Ratolest Fest pro celou rodinu u Vltavy | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Ratolest Fest pro celou rodinu u Vltavy

21. 5. 2014

Závod odrážedel a koloběžek, velký dětský bazar, zásah hasičského člunu s vodním dělem, výtvarné a hudební dílny, cvičení s kočárky, vodní bitva, nábor malých kajakářů, ragbistů, fotbalistů, tenistů, baseballistů či hráčů kolové, zábavná cesta k třídění odpadu, parník do Zoo, spousta soutěží, skvělé festivalové menu a hlavně sobota plná zábavy – to vše vás čeká na prvním ročníku unikátního festivalu pro rodiny s dětmi Ratolest Fest v sobotu 24. května od 9 do 19 hodin na náplavce Rašínova nábřeží .

Plno zážitků a inspirace pro malé i velké

„Ratolest Fest je součástí projektu Českého Olympijského Výboru – Česko Sportuje. Návštěvníky čeká víc než 50 interaktivních stanovišť tělovýchovných jednot, sportovních klubů, školek a organizací pracujících s malými i nejmenšími. Chceme děti také seznámit s menšinovými i olympijskými sporty, ale také stimulovat jejich estetické cítění v mnoha výtvarných, hudebních i pohybových dílnách. Cílem festivalu je to, aby malí po dni plném zážitků spokojeně usnuli a velcí načerpali inspiraci na aktivity pro děti prázdniny a pro další školní rok,“ říká pořadatel akce Matěj Špiroch.

Netradiční program

„Snad každá pražská rodina týden co týden už od středy přemýšlí: Kam o víkendu s dětmi? Ratolest Fest děláme, abychom na tuto otázku dali jasnou odpověď. Na jednom místě nabídneme rodinám bohatý a netradiční program i spoustu podnětů pro volný čas o prázdninách či školním roce. Osobně se těším třeba na ragby pro nejmenší v podání RC Tatra Smíchov nebo výtvarné dílny s výrobky z Obrázkového ostrova Lenky Procházkové.“ láká další z pořadatelů Luděk Valchář.

Závažná témata s úsměvem

Program Ratolest Festu se odehrává na každém stanovišti. Už pro první ročník se podařilo dát dohromady velkou škálu sportovních, výtvarných a volnočasových aktivit spojených s životem pražských rodin. Formou her věnují prostor i závažnějším tématům od podpory dobročinných organizací přes třídění odpadu a recyklaci až po ústní hygienu nejen prvních zubů.

Prodat či nakoupit v dobročinném bazárku

„Do většiny aktivit se návštěvníci zapojí. Mohou také přispět na dobrou věc a zároveň výhodně prodat či nakoupit v dobročinném bazárku sezónního sportovního vybavení a oblečení pro děti, do kterého se přihlásit už nyní. Instrukce najdou na www.ratolestfes­t.cz. Celou sobotu pak budeme na náplavce v rámci podpory zpětného odběru vybírat použité baterie a pozor: Chceme překonat rekord, který stanovila loni Praha 4 – když se to náhodou nepovede, platí dvojnásob, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se,“ dodávají organizátoři.

www.ratolestfes­t.cz

www.facebook.com/ra­tolestfest


publikováno: 21. 5. 2014, v rubrice Rodina
Štítky: akce, dítě, komunikace, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+