha barvy vám v důsledku může také přidat tvar a určitou dynamiku výrazu. V případě nouze lze krátce před focením vyzkoušet i malé štípnutí do tváří, které jim zaručené dodá barvu. Ano, některé prastaré triky fungují stále!

Úhel focení nehraje ve váš prospěch

Snažíte se udělat dokonalou “selfie”? Potom držte svůj telefon s integrovaným fotoaparátem vysoko. Pokud totiž držíte foťák nad linií očí, musíte se lehce podívat nahoru, což obecně vašemu vzhledu lichotí. V případě, že vás fotí někdo jiný, dbejte na postavení svého těla. Pro vaši postavu bude mnohem lichotivější, když budete stát v nějakém úhlu, než abyste se obličejem i celým tělem nasměrovala přímo proti objektivu.

Jste příliš toporná

Když jste nervózní před objektivem, nemůže z toho vzejít nic dobrého. Já vím, že je to těžké, ale odpočinek dokáže divy. Jestli jste mezi přáteli, zkuste se vyfotit, když si vyprávíte vtip. Když zapomenete na přítomnost objektivu a budete se chovat přirozeně, budete s největší pravděpodobností vypadat šťastnější a přirozenější.

Vypadáte i cítíte se podivně

I pro tento případ mám osvědčený tip – zkuste rekvizity. Opřete se o zeď, držte něco v ruce nebo pozvěte ostatní, aby se s vámi vyfotili. Když se budete soustředit na cokoliv jiného než jak vykouzlit nádherný široký úsměv, bude pro vás jednodušší zapomenout na tlak, který při fotografování pociťujete.

Nemyslela jste na pozadí za vámi

Světlé pozadí je pro vytvoření skvělé fotky velkým přínosem. Světlo má schopnost se odrážet, tím pádem světlé pozadí dokáže zredukovat vaše vady na kráse. Všichni jsme někdy viděli fotografa, jak drží reflektor, aby do fotografie přidal více světla, které na modelce potlačí tmavé kruhy pod očima. Stejný trik můžete použít i v soukromí – písečná pláž, zasněžená scenérie nebo obyčejná bílá zeď vás pomohou rozzářit.

Nevíte, kam se dívat

To je jasné, dívejte se do foťáku, ale pokud to není nutné, ne přímo do objektivu, a to ze třech důvodů: 1) Pokud se nefotíte na průkazovou fotografii, není nikdy nutné dívat se přímo do foťáku. 2) Osoba pořizující snímek obvykle stojí tam, odkud jste dobře osvětlena, takže natočíte-li se směrem ke světlu, budete vypadat bezvadně. 3) Někteří fotografové radí, abyste se dívala těsně nad objektiv, abyste působila lehce tajemným dojmem a vyvarovala se efektu červených očí!

Máte na sobě špatné oblečení

Bavíme-li se o ošacení, je mnoho outfitů, ve kterých budete v reálném životě vypadat skvěle, ale na fotografii bohužel ne (mám na mysli vzdušné tuniky nebo bundy nadměrné velikosti). Na druhou stranu existují outfity, které naopak ukazují příliš mnoho. Pokud víte, že se budete v daný den mnohokrát fotit, možná vám přijde vhod udělat několik snímků sebe sama v době, kdy si budete zkoušet, co si vezmete na sebe. Skvěle střižené oblečení ve správné velikosti z vás udělá fotogenickou krásku, na rozdíl od špatně padnoucího oblečení neurčité barvy.

Pokud se na focení necítíte, řekněte NE!

Nezáleží na tom, jak moc jste připravena, vždy tu budou nějaké fotografie, na kterých vypadáte méně úchvatně. Přemýšlejte nad fotografiemi z pohledu statistiky – čím častěji se na fotografiích objevíte, tím více budete vypadat fotogeničtější. Ale pokud se na to opravdu necítíte, řekněte NE! Nemusíte přeci zvěčňovat ty momenty, kdy váš perfektní účes zplihnul, nebo kdy jste měla na sobě těsné boty, jež vám po několika hodinách zkřivily i obličej. Naskytnou se i další příležitosti, při kterých budete moci ukázat své rysy topmodelky!

Jacquie Carter


publikováno: 15. 8. 2014, v rubrice Rodina
Štítky: cestování, dovolená, foto

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+