Zažijte Japonsko všemi smysly! Unikátní festival v Praze | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Zažijte Japonsko všemi smysly! Unikátní festival v Praze

1. 3. 2018

Tradiční i novodobé japonské divadlo i hudba, zajímavé workshopy, ochutnávky, etiketa odívání kimona, ukázka kaligrafie, výroba tradičních panenek a mnohé další aktivity na vás čekají o víkendu 3. a 4. března 2018 v Národním domě na Vinohradech. Organizace Japan Folk Festival přiváží do ČR poprvé amatérské i profesionální umělce, kteří vás seznámí s kulturou i kuchyní Země vycházejícího slunce.

Japonská kultura

Během workshopů a ochutnávek budou mít návštěvníci možnost ochutnat k jaru se vážící sezónní čirašisuši a další pokrmy, sake, vyzkoušet si přípravu čaje, poznat etiketu odívání do kimona, vyrobit si tradiční japonské cukroví i panenky, kaligrafii a mnohem více, než si člověk pod pojmem „japonská kultura“ jen dokáže představit.

Na diváky čeká také pestrá podívaná na různé žánry japonského jevištního umění: koncert klasické japonské hudby a podmanivý zvuk sboru hráček na harfu koto, vystoupení tanečnic gejša z kraje města Kanazawa a jejich hudebního doprovodu, který pečuje o uchování tohoto specifického umění. Diváci se též mohou těšit na raritu – tradiční tanec z Okinawy, nejjižnější části Japonska. Lahůdkou bude též představení nástroje cugaru šamisen, který se v posledních letech těší v Japonsku nezvyklé popularitě a razí si cestu do soudobého rocku.

“V rámci festivalu vystoupí i soubory působící v ČR, například Divadlo kjógen, či sbor Japonské školy v Praze. Organizátor též nechtěl opomenout již sto let trvající vztahy mezi Českou repulikou a Japonskem, neboť právě Japonsko bylo jednou z prvních zemí, která uznala samostatnost tehdejšího Československa a napomohla návratu části legionářů zpět do vlasti z ruské Sibiře. Proto pozvalo symbolicky ke společnému vys­toupení dvě česká tělesa,” říká japanolog a herec divadla kjógen Ondřej Hýbl, který se na přípravě festivalu podílí.

Akce se koná pod záštitou Hlavního města Prahy a Velvyslanectví Japonska v ČR. Je ideální příležitostí poznat Japonsko opravdu všemi smysly a je to skvělý tip, jak strávit víkend s dětmi!

  • Vyzkoušíte si: kaligrafii, cumami – výrobu tradičních látkových ozdobných předmětů,, výrobu cukroví wagashi, vodění „hlavy lva“ z tradičního tance šišimai, přípravu čaje…
  • Ochutnáte (14.00–16.00 a 17.00–17.30): sezónní suši, japonské sake, ochucenou rýži takikomi gohan, tófuširae…
  • Prohlédnete si: Výstavy fotografií, kaligrafie, keramiky, aranžované květiny – ikebanu, tradiční cukroví, panenky splněných přání „negaibina“, bonsaie, látky barvené indigem…

Vstupné na jeden den činí 100 Kč, děti do 15 let a školy zdarma

https://goout­.net/…-2018/nvsrc/


publikováno: 1. 3. 2018, v rubrice Rodina
Štítky: akce, cestování, místní speciality

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+