Trojrozměrná vánoční pohlednice Petra Síse pro Konto BARIÉRY | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Trojrozměrná vánoční pohlednice Petra Síse pro Konto BARIÉRY

18. 12. 2012

Netradiční – trojrozměrné – vánoční pohlednice vydává Konto BARIÉRY již od roku 1996. Petr Sís, držitel letošní prestižní ceny Hanse Christiana Andersena, je autorem v pořadí už sedmnácté vánoční pohlednice. Po rozložení se může pohlednice stát příjemným interiérovým doplňkem, po složení se vejde pohodlně do podlouhlé obálky. Jejím zakoupením přispějete na pomoc při bezbariérových úpravách škol v České republice. Vánoční pohlednice je ke koupi na poštách po celé ČR za 20 korun.

Děti mohou do školy

Příjem z prodeje pohlednic přesáhl již 20 milionů korun. Díky této částce byly odstraněny ve 172 mateřských, základních, speciálních, pomocných, zvláštních a středních školách a učilištích v České republice bariéry bránící žákům a studentům se zdravotním postižením v přístupu ke vzdělání.

Vozíčkáři i senioři se dostanou do patra

Jednou z nich je třeba Střední odborná škola a Střední odborné učiliště v Jindřichově Hradci. Díky výnosu z pohlednic bude moci pořídit vnější vertikální plošinu, v podstatě vnější výtah. Studenti – vozíčkáři tak budou moci do odborných učeben, které se nacházejí v prvním patře školy. Podobně do Základní školy Nový Hrádek byl zakoupen schodolez. Škola v okrese Náchod funguje i pro děti ze sousedních 8 obcí. Letos ji začal navštěvovat Honzík, který má dětskou mozkovou obrnu a pohybuje se proto na vozíku. Schodolez navíc umožní lidem s handicapem i seniorům z Nového Hrádku a okolí zapojit se do akcí pořádaných v prostorách školy.


publikováno: 18. 12. 2012, v rubrice Rodina
Štítky: charita, mládež, nadace

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+