Velikonoce pro děti v GUD | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Velikonoce pro děti v GUD

6. 4. 2012

Zajímavé workshopy pro děti s rodiči připravili na velikonoční svátky v nové Galerii umění pro děti v Praze 1 na náměstí Franze Kafky 24. Děti si tu připomenou velikonoční příběh se Zuzanou Požárovou a vytvoří si papírové divadélko či komiksový příběh. S Honzou Šimrem zase vyrobí netradiční velikonoční dekorace z materiálů běžného denního „odpadu“. Přijďte!

Velikonoční pašije se Zuzanou Požárovou

Pašije – Velký velikonoční příběh. Znáš ho? Víš, proč mají o Velikonocích dny svá jména? Proč hrkají řehtačky? Všechno se dovíš. Se Zuzanou Požárovou si vyrobíš obrázkový komiks nebo papírové divadélko a můžeš pak příběh sám převyprávět.

(So 7. 4. od 10 hod. se bude tvořit komiks, v kurzu od 14 hod. papírové divadélko, věk nerozhoduje)

Velikonoční dekorace a aranžmá s Honzou Šimrem

Vytvořte spolu s Honzou dekorace, aranžmá z obalů či dalších věcí, které denně vyhazujete (např. plata od vajíček, staré noviny, skořápky) na téma Velikonoce. Honza pro kurz vybral dva výrobky: aranžmá na stůl a velikonoční věnec na dveře. Budeme lepit, malovat, stříhat, trhat, sešívat (kancelářskou sešívačkou). Veškerý materiál bude na místě.

(Ne 8. 4. od 14 – 17 hod. pro děti od 4 let a jejich rodiče)

  • Provozovatelem Galerie umění pro děti je společnost Umění pro děti, o.p.s., která byla založena jako nezisková organizace za účelem podpory vztahu dětí k umění. Jejím hlavním cílem je správně podchytit vnímání dětí na začátku jejich rozvoje a pomoci se jim vymanit ze současného trendu vnímání masové kultury.

www.galeriegud.cz


publikováno: 6. 4. 2012, v rubrice Rodina
Štítky: akce, dítě, umění, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+