Trendy zdraví http://trendyzdravi.cz/ cs info@npmedia.cz © Trendyzdravi.cz 2009+ 20 Novou metodu rekonstrukce srdečních chlopní použili ve FN Motol http://trendyzdravi.cz/medicina/novou-metodu-rekonstrukce-srdecnich-chlopni-pouzili-ve-fn-motol.html Lepší dlouhodobá prognóza, menší lékové zatížení, větší léčebný efekt. To vše s sebou přináší nový chirurgický postup, který byl poprvé provedený u pacienta se srdeční vadou na Klinice kardiovaskulární chirurgie 2. LF UK a FN Motol.

]]>
Thu, 18 Jan 2018 23:00:00 GMT
Zima na Šumavě pro rodiny i romantiky http://trendyzdravi.cz/rodina/zima-na-sumave-pro-rodiny-i-romantiky.html Zasněžená romantická krajina kolem Kašperských Hor láká každý rok více turistů, kteří sem míří nejen na sjezdovky a do krásně upravených lyžařských stop, ale i na procházky za tajemnými hrady, vlky, jeleny, za dobrým jídlem a především za autentickou atmosférou. A je to také skvělý tip, kam se vydat i s dětmi na jarní prázdniny!

]]>
Thu, 18 Jan 2018 23:00:00 GMT
Zbavte se škodlivin z těla a naordinujte si očistu! http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/zbavte-se-skodlivin-z-tela-a-naordinujte-si-ocistu.html Na závěr roku dostalo tělo pořádně zabrat. Naštěstí s lednem přichází doba předsevzetí, a tak máte šanci při troše pevné vůle s tím něco udělat. Novoroční detox je dobrým způsobem, jak se zbavit škodlivin z organismu a začít žít zdravěji.

]]>
Thu, 18 Jan 2018 23:00:00 GMT
Jak působí černá ředkev na zdraví? http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/jak-pusobi-cerna-redkev-na-zdravi.html Čím dál více hledáme pomoc v přírodě. O černé ředkvi jste možná ještě neslyšeli, proto zbystřete – je ten správný čas sáhnout právě po extraktu z této rostliny. Nebudete litovat. O účincích černé ředkve vás přesvědčí každý lékárník.

]]>
Wed, 17 Jan 2018 23:00:00 GMT
Včasné jaterní testy vám mohou zachránit zdraví http://trendyzdravi.cz/medicina/vcasne-jaterni-testy-vam-mohou-zachranit-zdravi.html Játra jsou největším orgánem v břišní dutině, u zdravých dospělých běžně váží mezi 1,36 a 1,6 kg a hrají klíčovou roli v řadě tělesných funkcí. Naše játra jsou náchylná k různým poškozením, některá mohou být relativně snadno léčitelná, jiná jsou závažnější.

]]>
Wed, 17 Jan 2018 23:00:00 GMT
Novoročních předsevzetí, která vaše pleť skutečně ocení http://trendyzdravi.cz/kosmetika/novorocnich-predsevzeti-ktera-vase-plet-skutecne-oceni.html Každý den si dopřejte procházku na čerstvém vzduchu, vykašlete se na diety, bez výčitek svědomí se zavrtejte do postele, jen předtím pleť dobře odličte a nadopujte patřičnými aktivními látkami. A hlavně: s ničím si letos zbytečně nepřidělávejte vrásky!

]]>
Wed, 17 Jan 2018 23:00:00 GMT
Nepodceňujte těhotenskou cukrovku http://trendyzdravi.cz/medicina/nepodcenujte-tehotenskou-cukrovku.html Těhotenská cukrovka je porucha metabolismu sacharidů v těhotenství, která je způsobena negativním vlivem hormonů placenty na funkci inzulinu. Oproti běžné cukrovce se vyskytuje pouze v těhotenství, po porodu nebo vzácněji v průběhu šestinedělí mizí.

]]>
Tue, 16 Jan 2018 23:00:00 GMT
Chystáte se na hory? Na co nezapomenout http://trendyzdravi.cz/rodina/chystate-se-na-hory-na-co-nezapomenout.html Opět je tu zima a s ní i čerstvě napadaný sníh, na který se už těší všichni milovníci zimních sportů. Patříte mezi ně i vy a chystáte se vyrazit někam do hor? Tak začněte oprašovat kufr a dobře zvažte, co si do něj přibalíte. Na co se rozhodně nevyplatí zapomenout?

]]>
Tue, 16 Jan 2018 23:00:00 GMT
Na veletrhu v Brně zjistíte, kam na výlet a co si dát dobrého http://trendyzdravi.cz/rodina/na-veletrhu-v-brne-zjistite-kam-na-vylet-a-co-si-dat-dobreho.html Zajděte na brněnské výstaviště na veletrhy GO a REGIONTOUR. Od 18. do 21. ledna se zde představí největší národní prezentace cestovního ruchu v České republice. A protože k cestování ochutnávka místních specialit patří, bude souběžně probíhat také Festival krajových specialit a regionální potraviny RegFoodFest.

]]>
Tue, 16 Jan 2018 23:00:00 GMT
Luxusní regenerační péče o pleť s obsahem zlata http://trendyzdravi.cz/kosmetika/luxusni-regeneracni-pece-o-plet-s-obsahem-zlata.html Každá žena dobře ví, kolik času i energie stojí každodenní důkladná péče o pleť. Co ale teprve potom, když se nám stále nedaří najít ten pravý krém přesně pro naši pokožku. Vyzkoušely jste nespočet druhů kosmetiky, ale známky stárnutí pleti se přesto nepodařilo nijak zredukovat? Pokud stále hledáte regenerační výrobek, který předčí vaše očekávání, nechte se hýčkat luxusním omlazujícím elixírem. Nejen, že pleť perfektně osvěží a obnoví její vitalitu, ale dodá ji také jedinečný a mladistvý vzhled.

]]>
Mon, 15 Jan 2018 23:00:00 GMT
Plánujete změnit svou zdravotní pojišťovnu? http://trendyzdravi.cz/medicina/planujete-zmenit-svou-zdravotni-pojistovnu.html Zdravotní pojišťovnu lze změnit jednou za dvanáct měsíců. Nejbližší termín, kdy je možné přestoupit k nové pojišťovně, je 1. července 2018. Nicméně pozor, pokud tento termín chcete stihnout, přihlášku musíte podat nejpozději do konce března.

]]>
Mon, 15 Jan 2018 23:00:00 GMT
Čaj na přebytečná kila http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/caj-na-prebytecna-kila.html Cítíte, že máte pár kilo navíc a rádi byste se jich zbavili? Pomůže racionální výživa, více pohybu a pitný režim obohaťte o bylinné čaje. Stačí vědět, na co který působí a věřte, že kila půjdou dolů lehčeji. A hlavně přirozeně, bez chemie a JO-JO efektu.

]]>
Mon, 15 Jan 2018 23:00:00 GMT
Jak na šeroslepost? http://trendyzdravi.cz/medicina/jak-na-seroslepost.html Sychravé počasí a kolísavé teploty oslabují organismus, a tak jsou předvánoční měsíce často ve znamení boje s rýmou a chřipkovými epidemiemi. Při posilování imunity by lidé měli myslet i na zdraví svých očí. Podzimní počasí a nedostatek přirozeného světla oči nadměrně vyčerpává a i ty jsou pak náchylnější k onemocněním. Nejznámější oční chorobou sychravých měsíců je šeroslepost.

]]>
Sun, 14 Jan 2018 23:00:00 GMT
Vychutnejte si kouzlo zimy ve zdraví http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/vychutnejte-si-kouzlo-zimy-ve-zdravi.html Naše zdraví i to jak se cítíme ovlivňuje celá řada faktorů. Může to být třeba malé prochladnutí, co způsobí např. nepříjemnou rýmu. Právě zima naši odolnost prověří nejvíce. A abychom si ji užili ve zdraví, je důležité vhodně se oblékat, zdravě jíst, dodržovat pitný režim i když zrovna nemáme pocit žízně a nezapomínat na vitaminy.

]]>
Sun, 14 Jan 2018 23:00:00 GMT
Jak oslavíte Mezinárodní den nicnedělání? http://trendyzdravi.cz/rodina/jak-oslavite-mezinarodni-den-nicnedelani.html Jak už název napovídá, zaměřuje se tento netradiční svátek na relaxaci a lenošení. Nečekejte však žádné oslavy ani sešlosti, prostě nic. Takzvaný Nothing Day poprvé navrhl americký novinář Harold Coffin a v platnost vstoupil už před 45 lety, v roce 1973. Mezinárodní den nicnedělání se (ne)oslavuje každý rok 16. ledna, což letos připadá na druhý pracovní den. Kdo by byl proti lehké prokrastinaci takhle při úterku?

]]>
Sun, 14 Jan 2018 23:00:00 GMT
Nový rok volá po detoxikaci organismu http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/novy-rok-vola-po-detoxikaci-organismu.html V období vánočních svátků většinou i ti nejzarytější fanoušci zdravého životního stylu tu a tam zhřeší a alespoň na pár dnů povolí pomyslné otěže. Většina z nás ovšem razí teorii nezřízeného přecpávání se, které se během prosince promíjí odjakživa. O to více je však důležité nastolit od začátku nového roku tvrdý režim a dopřát tělu odpočinek v podobě detoxikace. Jak na ni a existují nějací pomocníci, kteří nám pomohou při regulaci hmotnosti?

]]>
Thu, 11 Jan 2018 23:00:00 GMT
Slaďte barvu očí s plesovými šaty http://trendyzdravi.cz/domacnost/sladte-barvu-oci-s-plesovymi-saty.html Trendy barvami pro letošní plesovou sezónu jsou červená, modrá, zelená a všechny pastelové barvy. Hitem je také výrazné líčení s důrazem na oči. Třpytky, metalické stíny, ale i samotná barva vašich očí jsou důležitými doplňky a měly by společně ladit. Jak můžete jednoduše zdůraznit nebo úplně změnit svou přirozenou barvu očí, aby vynikla v kombinaci s vašimi šaty? Barevnými kontaktními čočkami.

]]>
Thu, 11 Jan 2018 23:00:00 GMT
Novoroční předsevzetí splní jen každý pátý http://trendyzdravi.cz/rodina/novorocni-predsevzeti-splni-jen-kazdy-paty.html Češi patří mezi odborníky v novoročních předsevzetích. Každý rok si je dávají statisíce lidí. Dodrží je ale pouze pětina. Nejčastěji chtějí Češi hubnout (61 procent), zdravěji jíst (53 procent) a víc sportovat (47 procent). Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK.

]]>
Thu, 11 Jan 2018 23:00:00 GMT
Světlo pomáhá proti depresi http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/svetlo-pomaha-proti-depresi.html Nedostatek světla můžeme intenzivně vnímat během zimních měsíců, kdy je slunečního svitu obecně méně, dny jsou kratší a většinu aktivní části dne trávíme pod umělým, mnohdy slabým osvětlením. Můžeme se pak cítit více unavení, jsme náchylnější k nemocem, změnám nálad nebo dokonce depresím. Střídání přirozeného denního světla s noční tmou je totiž zásadní pro náš biorytmus. Pokud dojde k jeho narušení, projeví se to také na kvalitě spánku a celkové psychice.

]]>
Wed, 10 Jan 2018 23:00:00 GMT
Změny v očkovacím kalendáři malých dětí od 1. ledna 2018 http://trendyzdravi.cz/medicina/zmeny-v-ockovacim-kalendari-malych-deti-od-1-ledna-2018.html Hlavními změnami v povinných očkováních dětí je snížení počtu dávek u očkování hexavakcínou ze čtyř na tři, snížení počtu dávek u očkování proti dětské obrně z pěti na čtyři a stanovení horní hranice pro očkování proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím a také posun druhé dávky tohoto očkování do vyššího věku. Ke všem těmto změnám došlo v důsledku novelizace vyhlášky o očkování proti infekčním nemocem. Očkovací program začíná hexavakcínou, která děti chrání proti záškrtu, tetanu, dávivému (černému) kašli, hemofilovým infekcím, dětské obrně a virové hepatitidě typu B.

]]>
Wed, 10 Jan 2018 23:00:00 GMT