Jižní Sardinie láká i na podzim a v zimě | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Jižní Sardinie láká i na podzim a v zimě

16. 10. 2017

Překrásné pláže s bílým pískem a azurově modrým mořem, nedotčenou přírodu, poetická městečka a hlavně, na rozdíl od severně položené části, božský klid. To vše nabízí region Cagliari – jižní část Sardinie, druhého největšího italského ostrova. Když se k tomu ještě přidá skvělá gastronomie, pohostinní lidé, slunečné počasí a kouzelná atmosféra, je místo pro ideální dovolenou rázem na světě. Navíc velmi blízko, vždyť přímý let na Sardinii trvá jen dvě hodiny. Není to jen letní destinace.

Na své si přijdou milovníci historie

A není toho rozhodně málo, co region Cagliari i jeho stejnojmenné hlavní město může nabídnout. Kromě již jmenovaných krás Středomoří si tu na své rozhodně přijdou milovníci historie. Ta tu totiž dýchá z každého kousku. Zdejší kraj je známý nejen množstvím hradů a zřícenin, ale také tajemnými prehistorickými stavbami – nuraghy, které jsou zapsány na seznamu UNESCO. Srdce botaniků a zoologů jistě zaplesá při zmínce o volně žijících divokých konících a asi 15 druzích orchidejí, které v době svého květu potěší nejedno oko. Zkrátka ale nepřijdou ani vyznavači adrenalinovější zábavy. Díky členitému pobřeží jsou tu skvělé podmínky pro potápění a na plážích lze provozovat mnoho vodních sportů. A kdo je zvyklý na dovolené hrát golf, jistě si užije místní 27jamkové hřiště.

Skvělá sardinská kuchyně

Určitě si ale nesmíte nechat ujít skvělou sardinskou kuchyni. Za ochutnání rozhodně stojí místní specialita v podobě grilovaného skopového, mořské ryby či dary moře v nejrůznějších úpravách, vynikající kravské a ovčí sýry – například Pecorino – a v neposlední řadě skvělé sardinské víno.

Nechte si poradit

Všechna lákadla a krásy místního čarovného kraje je samozřejmě nejlepší poznat a objevit s pomocí někoho místního. V Praze k tomu máte tu nejlepší příležitost ve společnosti PORTA DESIDERIA (v překladu Přístav přání). Její majitel GILDO MELIS se na Sardinii narodil, vlastní tam několik hotelů a soukromých resortů a v cestovním ruchu pracuje už více než 39 let. Vzhledem k dlouholetým zkušenostem vědí v PORTA DESIDERIA o jižní Sardinii snad úplně všechno. Rádi vám zde zařídí dovolenou, zrovna tak jako vám pomohou s případnou investicí do některé ze sardinských nemovitostí. Dozvíte se tu ale mnohé i o sardinské kultuře a skvělém jídle, které je díky místnímu způsobu hospodaření a zdravé přírodě převážně v bio kvalitě.

Oslovit můžete i společnost GRUPPO DEDONI, která ve spolupráci se sardinskou centrálou C.A.S com (Confederatzione autonoma sindacaos cummerciantes) zainvestovala do rozvoje jižní Sardinie nemalé finanční částky. Její majitel, LUIGI DEDONI, je zároveň majitelem největší sardinské cestovní agentury a kromě hotelů provozuje několik typických sardinských restaurací. K jídlu má ostatně velmi blízko, protože jeho cateringová firma mnoho z jižně sardinských delikates také vyrábí. Většinu samozřejmě v bio kvalitě, protože více než na množství se tu hledí na kvalitu jídla i surovin.

  • Vybudování cestovní centrály a otevření obchodu se sardinskými delikatesami také v Praze je jedním ze současných projektů. Na otevření obojího se na adrese Boženy Němcové 9, Praha 2 můžeme těšit už ve velmi brzké době.

publikováno: 16. 10. 2017, v rubrice Rodina
Štítky: cestování

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+