Lyžování v ranních hodinách na mostviertelských kopcích a nejen to je „Guga hö“ | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Lyžování v ranních hodinách na mostviertelských kopcích a nejen to je „Guga hö“

4. 12. 2018

Máte chuť na nezapomenutelný zimní zážitek v mostviertelských Alpách? Na ryzí lyžařskou zábavu při lyžování a kulinářský požitek ve vysokém stylu? Ty, kteří ráno nemohou dospat, očekává v zimní sezóně 2018/2019 na lyžařských svazích Mostviertelu výjimečná senzace. „Guga hö“ – tak se jmenuje jedinečná nabídka lyžařského zážitku na sjezdovce pro ranní ptáčata, jejíž název v mostviertelském dialektu znamená volně přeloženo „svěží jako rybička“. Nyní také speciálně pro rodiny s dětmi!

První! Lyžařský zážitek při východu slunce

Jaké by to bylo: popíjet horký čaj u ohně u dolní stanice lanovky. Na sedačce vyhlížet vstříc východu slunce. Všude kolem: nedotčený sníh. A klid. Na vrcholku se nadýchnout svěžího ranního vzduchu a pohledem klouzat po zvolna se probouzející krajině. Nasadit si brýle a vykouzlit na čerstvě upravené sjezdovce úplně první oblouček tohoto dne. Nejpozději teď jsou už všichni ve skupině „guga hö“, tedy svěží jako rybička. Zatímco skupina krouží od jednoho vyhlídkového místa k druhému, na horizontu postupně vychází slunce – prostě nádhera!

Brunch v horské chatě

Když už teď pálí stehna: ještě to zdaleka není všechno. Kdo si celé dopoledne vychutnával exkluzivní zábavu na sjezdovce, může se teď těšit na posezení v chatě. Tam už praská oheň v krbu, hruškový sekt se perlí ve skle. Čas pro vydatný brunch s regionálními pochoutkami. Hostinský servíruje mostviertelské speciality a k nim přidává své osobní historky. Čerstvě posilnění a nabytí energií vyrážíte zpátky na sedačku – anebo na lehátko. Tam se při výhledu na Mostviertel nádherně relaxuje a čerpá síla ze slunečních paprsků. Lyžařský požitek v ryzí podobě.

Nově v roce 2019: rodinné termíny v Annabergu

Od zimní sezóny 2018/19 mohou také děti exkluzivně carvovat po sjezdovkách již od brzkého rána. Rodinná lyžařská oblast Annaberg pro ně nabízí dva speciální termíny, kdy také menší účastníci mohou prozkoumat a důkladně otestovat bohaté možnosti skiareálu. Děti ve věku od 8 do 15 let, které již zvládají červené sjezdovky, se mohou zúčastnit ranního lyžování v Annabergu za doprovodu dospělé osoby.

www.mostviertel­.at/guga-hoe


publikováno: 4. 12. 2018, v rubrice Rodina
Štítky: cestování, dítě, dovolená, hory, lyžování

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+