Trendy zdraví http://trendyzdravi.cz/ cs info@npmedia.cz © Trendyzdravi.cz 2009+ 20 Zadržování vody v těle potrápí hlavně v létě http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/zadrzovani-vody-v-tele-potrapi-hlavne-v-lete.html „To není nadváha, zadržuji moc vody a tu nezhubnu.“ S tímto tvrzením se ve své poradně setkává nejeden nutriční terapeut. Své o tom ví i Martina Dvořáková, hlavní výživová poradkyně KetoDiet. Obracejí na ni především ženy, kterým se nedaří zhubnout. Zadržování vody ale není jen o váze, ale i oteklých končetinách a celulitidě. Do jaké míry zásoby vody v těle ovlivňují hubnutí a mají obézní lidé opravdu více vody v tkáních? A proč nás otoky trápí hlavně v létě?

]]>
Thu, 22 Aug 2019 22:00:00 GMT
Nová naděje v léčbě nedomykavosti trikuspidální chlopně http://trendyzdravi.cz/medicina/nova-nadeje-v-lecbe-nedomykavosti-trikuspidalni-chlopne.html Lékaři ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze katetrizačně operovali nedomykavost jak mitrální, tak trikuspidální srdeční chlopně. Právě u druhé zmíněné se jedná o jeden z prvních zdařilých výkonů provedených tímto způsobem v České republice. Tento úspěch může v budoucnu znamenat naději pro pacienty, kterým hrozí vysoké riziko při běžném kardiochirurgickém zákroku.

]]>
Thu, 22 Aug 2019 22:00:00 GMT
Účinnější praní http://trendyzdravi.cz/domacnost/ucinnejsi-prani.html Praní může být ještě pohodlnější a výsledek ještě lepší, pokud zvolíte nového pomocníka od značky Persil. Nové prací kapsle Persil Discs 4in1 se čtyřmi komorami a Deep Clean technologií kombinují hned čtyři klíčové vlastnosti, které zajistí perfektní výsledek praní. Spolehlivě odstraní i odolné skvrny, prádlo rozzáří, zajistí dlouhotrvající svěžest a zároveň pečují o textilní vlákna. Tak jako jiné prací kapsle i Persil Discs 4in1 vynikají snadným dávkováním. Stačí vložit jednu kapsli přímo do bubnu pračky.

]]>
Wed, 21 Aug 2019 22:00:00 GMT
Recepty z letních pokladů meruněk a broskví http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/recepty-z-letnich-pokladu-merunek-a-broskvi.html Ovoce by mělo být nedílnou součástí našeho jídelníčku celoročně. Ideální je konzumovat čerstvé sezonní ovoce k dopolední i odpolední svačině. Nejen, že tak do těla dostaneme výživné látky v podobě vitamínů a minerálních látek, ale také tím vyrovnáme hladinu glukózy v létě, čímž budeme předcházet chutím na sladké a i naše postava tím dozná pozitivních změn.

]]>
Wed, 21 Aug 2019 22:00:00 GMT
Co dělat po oznámené diagnóze rakoviny? http://trendyzdravi.cz/medicina/co-delat-po-oznamene-diagnoze-rakoviny.html Okamžik, kdy se člověk dozví, že má rakovinu, je pro každého šok a nesnadné jsou i následující dny, měsíce a roky. Rakovina provází lidstvo již od jeho počátku. V současné době podle Národního onkologického programu1 onemocní rakovinou v průběhu svého života každý třetí obyvatel České republiky a každý čtvrtý na ni zemře. Kvůli tomu, že rakovina postihuje mnoho lidí po celém světě, jsou vypracovávány i postupy, které napomohou pacientům udržet svou psychickou kondici v uspokojivém stavu a zároveň i zvýšit pravděpodobnost, že zákeřné onkologické onemocnění pacient překoná.

]]>
Tue, 20 Aug 2019 22:00:00 GMT
Léto ještě nekončí http://trendyzdravi.cz/kosmetika/leto-jeste-nekonci.html Léto právě vstupuje do svého zářivého finále a vy tak máte skvělou příležitost předvést se v plné kráse. Doplňte svou kosmetickou výbavu o nejnovější vychytávky od značky Dermacol. Najdete mezi nimi objemový lesk, díky kterému budou vaše rty šťavnaté jako dozrávající ovoce, řasenku pro řasy jako motýlí křídla a tělové mléko, které vaši pokožku rozzáří jako paprsky zapadajícího slunce.

]]>
Tue, 20 Aug 2019 22:00:00 GMT
Bosá chůze prospívá chodidlům i celému tělu http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/bosa-chuze-prospiva-chodidlum-i-celemu-telu.html Podle studií vstupuje do první třídy až 95 procent dětí s deformitami nohou, nejčastěji plochými chodidly. Propadlou klenbu nebo vbočený palec má kolem poloviny dospělých. Důležitou prevencí je podle fyzioterapeutů chůze na boso. S takzvanou bosou obuví by ale měl být člověk opatrný.

]]>
Mon, 19 Aug 2019 22:00:00 GMT
Klíšťová encefalitida: za jeden měsíc růst o 150 % http://trendyzdravi.cz/medicina/klistova-encefalitida-za-jeden-mesic-rust-o-150.html Zatímco do konce června bylo v České republice zaznamenáno 119 případů klíšťové encefalitidy, v červenci přibylo dalších 178 případů. Nejvíce nemocných přitom bylo evidováno ve Středočeském a Pardubickém kraji. Jižní Čechy – kraj s tradičně nejvyšším počtem případů – je na třetím místě. Na vině vysokého počtu nakažených je mimo jiné nízká proočkovanost, která je u nás pouze 25 %.

]]>
Mon, 19 Aug 2019 22:00:00 GMT
Proč chtějí dívky vypadat jako Barbie? http://trendyzdravi.cz/kosmetika/proc-chteji-divky-vypadat-jako-barbie.html Nafouklé kačeří rty, extrémně velká ňadra, uměle prodloužené vlasy, zúžený pas i za cenu vyoperování žeber, vytvarované pozadí, opakované liposukce… To je jen zlomek zákroků, které podstupují ženy posedlé vzhledem panenky Barbie. Pokoušejí se proměnit v bizarní ideál krásy i za cenu vlastního zdraví. Jak se tento znepokojivý trend dívají naši přední plastičtí chirurgové Jan Měšťák a Libor Kment?

]]>
Sun, 18 Aug 2019 22:00:00 GMT
Chata jako druhé bydlení? Čechy taková představa láka http://trendyzdravi.cz/domacnost/chata-jako-druhe-bydleni-cechy-takova-predstava-laka.html Sedm z deseti českých chalupářů by po větších či menších úpravách žilo na chatě či chalupě celoročně. Láká je hlavně klid a příroda, ale také možnost výrazně finančně uspořit.

]]>
Sun, 18 Aug 2019 22:00:00 GMT
Zájem o domácí diagnostické testy raketově roste http://trendyzdravi.cz/medicina/zajem-o-domaci-diagnosticke-testy-raketove-roste.html Prudký nárůst zájmu o domácí diagnostické testy potvrzuje největší česká internetová Lékárna.cz. Ta pro letošní rok vsadila na anonymitu při nákupu na internetu a významně nabídku diagnostických testů rozšířila.

]]>
Sun, 18 Aug 2019 22:00:00 GMT
Nová poradenská služba pomáhá uživatelům drog http://trendyzdravi.cz/medicina/nova-poradenska-sluzba-pomaha-uzivatelum-drog.html Národní linka pro odvykání rozšiřuje od 12. srpna poskytované služby. Specializovaná poradna, provozovaná Českou koalicí proti tabáku, již delší dobu nabízí bezplatnou pomoc klientům bojujícím se závislostí na kouření, alkoholu a patologickém hraní. Od tohoto roku se nově zaměří také na pomoc uživatelům drog – marihuany, extáze, nových syntetických drog, kokainu, pervitinu, opioidů a dalších. Uživatelské rozhraní zůstává stejné – po vytočení čísla 800 350 000 bude klient přesměrován na specialistu podle svého problému. Národní linka pro odvykání se tak přibližuje pokrytí celého spektra závislostí.

]]>
Sun, 18 Aug 2019 22:00:00 GMT
Cvičit se dá i v práci! http://trendyzdravi.cz/sport-a-wellness/cvicit-se-da-i-v-praci.html Díky počítačům dnes můžeme spoustu věcí vyřídit, aniž bychom vytáhli paty z kanceláře nebo domu. Na internetu si objednáváme jídlo, nejnovější módní výstřelky, nebo „chatujeme“ s kolegy, kteří sedí jen několik kroků od nás. Moderní způsob života nás vede k tomu, že se méně hýbeme. Samantha Clayton, fitness expertka společnosti Herbalife vsak připomíná: „Lidské tělo pohyb potřebuje! Je pro něj přirozený. Pokud se přestanete hýbat, budete se cítit unavení a bez energie.“ Patříte i vy mezi ty, kteří dlouhé hodiny vysedávají v práci a na cvičení jim nezbývá čas? Pak vám přinášíme několik tipů, jak se protáhnout přímo u vašeho pracovního stolu! Denně vám stačí vyhradit si na cvičení pouhých 30 minut, které můžete rozdělit do několika menších bloků. Protáhněte si tělo kdykoliv najdete pár minut. I takto krátký čas je pořád lepší než nic.

]]>
Thu, 15 Aug 2019 22:00:00 GMT
Zánět v těle napadá také srdce http://trendyzdravi.cz/medicina/zanet-v-tele-napada-take-srdce.html Srdečně-cévní onemocnění jsou v České republice bohužel stále nejčastější příčinou hospitalizace i úmrtnosti – u 40,1 % úmrtí mužů a 45,6 % úmrtí žen. Tým prof. Poledne z pražského IKEM svou novou studií potvrdil, že kromě často uváděných rizikových faktorů srdečně-cévních onemocnění sehrává důležitou roli také prozánětlivý stav organizmu, do značné míry ovlivnitelný složením jídelníčku. Tím, co jíme a pijeme, můžeme ovlivňovat nejen hladiny cholesterolu, triacylglycerolů nebo glukózy v krvi, ale i zánět v těle.

]]>
Thu, 15 Aug 2019 22:00:00 GMT
Jedlá krása: kosmetika Edible Beauty na českém trhu http://trendyzdravi.cz/kosmetika/jedla-krasa-kosmetika-edible-beauty-na-ceskem-trhu.html Na český trh přichází Edible Beauty, australská značka kosmetiky s ojedinělým konceptem – každá ingredience každého produktu je natolik hodnotná, že by se klidně dala i sníst. Jak název napovídá, jde o kosmetiku natolik čistou, že nehrozí, že byste na kůži dali něco, co byste nemohli sníst. A i když by žaludku krémy příliš nechutnaly, pokožce určitě ano. Výrobky Edible Beauty jsou nabité minerály, antioxidanty a živinami, jejichž používání se okamžitě projeví na vzhledu: pleť je zářivá, zdravá, chráněná a přirozeně krásná!

]]>
Wed, 14 Aug 2019 22:00:00 GMT
Proč se ministerstvo spolu s výrobci snaží bagatelizovat výpadky v dodávkách léků http://trendyzdravi.cz/medicina/proc-se-ministerstvo-spolu-s-vyrobci-snazi-bagatelizovat-vypadky-v-dodavkach-leku.html Česká lékárnická komora (ČLnK) na nedostupné léčivé přípravky průběžně upozorňuje již více než rok. Pravidelně připravuje seznam léčiv, která v českých lékárnách reálně chybějí. Poslední aktualizovaný seznam připravila v polovině července, kdy ve velké části tuzemských lékáren chybělo více než 100 různých přípravků.

]]>
Wed, 14 Aug 2019 22:00:00 GMT
Také zelenina si s grilem perfektně rozumí http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/take-zelenina-si-s-grilem-perfektne-rozumi.html Léto a s ním spojená grilovací sezóna jsou v plném proudu. Dobroty z grilu si ale můžete vychutnat i pokud zrovna neholdujete steakům. Ať už jste vegetariáni, nebo jen chcete svůj jídelníček zpestřit a odlehčit, vsaďte na grilovanou zeleninu a lehký dip! Poradíme vám, které druhy se hodí na rošt a co udělat pro to, abyste si na opékané zelenině na ohni pochutnali co nejvíce. Aby vaše chuťové pohárky byly co nejspokojenější, sáhněte po kvalitě.

]]>
Wed, 14 Aug 2019 22:00:00 GMT
Vyrýsované tělo za pomoci steroidů? Žádné spermie! http://trendyzdravi.cz/medicina/vyrysovane-telo-za-pomoci-steroidu-zadne-spermie.html K dokonalému tělu s vyrýsovanými svaly, za které by se nestyděl ani Jean-Claude Van Damme v době své největší slávy, vede rychlá zkratka přes užívání anabolických steroidů. Cenou za postavu jako ze žurnálu však může být nulový počet spermií, vysoké riziko infarktu a impotence.

]]>
Tue, 13 Aug 2019 22:00:00 GMT
Jak nejlépe zvládnout dlouhou cestu na dovolenou http://trendyzdravi.cz/rodina/jak-nejlepe-zvladnout-dlouhou-cestu-na-dovolenou.html Cestování na dovolenou autem přináší řadu pozitiv i negativ. Nejste tolik omezeni prostorem jednoho kufru a bezpečnostních opatření letiště, na druhé straně ale přináší nepohodlí v podobě délky trasy, kolon a většího soustředění. Na co všechno je potřeba myslet a jak si cestu můžete zpříjemnit?

]]>
Tue, 13 Aug 2019 22:00:00 GMT
Jak zvládnout dlouhé lety k moři? http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/jak-zvladnout-dlouhe-lety-k-mori.html Letní dovolenou plánují dvě třetiny Čechů. Nejčastěji volí mořské destinace a více než 31 procent preferuje leteckou dopravu. Cestování letadlem má však svá úskalí a ne každému dělá dobře – mezi nejčastější problémy patří oteklé nohy nebo pískání v uších. Jak se jim vyvarovat?

]]>
Mon, 12 Aug 2019 22:00:00 GMT