Výstav orchidejí ve skleníku Fata Morana V Troji | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Výstav orchidejí ve skleníku Fata Morana V Troji

18. 2. 2012

Výstavu nádherných květin zahájila radní hlavního města Prahy JUDr. Helena Chudomelová společně se zpěvačkou a milovnicí rostlin paní Marií Rottrovou. Každá z dam po přestřižení pásky plné orchidejových květů do tropické části skleníku Fata Morgana vysadila dva úplně poslední výstavní exponáty. Jak jinak než orchideje. Výstava orchidejí, která je v Troji vždy předzvěstí přicházejícího jara, potrvá do neděle 4. března.

Orchideje z celého světa

Letošní výstava je opravdu druhově bohatá. Bohatství, neuvěřitelnou barevnost a velikost šlechtěných hybridů doplňuje něžná krása botanických druhů orchidejí z celého světa. Letos budou orchidejím dělat společnost také zástupci čeledi broméliovitých, s nimiž se americké druhy orchidejí často v přírodě potkávají na podobných stanovištích.

Najdete je po celém skleníku

Orchideje doplní výsadby ve všech třech částech skleníku – v sukulentní (ano, i v suchých a nehostinných oblastech najdeme v přírodě zástupce čeledi orchidejovitých), v části věnované nížinnému deštnému pralesu i v unikátní vysokohorské expozici skleníku. Informační panely, které výstavu doplňují, seznámí se základními vystavenými rody, jejich ekologií, zajímavostmi z jejich života i nároky na pěstování.

Součástí výstavy je i prodej

Návštěvníci mohou zakoupit nejnovější šlechtění orchidejí, a to i hybridy, které jsou vhodné k pěstování v našich bytech. V prodeji si samozřejmě přijdou na své i pokročilí pěstitelé. Pro návštěvníky jsou o víkendech připraveny komentované prohlídky. Zkušení průvodci zájemce provedou výstavou a seznámí je s jednotlivými vystavenými taxony, jejich nároky na stanoviště i nutností ochrany těchto bezesporu zajímavých rostlin.

O Benediktu Roezlovi

Pod terasou v nížinné části skleníku a ve vstupní hale je připravena výstava věnovaná významnému botanikovi a cestovateli Benediktu Roezlovi (1824 – 1885). I díky němu bylo popsáno množství zajímavých druhů rostlin, převážně orchidejí. Mnohé z nich po něm botanici pojmenovali. Věříme, že během výstavy vykvete Miltonia roezlii, která patří k druhům pojmenovaných o tomto u nás poněkud opomíjeném velikánovi.

www.botanicka.cz


publikováno: 18. 2. 2012, v rubrice Rodina
Štítky: akce, květiny, výstava, zahrada

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+