Víte, jaké plavky se hodí pro vaši postavu? | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Víte, jaké plavky se hodí pro vaši postavu?

1. 8. 2011

Chystáte se na dovolenou k vodě a potřebujete si koupit nové plavky? Doporučujeme vám objektivně zhodnotit, co chcete pomocí plavek na své postavě vylepšit, co vyzdvihnout a co naopak potlačit. Šikovný výběr plavek totiž dokáže divy s jakoukoliv postavou. Ať už máte větší bříško, boky či malá prsa, Elena Lolová ze specializované prodejny Ballerina Park Hostivař a mladá módní návrhářka Nikol Ryant vám poradí, jaký arzenál na pláž vybrat. Pomocí vhodných střihů, ale i barev můžete docílit nečekaných efektů.

Jablíčko má rádo tankini

Tankini, tedy dvoudílné plavky, jejichž horní díl tvoří tílko, jsou vhodné pro postavu typu jablko – pro ženy s širokým hrudníkem, nevýrazným pasem, silnějším břichem a naopak s útlými boky. Perfektně tak zúží a protáhnou problematickou vrchní část těla a naopak zdůrazní štíhlý spodek. „Nohy jsou tady to, co chceme zvýraznit, protože právě jablka je mívají krásně štíhlé,“ radí Lolová. Zatímco horní díl volte v tmavší barvě, která opticky zužuje, na kalhotkách se můžete vydovádět. Podobnou službu vám udělají i hodně vystřižené jednodílné plavky, které postavu rovněž zúží.

Výrazná podprsenka pro hrušku

Opačným případem, a nutno podotknout, že v Čechách nejčastějším, je postava typu hruška. Stejně jako tvar ovoce, i tato postava se vyznačuje drobnější horní polovinou těla, úzkými rameny a širšími boky. „Při vyrovnávání disproporcí postupujeme analogicky jako v případě jablka. Horní část je potřeba zdůraznit, naopak od boků chceme pozornost odpoutat. Vyberte si proto výraznou podprsenku a jednoduchý, jednobarevný spodní díl plavek,“ radí paní Elena. Hezký dekolt také udělá podprsenka zavázaná za krkem.

Mrkev v sukni

Stejně jako tato oranžová zelenina, i majitelka mrkvovité postavy se zužuje od ramen k pasu a bokům. Pro srovnání proporcí tedy odpoutejme pozornost od širokých, výrazných ramen a naopak zdůrazněme štíhlý pas. Na rozdíl od jablka, mrkev si může dovolit klasický vrchní díl plavek – jen by neměl být výrazný, spíše volme jednoduchý a tmavý vršek „Ty to ženy by se měly vyvarovat plavek které se zavazují kolem krku a to platí pro všechny ženy které mají širší ramena. Spíše bych volila klasickou podprsenku s kosticemi A nebála by jsem se výraznějších kalhotek,“ dodává Nikol Ryant, která modely plavek sama navrhuje pod značkou Nikol Ryant Design. Kalhotky je také možné doplnit zdobením či sukýnkou.

Atletkám dodají ženskost kytičky

Ženy sportovní, atletické postavy se mohou pochlubit protáhlým, svalnatým trupem, avšak s málo znatelnými křivkami a téměř stejně širokým pasem a boky. „Paradoxně právě ženy s takovou postavou se trápí tím, že jsou málo ženské, že postrádají typicky ženské obrysy, které rozčilují třeba hrušky,“ směje se Elena Lolová. Ale i tady lze samozřejmě čarovat s vhodně zvolenými plavkami. Jejich cílem je tedy podpořit ženskost a vytvarovat méně výrazné křivky postavy. „Ideální jsou bokové kalhotky se zavazováním nebo více vykrojené bikini. Ženskost dodají květinové a jiné romantické vzory, zdobení, mašličky, korálky, výšivky nebo drobné volánky,“ jmenuje možnosti odbornice.

Baculky zazáří v jednoduchosti

I silnější ženy mohou mít symetrickou postavu. Nejvhodnější a nejslušivější jsou jednodílné plavky zajímavých střihů, nejlépe jednobarevné, bez divokých vzorů. „Výrazné křivky krásně podpoří jednoduché plavky s kosticemi, které postavu sjednotí a poskytnou dostatečnou podporu ňadrům,“ radí Elena Lolová z obchodu Ballerina Park Hostivař. Zde není třeba žádnou část těla zdůrazňovat, plavky jsou tedy spíš doplňkem, které postavu pěkně vytvarují. „Pokud jste plnějších tvarů, vyhnout byste se měla divokým barvám, vzorům a páskům. Rovněž kalhotky s nohavičkami pro tentokrát vynechte – opticky zkracují nohy.

Dokonalé přesýpací hodiny

Takováto postava je v podstatě ideálním typem ženského těla. Ramena a boky jsou zhruba ve stejné šířce, zato pas je výrazně užší. „Právě majitelky této postavy by se neměly bát žhavých módních výstřelků, například různě řešených jednodílných plavek, nebo nápaditých dvoudílných plavek, které jsou doplněné různými kanýry a volánky ty pak zvýrazní ideální postavu ženy,“ doporučuje Nikol Ryant. Pro tuto postavu nejsou takřka žádná omezení, výrazné křivky si zasouží obdiv, proto zabodují v klasických bikiních s trojúhelníčkovým vrškem plavek, stejně jako v barevných vzorech.

Našly jste se v některém z typů postav?

Tak hurá do obchodu, tentokrát už půjdete na jistotu. A pokud jste stále na pochybách, držte se základního pravidla: Co chcete zdůraznit, tam volte odvážnější střihy i barvy, naopak od čeho chcete odpoutat pozornost, tam buďte méně nápadná. Plavky by vás nikde neměly škrtit nebo tlačit, takže se zbytečně nepasujte do menších velikostí. Volte barvy, které máte ráda a které pasují k vaší pleti i ke stupni opálení. A poslední pravidlo – hlavní je, abyste se v nich cítila dobře a líbila sama sobě.


publikováno: 1. 8. 2011, v rubrice Rodina
Štítky: cestování, hubnutí, krása, móda, oblečení, opalování, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+