Vydejte se na rodinný výlet do Plzně | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Vydejte se na rodinný výlet do Plzně

21. 4. 2017

Jarní Plzeň láká k návštěvě množstvím atraktivních cílů, akcí a událostí, které jinde v republice nenajdete a které budou bavit všechny členy rodiny. V plzeňské zoologické a botanické zahradě začala hlavní sezóna, takže je otevřená denně od 8 hodin do 19 hodin. Zdejšími obdivovanými celebritami jsou nosorožec Růženka a lvíče Amira, ale za pozornost určitě stojí desítky dalších starousedlíků i nově narozených obyvatel zoo. A stejně tak obří modely prehistorických ještěrů v sousedním DinoParku.

Hurá do sedla a pořádně šlápněte do pedálů!

Na počest začátku cyklistické sezony se** v Plzni v neděli 23. dubna koná Cykloden**, takže hurá do sedla a pořádně šlápněte do pedálů! Ve Škoda Sport Parku v Doudlevcích, Papírně a Štruncových sadech čekají na malé i velké cyklisty stopovačka, cyklodílna, jízda zručnosti, cykloprohlídky po nových stezkách, jízda na dráze Pumptrack, skákací hrad pro nejmenší…

Dáváte-li přednost běhu v přírodě, vydejte se** 22. dubna na Půlmaraton Plzeňského kraje. Kdo si netroufne na půlmaraton, může startovat v krajské pětce nebo desítce a děti si zasoutěží v rámci dětských běhů. Anebo máte radši kolotoče, houpačky, střelnice… Předposlední dubnový víkend (22.–23. 4.) provoní okolí doubraveckého kostelíka sv. Jiří a přilehlý park cukrová vata. Tradičně se zde koná **Doubravecká pouť U Jiřího se spoustou atrakcí a stánků s občerstvením.

Letecká show

Největší letecká show v západních Čechách Den ve vzduchu zaplní o víkendu 29. – 30. dubna letiště v Plasích množstvím letecké techniky, včetně skutečných rarit jako je unikátní letoun Electra J. A. Bati. Kromě zajímavého programu na zemi i ve vzduchu je připravena i řada atrakcí pro děti.Poněkud odlišný, ovšem neméně pozoruhodný, pohled na oblohunabídne 29. a 30. dubna program Já, astronom v plzeňské Techmanii. Děti zábavnou a hravou formou zjistí, co všechno astronomové potřebují ke sledování oblohy, co na ní mohou vidět a vyzkouší si i práci s astronomickým dalekohledem.

Představení v Divadle Alfa

Každou dubnovou sobotu od 15 hodin jste zváni na rodinná představení v Divadle Alfa. V Měšťanské besedě si děti v rámci akce Čáry, máry, fuk! 29. dubna uvaří čarovný lektvar, budou tančit, zpívat a zažijí spoustu legrace. Následující den 30. dubna je v Měšťanské besedě čeká Mařenka, Jeníček a zlá ježibaba v divadelním provedení pohádky Perníková chaloupka. Speciální projekce pro děti v dubnu uvádí Kino Beseda a v Muzeu strašidel pravidelně hraje víkendové divadlo.

www.visitplzen.eu


publikováno: 21. 4. 2017, v rubrice Rodina
Štítky: akce, běhání, dítě, divadlo, zábava

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+