Na veletrhu v Brně zjistíte, kam na výlet a co si dát dobrého | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Na veletrhu v Brně zjistíte, kam na výlet a co si dát dobrého

17. 1. 2018

Zajděte na brněnské výstaviště na veletrhy GO a REGIONTOUR. Od 18. do 21. ledna se zde představí největší národní prezentace cestovního ruchu v České republice. A protože k cestování ochutnávka místních specialit patří, bude souběžně probíhat také Festival krajových specialit a regionální potraviny RegFoodFest.

Festival krajových specialit a regionálních potravin

„Výjezdová“ turistika s ochutnávkami místních dobrot souvisí. Dovolenou si totiž užíváme všemi smysly, a tak chuťové buňky nemohou zahálet. RegfoodFest je festival krajových specialit a regionálních potravin. Ty, které získaly ocenění Regionální potravina, zde rozhodně chybět nebudou. Návštěvníkům nabídnou nejenom inspiraci, co si nenechat ujít a ochutnat v daném kraji při dovolené v tuzemsku, ale zároveň je i nasytí a napojí během pochůzek na veletrhu. Projít výstavní plochu 25 500 m2 je přeci jenom náročné.

Značka Regionální potravina snoubí kvalitu, výjimečnost a patriotismus. Produkty ji mohou získat v soutěži, která probíhá každoročně v jednotlivých krajích ČR. Přívlastek regionální je u těchto potravin namístě. Jedná se o produkty, které garantují původ výrobku, což je základní podmínka soutěže. Přihlášený výrobek musí být v daném kraji vyroben, a to z místních surovin, jejich podíl je stanoven nejméně na 70 %; hlavní surovina přitom musí být 100% tuzemského původu. Často se jedná o krajové speciality, dokonce jakýsi unikát, který se jinde nevyrábí. Regionální potravina je projekt Ministerstva zemědělství ČR, Státní zemědělský intervenční fond značku spravuje. V současné době je oceněno 420 výrobků od 322 výrobců.

Na veletrhu RegFoodFest v Brně se v pavilonu P představí 27 výrobců, jejichž výrobky získaly ocenění Regionální potravina. Návštěvníci se mohou těšit na domácí pečivo i cukrářské výrobky, sýry, tvarohy, uzeniny i klobásy. Nebude chybět škála piv nebo hruškovice a ani abstinenti nepřijdou zkrátka. Ti mohou ochutnat mošty a bylinné čaje.

V loňském roce se na veletrhy GO a REGIONTOUR přišlo podívat přes 30 tisíc návštěvníků. Věříme, že i letos bude účast hojná. Seznam výrobců s oceněnými produkty připojujeme na následující straně.


publikováno: 17. 1. 2018, v rubrice Rodina
Štítky: akce, cestování

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+