Trendy zdraví http://trendyzdravi.cz/ cs info@npmedia.cz © Trendyzdravi.cz 2009+ 20 Proč chřipka bolí http://trendyzdravi.cz/medicina/proc-chripka-boli.html Chladné měsíce roku každoročně provází zvýšený výskyt chřipky a dalších respiračních onemocnění. Důvodem je vyšší koncentrace lidí v uzavřených prostorách s méně častým větráním, což nahrává rychlému šíření virů. Ročně se u nás chřipkou nakazí více než sto tisíc lidí. Důležité je tedy obzvlášť v tomto období dbát na prevenci v podobě zvýšené hygieny a správné životosprávy. Zároveň je ale dobré vědět, jak si od příznaků chřipky vhodně ulevit, když už jí onemocníme.

]]>
Thu, 05 Dec 2019 23:00:00 GMT
Kouzelná dvojka pro dokonalou pleť http://trendyzdravi.cz/kosmetika/kouzelna-dvojka-pro-dokonalou-plet.html Značka DERMACOL ukázala své nové reprezentativní prostory a zároveň nejnovější produkty, a to aktivní podkladovou bázi White Magic a dlouhotrvající krycí make-up Longwear Cover. Vše představila ředitelka strategie DERMACOL Věra Komárová spolu s Ivou Kubelkovou, která je již 15 let tváří značky. Přišla i paní Olga Knoblochová, která stála u vzniku prvního make-upu značky DERMACOL.

]]>
Thu, 05 Dec 2019 23:00:00 GMT
Nedostatek denního světla může způsobit únavu a vyčerpání http://trendyzdravi.cz/domacnost/nedostatek-denniho-svetla-muze-zpusobit-unavu-a-vycerpani.html Světlo ovlivňuje řadu fyziologických procesů v našem těle. Lidský organismus však rozlišuje, zda jsme vystaveni slunečnímu svitu nebo umělému osvětlení. Denní světlo má na naše tělo blahodárné účinky, pokud ale celé dny sedíme v místnostech pod umělým světlem žárovek nebo zářivek, odrazí se to na našem zdraví. Nejčastějšími příznaky jsou únava, bolest a pálení očí, stres a bolesti hlavy.

]]>
Wed, 04 Dec 2019 23:00:00 GMT
Dehydratace hrozí steně v zimě jako v létě http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/dehydratace-hrozi-stene-v-zime-jako-v-lete.html Téměř polovina dotázaných někdy trpí dehydratací, třetina dokonce několikrát ročně. Ukázal to aktuální průzkum AquaLife Institutu. Odhalil také, že víc než polovina mylně považuje dehydrataci za větší problém v létě než v zimě. Ve všech ročních obdobích je nejúčinnější obranou pitný režim, jehož základem by měla být voda v kombinaci s minerálkami.

]]>
Wed, 04 Dec 2019 23:00:00 GMT
Kolik toho víte o varlatech? http://trendyzdravi.cz/medicina/kolik-toho-vite-o-varlatech.html Varlata, koule, testes. Tři slova a jeden význam. Představovat vám tento párový orgán uložený v šourku asi nemusíme. Ale schválně, kdo z vás ví o varlatech víc než to, že produkují spermie? A věděli jste, že vyžadují speciální péči?

]]>
Tue, 03 Dec 2019 23:00:00 GMT
Chcete používat vysoce kvalitní přírodní kosmetiku? Damibio ji nabízí http://trendyzdravi.cz/kosmetika/chcete-pouzivat-vysoce-kvalitni-prirodni-kosmetiku-damibio-ji-nabizi.html Manželé Eva a Jiří Grund chtěli vytvořit prostor, kde se setkávají příběhy firem s bio kosmetickými přípravky té nejvyšší kvality. Proto vytvořili jedinečný projekt, ve kterém vybrané značky reprezentují vždy jen to nejlepší v dané kategorii a jejich majitelé osobně ručí za kvality svých výrobků. Vznikl tak nový webový portál DAMIBIO nabízející přírodní kosmetiku, která pochází především z Itálie.

]]>
Tue, 03 Dec 2019 23:00:00 GMT
Kyselina hyaluronová jako budoucnost v oblasti hojení ran http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/kyselina-hyaluronova-jako-budoucnost-v-oblasti-hojeni-ran.html Výzkum v oblasti medicíny podléhá velmi přísným legislativním opatřením, přesto jde o odvětví, na které je soustředěno mnoho pozornosti. V posledních letech se do popředí dostává doslova zázračná kyselina hyaluronová, která dosud slavila úspěch především v kosmetice. Přitom i díky výzkumu českých vědců proniká do mnoha oblastí medicíny. Kyselina hyaluronová totiž urychluje hojení ran, pomáhá při léčbě kloubů, v oftalmologii a mnoha dalších odvětvích farmaceutického průmyslu.

]]>
Mon, 02 Dec 2019 23:00:00 GMT
Mléčné výrobky vs. rostlinné náhražky http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/mlecne-vyrobky-vs-rostlinne-nahrazky.html Každý z vás se už jistě setkal s alternativami ke klasickým mléčným výrobkům. Minimálně třeba s kávou se sójovým „mlékem“. Jenže rostlinné nápoje, alternativy jogurtů či sýrů nejsou náhražkami produktů z mléka. Po výživové stránce jsou to zcela odlišné potraviny.

]]>
Mon, 02 Dec 2019 23:00:00 GMT
Nedělejme děti babičkám, varují experti http://trendyzdravi.cz/medicina/nedelejme-deti-babickam-varuji-experti.html Halle Berry, Janet Jackson nebo Brigitte Nielsen– celebrity inspirující ženy po celém světě nejen v módních trendech, ale někdy i v pozdním zakládáním rodiny. Herečka Bridgitte Nielsen známá z filmů Rocky nebo Policajt z Beverly Hills porodila dceru až v 56 letech. Janet Jackson v 50 a Halle Berry ve 47 letech. Lékaři však varují – medicína dokáže zázraky, ale je důležité znát své nejen biologické hranice. Nechceme dělat děti babičkám – říkají. V Česku může žena podstoupit IVF nejpozději ve 49 letech.

]]>
Sun, 01 Dec 2019 23:00:00 GMT
Dej tomu tři minuty denně a zbav se bolestí http://trendyzdravi.cz/sport-a-wellness/dej-tomu-tri-minuty-denne-a-zbav-se-bolesti.html Dej tomu 3 minuty denně. Tak se jmenuje nová kampaň, kterou právě spouštějí zástupkyně cvičební metody Fit Pain Free. Pro zájemce připravily videa, v nichž najdou vždy tři jednoduché cviky, které zabere cvičit právě tři minuty. “I s minimem času a námahy si tak lidé mohou za tři týdny zlepšit kondici a předcházet bolestem, zejména zad, kterých v tomto ročním období přibývá,” říká Hana Toufarová, zkušená cvičitelka metody Fit Pain Free.

]]>
Sun, 01 Dec 2019 23:00:00 GMT
Netradičními ingrediencemi v pleťové kosmetice http://trendyzdravi.cz/kosmetika/netradicnimi-ingrediencemi-v-pletove-kosmetice.html Asiatky prostě vědí, co je pro pleť nejlepší. Tajemství jejich krásy spočívá v tisíci lety prověřených přírodních recepturách a dostatečném odpočinku. Mucin aneb hlemýždí sliz, housenice čínská nebo mořský ježek jsou ve východní kosmetice naprosto běžné složky pleťových krémů a sér. V čem jsou prospěšné a proč na ně Asiatky nedají dopustit? Inspirujte se altajskou, tibetskou nebo čínskou medicínou i vy a vyzkoušejte kosmetiku od značky tianDe, která čerpá sílu z léčivých bylin rostoucích ve vysokých nadmořských výškách.

]]>
Sun, 01 Dec 2019 23:00:00 GMT
Andělské Vánoce http://trendyzdravi.cz/rodina/andelske-vanoce.html Návštěvníci největších Vánočních trhů na Staroměstském a Václavském náměstí v Praze prožijí Andělské Vánoce. Sváteční atmosféru navozují dekorace s tématikou andělů, bohatě zdobený strom, který se pravidelně rozsvěcí na dvě hudební melodie, i vůně typických vánočních pochutin podávaných ze 100% BIO kompostovatelného nádobí. Nechybí každodenní kulturní program na multifunkčním pódiu s řadou doprovodných projektů. Vánoční trhy začaly v sobotu 30. listopadu 2019 a potrvají do 6. ledna

]]>
Sun, 01 Dec 2019 23:00:00 GMT
Zasmějte se s dětmi u knížky Uleželé želé http://trendyzdravi.cz/rodina/zasmejte-se-s-detmi-u-knizky-ulezele-zele.html Hravá poetická knížka osvědčené tvůrčí dvojice Jiří Dědeček – Aneta Žabková nazvaná zvukomalebně Uleželé želé skvěle potěší a pobaví malé i velké čtenáře.

]]>
Thu, 28 Nov 2019 23:00:00 GMT
Trápí vás migréna? http://trendyzdravi.cz/medicina/trapi-vas-migrena.html První organizace podporující osoby s migrénou, Migréna-help, vznilka kupodivu teprve nedávno. A to přesto, že lidí s tímto zdravotní poblémem žije v České republice víc než milion. Lidé s migrénou konečně nejsou na svou nemoc sami! Aby projekt mohl fungovat jako plnohodnotná pacientská nezisková organizace, potřebuje podporu třeba od vás.

]]>
Thu, 28 Nov 2019 23:00:00 GMT
Na hory za zdravím: Zajeďte si odpočinout do horských lázní http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/na-hory-za-zdravim-zajedte-si-odpocinout-do-horskych-lazni.html Únava, špatná nálada, nalomené zdraví. Jestli vás trápí jakékoliv problémy a cítíte, že se potřebujete zastavit, vypnout a zhluboka se nadechnout, není pro to lepší místo než hory. Vyjeďte si na ozdravný pobyt do horských lázní. Povíme vám, které stojí za to.

]]>
Thu, 28 Nov 2019 23:00:00 GMT
Podzimní deprese? Nesmysl! http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/podzimni-deprese-nesmysl.html Špatné počasí, dřívější stmívání, častější nemoci, moc nebo málo modrého světelného spektra – to vše vede během podzimních a zimních měsíců ke špatné náladě u většího množství lidí. Ti často tvrdí, že trpí depresí. Odborníci ale termín podzimní deprese neznají.

]]>
Wed, 27 Nov 2019 23:00:00 GMT
Zimní strava by vás měla zahřát http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/zimni-strava-by-vas-mela-zahrat.html Žijeme v mírném podnebném pásu, kde je půl roku teplejší a půl roku chladnější počasí. Změny počasí ovlivňují i náš organismus a stejně tak jak mu přizpůsobujeme oblečení v šatníku, musíme přizpůsobit i stravu, která nás zahřeje. Odpovídající stravou pomůžeme našemu tělu ušetřit energii za jeho oteplování a při správném chování v chladných měsících můžeme předejít i nachlazení.

]]>
Wed, 27 Nov 2019 23:00:00 GMT
Patronem Aloisových ponožek se stal Jakub Kohák http://trendyzdravi.cz/domacnost/patronem-aloisovych-ponozek-se-stal-jakub-kohak.html Jakub Kohák, herec, režisér, sportovec, prostě kreativní umělec se ocitl v nové roli. Bez zaváhání přijal nabídku a stal se patronem Aloisových ponožek od Nadačního fondu Seňorina, který pomáhá lidem s Alzheimerovou nemocí a jejich rodinám.

]]>
Tue, 26 Nov 2019 23:00:00 GMT
Revoluce v oční diagnostice http://trendyzdravi.cz/medicina/revoluce-v-ocni-diagnostice.html Unikátní oční přístroj, který fotí oční pozadí novým revolučním způsobem za použití umělé inteligence, má jako první v ČR k dispozici Oční klinika Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a 1. LF UK. Dokonce i u pacientů bez umělého rozšíření zornice umožňuje zaznamenat oční pozadí v rozsahu 133°. Pro srovnání: běžné funduskamery zaznamenají úhel pouze 50°. Přístroj Clarus 700 umožní lékařům přesněji určit diagnózu a ušetří zrak nemocných opakovaných vyšetření.

]]>
Tue, 26 Nov 2019 23:00:00 GMT
Pohybové metody, které prospějí vašemu tělu i duši http://trendyzdravi.cz/sport-a-wellness/pohybove-metody-ktere-prospeji-vasemu-telu-i-dusi.html S bolestí zad se během svého života potýká až 80 % lidí. A není divu. Celý den prosedíme u počítače, do práce a z práce jezdíme autem, v tašce nebo kabelce přes rameno taháme notebook i rodinné nákupy – a záda a páteř dostávají každým dnem zabrat čím dál víc. Účinnou úlevu může přinést pravidelné cvičení, které svaly podél páteře protáhne, zpevní, a zádům tak znatelně uleví. Přinášíme vám tipy na několik cviků, které zádům prospívají a můžete je provádět i v pohodlí domova. Jejich pravidelné provádění bude mít blahodárný vliv nejen na vaše tělo, ale i duši.

]]>
Mon, 25 Nov 2019 23:00:00 GMT