Sladké tyčinky vyzdobí květiny z papíru | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Sladké tyčinky vyzdobí květiny z papíru

27. 8. 2012
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Kokosový ořech plave na vodě.

Výherci: Naďa Kroutilová, Jiří Brabec, Marie Kocourková, Hana Pavlíková, Zuzana Sokolová, Karel Smutný, Jana Švarcová, František Dvořák, Eva Skálová, Libor Macháček

Pokud právě přemýšlíte o originálním dárku pro své blízké, nebo hledáte způsob, jak smysluplně zabavit děti, zkuste podle našeho návodu vytvořit jedinečnou papírovou kytici, která navíc všem zachutná. Není to nic složitého. Připravte si nůžky, barevné papíry, špejle, krepové papíry, izolepu, provázek, drátek a pusťte se do díla. Na výzdobu květin se skvěle hodí tyčinky Margot, Banány v čokoládě a Koko ve zmenšené velikosti.

Pouťová růže

Základem květiny je malý kornoutek z tvrdého papíru, který připevníme na konec špejle a zajistíme ho izolepou. Do kornoutku vložíme malou tyčinku Margot, Banány v čokoládě nebo Koko a přilepíme lepidlem. Ustřihneme pruh krepového papíru a jednu jeho stranu smotáme do úzké ruličky. Pruh krepového papíru potom obtočíme okolo špejle s připraveným kornoutkem a vytvoříme růži podobnou té, kterou si můžete vystřelit na pouti. Krepový papír ke špejli přichytíme drátkem nebo provázkem. Hotovou kytici pak můžeme přizdobit manžetou z krepového papíru nebo drobnými ozdůbkami, které seženeme ve výtvarných potřebách.

Zářivá gerbera

Základem květiny je stejně jako u pouťové růže papírový kornout, který přilepíme na konec špejle. Připravíme si úzké proužky barevného papíru a natočíme je. Na vnitřní stranu kornoutku naneseme lepidlo nebo oboustrannou lepicí pásku. Postupně přilepujeme jednotlivé barevné proužky podél celého kornoutku. Nakonec dovnitř vložíme a přilepíme sladkou tyčinku Banány v čokoládě, Margot nebo Koko. Hotovou kytici můžeme dozdobit umělou papírovou trávou, proužky krepového papíru a dalšími ozdobami.

Vlčí mák

Krásné kytice můžeme vyrobit také pomocí techniky twist-art. Jedná se o speciální papírové provázky, které koupíte ve výtvarných potřebách. Provázky stačí rozmotat a následně vytvarovat do tvaru okvětních lístků. Z tvrdého papíru vytvoříme malou vaničku. Do ní vložíme čokoládovou tyčinku Koko, Margot nebo Banány v čokoládě. Vaničku z vnější strany oblepíme pruhem oboustranné lepicí pásky a na ni přichytíme připravené okvětní lísky. Zespoda vaničky připevníme drátek a ten omotáme kolem špejle.

Soutěžní otázka

Plave kokosový ořech na vodě?

a) ano

b) ne

Deset výherců, kteří do 7. 9. správně odpoví na soutěžní otázku, dostanou balení tyčinek ORION a Margot Minies, které se skvěle hodí na přípravu čokoládových květin. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením kytka.


publikováno: 27. 8. 2012, v rubrice Rodina
Štítky: dítě, květiny, sladkosti, školák, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+