Konto bariéry vydražilo umělecká díla s rekordním ziskem | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Konto bariéry vydražilo umělecká díla s rekordním ziskem

15. 11. 2010

V neděli večer 14. 11. vyvrcholil 10. aukční salon výtvarníků pro Konto BARIÉRY dražbou v pražském Karolinu. Tuto největší tradiční charitativní aukci uměleckých děl u nás pořádá Konto Bariéry na podporu vzdělávání studentů se zdravotním postižením již od roku 1993. Na letošní aukci se dražilo celkem 438 uměleckých děl od uznávaných českých i zahraničních umělců. Výtěžek 5 733 200 Kč předčil o téměř 1,4 mil Kč nejúspěšnější aukci v roce 2006.

Nejdražší obraz Jeseň v Oravě  M. A. Bazovského

Nejdražší obraz Jeseň v Oravě M. A. Bazovského

Velký zájem i zisk

Mezi díla s nejvyšší vyvolávací cenou patřil obraz „Barevná struktura“ od Zdeňka Sýkory, který se po dlouhém přihazování vydražil za 180 000 Kč, nebo pastel Adrieny Šimotové „Z cyklu Vyjevování VI.“, který našel svého kupce za 150 000 Kč. Nejdražším vydraženým exponátem se stal obraz M. A. Bazovského „Jeseň v Oravě“, který do aukce věnovala, spolu s dalšími deseti uměleckými artefakty, společnost ČEZ. Vyvolávací cena díla byla 350 000 Kč a vyšplhala se na částku 610 000 Kč.

Peníze pro osmdesát studentů

Barevná struktury Zdeňka Sýkory

Barevná struktury Zdeňka Sýkory

„Mám velkou radost, že 10. aukční salon výtvarníků pro Konto BARIÉRY má navzdory tak často zmiňované krizi, své velké příznivce – výtvarníky a také obdivovatele jejich umění. Svědčí o tom také rekordní částka, za kterou letos byla díla vydražena. Díky nim můžeme podpořit formou stipendia téměř osm desítek mladých úspěšných studentů středních a vysokých škol s těžkým zdravotním handicapem,“ dodává Božena Jirků, ředitelka Konta BARIÉRY.

Patronkou primabalerina Klimentová

Patronkou a tváří letošního Aukčního salonu výtvarníků se stala světoznámá primabalerína Daria Klimentová, která má k umění blízko nejen kvůli své profesi, ale také kvůli své zálibě – fotografování. Do aukce věnovala fotografii „Labutí jezero“, kterou vytvořila v Národním divadle a jež zobrazuje prvního sólistu Michala Štípu a první sólistku Nikolu Márovou. I tato fotografie byla prodána na podporu Konta BARIÉRY.


publikováno: 15. 11. 2010, v rubrice Rodina
Štítky: akce, charita, obrazy

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+