Potřebujete něco převézt? | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Potřebujete něco převézt?

26. 8. 2016

Sdílené ekonomiky jsou na vzestupu. Také v českém prostředí mají již řadu fanoušků a spokojených uživatelů. Služby, ať už se jedná o ty, které řidičům či pronajímatelům generují zisky, jako je Uber či Airbnb, nebo ty, které řidičům snižují náklady na vlastní cestu typu Blablacar či Zavezu.cz jsou stále více oblíbené. „Sdílení služeb jako je pronájem či spolujízda přineslo ve společnosti nemalý obrat. Lidé nově nemusí spoléhat jen na často plnou či drahou MHD, hotely a penziony nebo přepravní služby. Zavezu.cz například spojuje ty, kteří potřebují něco převézt s těmi, kteří někam jedou.

Vyřeší i zcela banální a běžné životní situace

Třeba když potřebujete jen dovézt zapomenutou věc z domova. Zavezu.cz realizovalo již víc než tisíc objednávek, mezi kterými byly i atypické věci jako třeba meruňky, kartón zmražených polévek nebo kardanová hřídel. S tím vám běžné přepravní společnosti nepomůžou,“ uvádí Jaroslav Vavřina, jeden ze zakladatelů Zavezu.cz. Aplikace na sdílení služeb jsou stále více se rozvíjejícím trendem a do budoucna lze očekávat, že jejich počet bude dále narůstat. „První vlaštovkou v této oblasti byla spolujízda. Od té doby se však služby posunuly od pronájmů bytů či dokonce vozů až po převoz věcí,“ shrnuje dále Vavřina.

Nejčastější motivací pro využití je především cena

Díky Zavezu.cz získáte přepravu věcí levněji, než kdybyste měli platit stěhovací službu. „Výhodou je, že si domlouváte cenu podle vlastních představ, a to ještě předtím, než se rozhodnete službu využít. Navíc můžete vybírat z řady nabídek,“ uvádí Vavřina. Kromě ceny však aplikace uživatelům nabízí i množství dalších výhod. Zavezu.cz vyřeší převoz prakticky čehokoliv, od nábytku až po zapomenutou knížku. I díky tomu má vysoké hodnocení v podobě 4,5 hvězdiček Google Play a pět tisíc stažení pro systém Android. Celkový počet uživatelů už přesáhl deset tisíc.

Aplikace myslí i na bezpečnost svěřených věcí

Velice dobře fungují recenze a uživatelé vědí, komu své věci svěřují. U V Zavezu.cz navíc musí každý převozník projít ověřovacím procesem a peníze řidič obdrží až po převezení věci. „Máme i speciální systém kódů, který zajistí, že se věc nedostane do nesprávných rukou a pro všechny případy také pojištění,“ uvádí Jaroslav Vavřina. Recenze by ale i tak měly být nadále důležitým faktorem při využívání služby. Situace kolem sdílených ekonomik však není zcela idylická. Nelze si nevšimnout, že některé z těchto počinů naráží na státní legislativu. Zde je důležité uvědomit si, že služby fungují odlišně.

„Zatímco v případě Uberu řidič generuje zisk, který je vyšší než jeho náklady, u Blablacar či Zavezu.cz řidič pouze sdílí náklady na cestu, kterou by tak jako tak podnikl, v nejlepším případě je tak na nule. Na limity státních pravidel pak naráží ty z první kategorie,“ zakončuje Vavřina.

Zavezu.cz je doručovací komunitní aplikace, jež vychází vstříc všem, kteří potřebují zavézt předměty různých rozměrů. Poté, co si uživatel aplikaci stáhne do chytrého telefonu (iOS či Android) a zaregistruje se, stačí jen zadat, jaký typ předmětu je třeba přepravit, odkud a kam, kdy a za jakou cenu. Následně si zavadatel poptávky vybere z nabídek ověřených převozníků, ať už podle ceny, hodnocení či třeba sympatií. Samotnou přepravu zásilky pak může po celou dobu sledovat a platí až po jejím úspěšném převzetí. Zavezu.cz pak nabízí výhody také převozníkům – ti si na svých cestách mohou přivydělat závozem věcí zcela podle svých možností.

www.zavezu.cz


publikováno: 26. 8. 2016, v rubrice Rodina
Štítky: auto, peníze, sdílená ekonomika, šetříme peníze

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+