Přijďte si vykoledovat velikonočního beránka od Terezy Kostkové | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Přijďte si vykoledovat velikonočního beránka od Terezy Kostkové

29. 3. 2012

O víkendu 31. března a 1. dubna 2012 se můžete v nákupním centru Metropole Zličín zúčastnit dobročinná akce „VIP víkend pro MŮJ NOVÝ ŽIVOT“ a koupit si tu velikonoční pečivo se speciálním věnováním od onkologicky nemocných dětí léčených ve Fakultní nemocnici Motol. Výtěžek z prodeje velikonočních produktů, které věnovala společnost Michelské pekárny, poputuje na konto projektu MŮJ NOVÝ ŽIVOT, jehož cílem je zkvalitnit život onkologicky nemocných dětí. S prodejem velikonočního pečiva budou po oba dny v odpoledních hodinách pomáhat známé osobnosti: Tereza Kostková, Andrea Kerestešová, Iveta Lutovská, Štěpánka Duchková, Nikol Štíbrová a mnozí další.

Především pro zážitkové programy

„VIP víkend pro MŮJ NOVÝ ŽIVOT“ se uskuteční po oba víkendové dny od 9 do 21 hodin v prostorách Nákupního centra Metropole Zličín, na stánku u fontány při vchodu od metra. Získané finance budou prostřednictvím projetku MŮJ NOVÝ ŽIVOT v plné výši použity na zajištění akcí pro dětské pacienty, které dětem umožní nejen prožít hezké chvíle, ale také urychlí jejich integraci do normální společnosti. Půjde především o zážitkové programy, jako je návštěva ranče a projížďka na koních, líčení a vizážistka přímo v prostorách nemocnice Motol, návštěva botanické zahrady, koncertní představení či sportovní odpoledne v jednom z pražských fitness center. V neposlední řadě půjde také o dlouho připravovanou vernisáž fotografií Kamily Berndorffové, jejímž cílem je přiblížit široké veřejnosti život dětí, kteřé prodělávají či prodělaly onkologické onemocnění.

Splnit pacientům sen

Výstava MŮJ NOVÝ ŽIVOT bude velikou společenskou událostí nejen pro děti, které se projektu účastnily. „Naši pacienti a jejich blízcí se na vernisáž těší již několik měsíců. Původní plán realizovat výstavu na podzim 2011 musel být z finančních důvodů odložen. Pořádáme ji tedy až letos na jaře. Pevně věřím, že s přispěním široké veřejnosti a známých osobností se tentokrát již definitivně podaří splnit našim pacientům sen a uskutečnit nejen fotografickou výstavu, ale také další akce, na které se děti v rámci projektu MŮJ NOVÝ ŽIVOT těší,“ uvedla MUDr. Lucie Cingrošová, lékařka Kliniky dětské onkologie a hematologie FN Motol a autorka projektu MŮJ NOVÝ ŽIVOT.

www.mujnovyzi­vot.com


publikováno: 29. 3. 2012, v rubrice Rodina
Štítky: akce, dítě, charita, nemocnice, rakovina, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+