Trendy zdraví http://trendyzdravi.cz/ cs info@npmedia.cz © Trendyzdravi.cz 2009+ 20 Letní výbava od značky Salus http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/letni-vybava-od-znacky-salus.html Léto, čas prosluněných dní, dlouhých večerů a hlavně dovolených, je tu. Abyste si toto krásné období užili naplno, připravili jsme pro vás soutěž o balíček doplňků stravy značky Salus, které podpoří vaše trávení a přispějí ke snížení míry únavy a vyčerpání.

]]>
Mon, 16 Jul 2018 22:00:00 GMT
Při záchraně tonoucího může pomoci i PET lahev http://trendyzdravi.cz/sport-a-wellness/pri-zachrane-tonouciho-muze-pomoci-i-pet-lahev.html „Tonoucího zachráníte, jen pokud přemýšlíte a jednáte s klidnou hlavou. Unáhlené jednání tady skutečně není na místě a i dobrý plavec se může proměnit v toho, kdo bude potřebovat pomoct,“ říká Štěpánka Štrougalová z plaveckého centra Baby Club Juklík a přidává nečekaný tip – k záchraně může pomoct i obyčejná „petka“.

]]>
Mon, 16 Jul 2018 22:00:00 GMT
Rodiče, nesnáším sport! http://trendyzdravi.cz/sport-a-wellness/rodice-nesnasim-sport.html Televize, počítačové hry a mobilní telefony vystřídaly v posledních letech u dětí zábavy jiného druhu a snad nejvíce daly na frak sportovním aktivitám. Není divu, že každé sedmé dítě v České republice trpí nadváhou. Jak ale děti rozhýbat? A jak to udělat s těmi, pro které je i slovo sport téměř noční můrou?

]]>
Sun, 15 Jul 2018 22:00:00 GMT
Balzamikové krémy pro rychlé pochoutky http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/balzamikove-kremy-pro-rychle-pochoutky.html Řecké balzamikové krémy Kalamáta Papadimitriou vám přinášejí několik jednoduchých a zajímavých receptů, které potěší nejednoho strávníka a ušetří vám spoustu času. Vykouzlíte s nimi z každého jídla za pár minut gastronomický zážitek. Připravte si chuťové pohárky! Recepty připravila food bloggerka Romana Böhmová z Naskokvkuchy­ni.cz. A je opravdu z čeho vybírat.

]]>
Sun, 15 Jul 2018 22:00:00 GMT
Cestovní horečka nebo už vážný zdravotní problém? http://trendyzdravi.cz/medicina/cestovni-horecka-nebo-uz-vazny-zdravotni-problem.html Americká studie potvrzuje, že dovolená nám nepřináší jen relax, ale i starosti. Nejvíce se přitom stresujeme při plánování dovolené, konkrétně s finanční stránkou, balením a cestovními přípravami. Stres je přitom základem tzv. cestovní horečky (travel stress), psychosomatické reakce, která se může rozvinout v nevyléčitelné zdravotní problémy.

]]>
Sun, 15 Jul 2018 22:00:00 GMT
Má váš praktický lékař povinnost jezdit domů za pacienty? http://trendyzdravi.cz/medicina/ma-vas-prakticky-lekar-povinnost-jezdit-domu-za-pacienty.html Má váš praktický lékař povinnost vykonat návštěvu u starého prakticky nepohyblivého pacienta v případě jeho zdravotních obtíží? Co dělat, když to lékař odmítne?

]]>
Thu, 12 Jul 2018 22:00:00 GMT
Pijte vodu, hydratujete také svou kůži http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/pijte-vodu-hydratujete-take-svou-kuzi.html Pravidelné pití pramenité vody významně zvyšuje hydrataci kůže. V létě hraje zásadní roli pro pokožku voda dodávaná tělu pitným režimem, hydratační krémy účinkují pouze na povrchu kůže. A kůže, aby správně fungovala, potřebuje stejně jako většina buněk a systémů v organizmu dostatečné množství vody.

]]>
Thu, 12 Jul 2018 22:00:00 GMT
Hořčík pro zdraví http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/horcik-pro-zdravi.html Člověk si na talíř nedává vědomě vápník, železo, draslík a hořčík spolu s vitamíny A, C a E, nýbrž jí pokrmy a pije nápoje jako chléb, ovoce, zeleninu, jogurt, brambory nebo maso či mléko. Proto je často obtížné mít pod kontrolou svoji celkovou zkonzumovanou denní energii, jednotlivé živiny, minerální látky a vitaminy. Například na hořčíku, významné minerální látce, vidíme, kvůli kolika různým funkcím v organizmu je pro člověka nezbytný a jaké problémy mohou vznikat při jeho nesprávném (nedostatečném) příjmu. Více Prof. MUDr. Zuzana Derflerová Brázdová, DrSc. z Ústavu ochrany a podpory zdraví, Lékařská fakulta, Masarykova univerzita v Brně.

]]>
Wed, 11 Jul 2018 22:00:00 GMT
Nový černorybízový sirup Kitl vyzkoušejte v koktejlu http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/novy-cernorybizovy-sirup-kitl-vyzkousejte-v-koktejlu.html Kitl uvedl na trh novou příchuť sirupu černý rybíz, jenž je ideální pro přípravu slavného francouzského koktejlu Kir Royal.

]]>
Wed, 11 Jul 2018 22:00:00 GMT
Vedle rakoviny kůže si v létě dejte pozor i na další rizika http://trendyzdravi.cz/medicina/vedle-rakoviny-kuze-si-v-lete-dejte-pozor-i-na-dalsi-rizika.html Letní měsíce přináší vedle radostí také řadu rizik, na která je potřeba myslet a snažit se jich vyvarovat. Hlavním z nich je nebezpečí vzniku rakoviny kůže. Tomu lze předcházet důkladnou ochranou, ale zároveň pravidelnými preventivními prohlídkami. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna proto přispívá svým klientům na vyšetření závažných změn na kůži.

]]>
Wed, 11 Jul 2018 22:00:00 GMT
Proč v létě navštívit Velké Karlovice? http://trendyzdravi.cz/rodina/proc-v-lete-navstivit-velke-karlovice.html Velké Karlovice bez nadsázky patří k nejpřitažlivějším prázdninovým místům na Moravě. Neporušená příroda Beskyd s dřevěnými chaloupkami, čistými lesy a stády ovcí na úbočích hor, spousta turistických i cyklistických tras s hezkými výhledy, nejrůznější aktivity i relaxační centra pro kvalitní odpočinek a vynikající valašská kuchyně: to jsou pádné důvody, proč sem v létě zajet – ať už na pár dnů, nebo třeba jen na výlet „na otočku“. Nechejte se inspirovat novinkami a tipy, co zde v létě podniknout.

]]>
Tue, 10 Jul 2018 22:00:00 GMT
Letní saláty s kuřecím masem http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/letni-salaty-s-kurecim-masem.html Myslíte si, že grilované kuřecí maso do salátu nepatří? Mýlíte se. Grilované kuře naopak dokáže přidat výraznou chuť a lze si pohrát i s různými marinádami. Nejvhodnější jsou kuřecí prsa, která neobsahují tolik tuku a neznehodnotí tak dietní potenciál každého salátu. Kuře můžete přidat buď v horkém stavu těsně před servírováním, nebo ho nechat vychladnout a do salátu naporcovat později. Doporučujeme použít Dobré kuře z Klatov, které zaručuje čerstvé maso českého původu.

]]>
Tue, 10 Jul 2018 22:00:00 GMT
Čtyři mýty o plavání http://trendyzdravi.cz/sport-a-wellness/ctyri-myty-o-plavani.html Plavání je všeobecně vnímáno jako ideální sport. Při pohledu na rekreační plavce však trne leckterý fyzioterapeut. Chyby, které škodí páteři, mají lidé zažité už odmala a dnešní děti v nich pokračují.

]]>
Tue, 10 Jul 2018 22:00:00 GMT
Tradiční Francouzský trh Na Kampě 2018 http://trendyzdravi.cz/rodina/tradicni-francouzsky-trh-na-kampe-2018.html Ve dnech 11. – 15. července se náměstí Na Kampě již pojedenácté promění v typickou francouzskou čtvrť. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, bohatý hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše na malebném náměstí pod Karlovým mostem.

]]>
Tue, 10 Jul 2018 22:00:00 GMT
Pozor na skluzavky a trampolíny! http://trendyzdravi.cz/rodina/pozor-na-skluzavky-a-trampoliny.html Prázdniny jsou obdobím, kdy děti pobývají více venku, ale mají také více příležitostí k dovádění. Co můžeme udělat pro to, aby se z vylomenin nestaly zlomeniny, a naši potomci prožili léto spokojeně a ve zdraví?

]]>
Mon, 09 Jul 2018 22:00:00 GMT
Na grilovačku s plnou výbavou http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/na-grilovacku-s-plnou-vybavou.html Pokud se chystáte grilovat jinde než na své zahradě či terase, dobře promyslete, co všechno si s sebou vzít a jak celou přípravu pojmout. Určitě není příjemné zjistit uprostřed Stromovky, že jste zapomněli maso, nůž nebo zápalky.

]]>
Mon, 09 Jul 2018 22:00:00 GMT
Klidně na dovolenou http://trendyzdravi.cz/domacnost/klidne-na-dovolenou.html Doba dovolených se blíží. Proto, abyste mohli odjet v klidu a nebáli se o svůj domov, přinášíme několik inspirací.

]]>
Sun, 08 Jul 2018 22:00:00 GMT
Alzheimerova choroba a jiné typy demence http://trendyzdravi.cz/medicina/alzheimerova-choroba-a-jine-typy-demence.html Demence je degenerativní onemocnění postihující mozek. Neexistuje však jen jediný typ demence. Více Mgr. Markéta Šplíchalová, Česká alzheimerovská společnost, o. p. s.

]]>
Sun, 08 Jul 2018 22:00:00 GMT
Cestovní lékárničku sbalte na míru http://trendyzdravi.cz/medicina/cestovni-lekarnicku-sbalte-na-miru.html Nic nezničí vysněnou dovolenou tak účinně, jako zdravotní potíže. Buďte na ně připraveni a před cestou si dobře připravte cestovní lékárničku. Když je správně vybavená, může se stát dovolenkovým pokladem. Před náročnější cestou mimo civilizaci počítejte s návštěvou praktického lékaře. Můžete potřebovat léky, které jsou dostupné jen na recept, upozorňuje předseda Sdružení praktických lékařů MUDr. Petr Šonka. Platí to například o antibioticích, antibiotických mastech i některých lécích na spaní.

]]>
Thu, 05 Jul 2018 22:00:00 GMT
Vyznáte se v obilovinách? http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/vyznate-se-v-obilovinach.html Už dávno neplatí, že pohanku, amarant nebo quinou potkáte maximálně v obchodě se zdravou výživou. Stále častěji se tyto suroviny stávají součástí běžného jídelníčku každého z nás. Podle Blanky Procházkové, nutriční specialistky společnosti RACIO to není náhoda. Obiloviny patří totiž k základním pilířům stravy, jsou naším hlavním zdrojem sacharidů a jejich podíl v lidské výživě se odhaduje kolem 60 procent přijaté energie, u sportovců i mnohem více.

]]>
Wed, 04 Jul 2018 22:00:00 GMT