Profi žena, projekt na podporu podnikání středočeských žen | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Profi žena, projekt na podporu podnikání středočeských žen

15. 2. 2013

Společnost Odyssey Network startuje další z projektů, financovaných ze sociálního fondu EU, zaměřených na rovné příležitosti a vzdělávání žen. Profi žena – střední Čechy nabízí rozvojové kurzy, workshopy a konzultace ženám ze Středočeského kraje, které podnikají jako OSVČ nebo chtějí s podnikáním začít. Tiskové konference 13. února 2013 se zúčastnili zástupci pořádající společnosti Odyssey, módní návrhářka Ivana Follová, autorka netradičních kuchařek Lenka Požárová a úspěšná absolventka dřívějších kursů PROFI ŽENY Margareta Křížová, spoluzakladatelka Central European Advisory Group.

módní návrhářka Ivana Follová

módní návrhářka Ivana Follová

Vyberte si kurz

Projekt zahrnuje celkem 16 jednodenních a dvoudenních kurzů, doplněných o odborné konzultace a workshopy. Pilotní kurzy byly realizovány od září 2012. Další kurzy budou probíhat v minimálně třech opakováních od současnosti do června 2014. Středočeské OSVČ budou moci vybírat z témat, jako je daňová evidence, ženský leadership, prodejní, komunikační a prezentační dovednosti, asertivita, internetový marketing nebo zvyšování pracovního výkonu. V jednodenní formě nebude chybět ani time management, emoční inteligence, základy koučování, intuice a kreativita, focusing, nebo zvládání stresu.

Sdílení zkušeností a vzájemná podpora

„PROFI ŽENA – střední Čechy navazuje na projekty PROFI ŽENA I a II, jimiž za poslední čtyři roky úspěšně prošla téměř tisícovka pražských OSVČ a zaměstnankyň mikropodniků,“ říká projektová manažerka Martina Zápotocká. „Systém vzdělávání je navržen tak, aby reflektoval specifické potřeby účastnic, propojoval odborné znalosti s měkkými dovednostmi a podporoval sdílení zkušeností a vzájemnou podporu a motivaci v ženské komunitě,“ dodává. Globálním cílem projektu je přispět ke zlepšení situace žen na trhu práce. Projekt se specificky soustředí na podporu zahájení a rozvoj samostatně výdělečné činnosti pro ženy, které plánují začít podnikat a pro ženy, které již samostatně výdělečnou činnost vykonávají.

autorka kuchařek L. Požárová a podnikatelka M. Křížová

autorka kuchařek L. Požárová a podnikatelka M. Křížová

Předávání zkušeností

„Díky projektu PROFI ŽENA I, který mi dodal podnikatelské sebevědomí a doplnil mé nadšení o užitečné znalosti a dovednosti, řídím dnes svoji úspěšnou firmu a předávám své zkušenosti z posledních let dalším podnikatelkám a ženám, které se rozhodly s podnikáním začít,“ říká majitelka prodejen spodního prádla Triumph v ČR Lucie Velkoborská.

  • PROFI ŽENA – střední Čechy je komplexní a systematický vzdělávací projekt určený ženám, které podnikají jako OSVČ ve Středočeském kraji nebo mají zájem o zahájení své živnosti s bydlištěmna území Středočeského kraje. Financování je zajištěno z prostředků Evropského sociálního fondu (ESF) v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OPLZZ). Další informace o projektu na www.profizena.cz.
  • Odyssey Performance Enhancement Network, s. r. o., se od roku 2002 věnuje realizaci rozvojových programů, poradenských aktivit, školení a zážitkových kurzů. Má za sebou již několik úspěšných projektů, financovaných z dotací z Evropského sociálního fondu, zaměřených na zlepšení podmínek vybraných skupin pracovníků, rozvoj komunikačních dovedností a mezikulturní citlivosti. Bližší informace na www.odyssey.cz.

publikováno: 15. 2. 2013, v rubrice Rodina
Štítky: akce, zaměstnání

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+