Přirozená a moderní žena | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Přirozená a moderní žena

30. 9. 2010

Přirozenost si každý vysvětluje odlišnými způsoby, stejně jako význam slova ženskost. A co teprve ženská přirozenost? Pohlížíte třeba na antikoncepční pilulky jako na přirozenou součást vašeho života nebo jako na nástroj žen k ovládnutí mužů? Napište nám! Inspirujete tím nejen nás, ale i ostatní ženy, které chtějí být přirozeně krásné. Autorky vybraných příběhů získají stylové hodinky ve svěžích barvách v hodnotě 600 Kč. Soutěžte s námi a vyhrajte.

Nové role žen a mužů

Postavení žen se za posledních desítek let změnilo a mění se stále dál. Ženy už dnes nebudou trávit veškerý svůj volný čas neustálým uklízením, vařením a praním – takové doby jsou nenávratně pryč. I když se říká, že babičky a maminky vaří nejlépe, nemělo by se na zdatnost mužů v tomto směru zapomínat. Mnohdy jsou i v jídlech originálnější a nápaditější než ženy díky zvolené kombinaci surovin. Pro dnešní moderní ženu už vaření není prioritou. Jsou mnohem samostatnější a mají výrazně větší sebevědomí, než v dřívějších dobách, kdy jim byla přidělována pouze role matky, zatímco muž byl živitelem rodiny. Snaha přiblížit se „roli živitele“ ve společnosti „dohnala“ ženy až tam, kde jsou dnes – v politice, na vysokých manažerských postech apod. Nebylo by tomu tak, kdyby nebyly přirozeně ženské.

Sebevědomá a přirozená

Přirozenost ženy by měla vyřazovat jak po fyzické stránce, tak po stránce vnitřní (pocitové). Mnoha mužům se nelíbí přehnaný make-up, účesy nebo velké množství šperků – posedlost ženy svým vzhledem nevěstí nic dobrého. I když by žena měla o svůj vzhled dbát, měla by se držet známé pravdy, že „v jednoduchosti je krása“. Make-up a oděvy by měly ženskou krásu pouze podtrhnout, ne zcela zničit. Přirozená žena by měla být rovněž sebevědomá, věřit v sama sebe a umět si na sebe najít čas. Zcela přirozená je i zdravá soupeřivost, neboť za své sny a touhy je třeba bojovat – a to jak v pracovní sféře, tak i v osobních vztazích.

Společné plány

Přestože dnes bývají některé ženy na mužích finančně nezávislé, nemizí tak „místo muže“ v životě ženy. Muž stále byl a je důležitá součást ženského světa, i když se může zdát, že s postupnou emancipací žen tato jejich role upadá. Je pravda, že muž, který zcela rozumí ženě a umí se vcítit do jejích pocitů, se hledá těžce. A pokud žena takového najde, může být náležitě hrdá. Nicméně u ženy je empatie přirozená. Ona ví, nebo alespoň tuší, co se s druhými děje. Ať už si muži tvrdí co chtějí, oni takovou pozornost potřebují – bez ohledu na to, že jsou pokládáni za racionálněji smýšlející jedince. Díky empatickým schopnostem ženy a racionálnímu pohledu muže se tak z muže a ženy staly dvě strany jedné mince. Vždyť muž a žena jsou právě ti dva, kteří společně plánují nejen život svůj, ale i život, který teprve přijde – dnes hlavně díky antikoncepční pilulce, která se tak stala jedním z největších objevů pro lidstvo vůbec a v očích ženy dalším přirozeným doplňkem života.

Napište a vyhrajte hodinky

Napište nám, zda považujete užívání antikoncepční pilulky za běžnou součást života současné ženy, nebo to vidíte jinak. Inspirujete tím nejen nás, ale i ostatní ženy, které chtějí být přirozeně krásné. Vybrané příspěvky uveřejníme a jejich autorky odměníme silikonovými hodinkami, které jsou trendem letošního roku. Speciální silikon je zdravotně nezávadný a příjemně se nosí.


publikováno: 30. 9. 2010, v rubrice Rodina
Štítky: antikoncepce, muž

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+