Usmívejte se! Uděláte radost sobě i ostatním | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Usmívejte se! Uděláte radost sobě i ostatním

2. 4. 2014

Když vidíte jiného člověka se usmívat, nejspíš máte potřebu mu úsměv opětovat. Den vám vylepší nejen úsměvy druhých, ale především když je sami budete rozdávat. Úsměv jako jednoduchý zdroj dobré nálady a šťastnějšího života doporučuje ve Škole úsměvu i koučka a psycholožka Kateřina Kudláčková.

Potěšte úsměvem ostatní

„Často stačí jediné slovo, jediný milý úsměv, abychom potěšili znechuceného člověka,’ pravila Matka Tereza a měla pravdu. Lidský úsměv má velkou sílu. Ovlivňuje totiž mysl těch, kteří se usmívají, ale stejně tak těch, kteří se na úsměv dívají,“ říká Kateřina Kudláčková, mentální koučka a sportovní psycholožka. Doširoka se usmějte a sami uvidíte, že se ve vás rozlije pocit spokojenosti a radosti ze života. A co teprve vědomí, jak váš úsměv pozitivně ovlivní lidi, které potkáte – starší paní v tramvaji, řidiče, který vás pustil na přechodu pro chodce nebo prodavačku v pekárně.

Úsměv všem sluší

Vědecké studie potvrzují pozitivní vliv úsměvu na naše vnímání i prožívání. Nezáleží, jestli se usmíváte proto, že máte šťastný život, nebo máte šťastný život, protože se usmíváte. Vždy si můžete být jistí, že úsměv vám sluší a dodá radost nejen okolí, ale i vám samotným. Abyste si tento doping dobré nálady udrželi co nejčastěji, založila značka Orbit Školu úsměvu, která si vzala za cíl šířit mezi lidmi pozitivní náladu. Více se dozvíte na www.skolausme­vu.cz


publikováno: 2. 4. 2014, v rubrice Rodina
Štítky: komunikace

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+