Trendy zdraví http://trendyzdravi.cz/ cs info@npmedia.cz © Trendyzdravi.cz 2009+ 20 Stylové letní koktejly zvládnte připravit i vy http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/stylove-letni-koktejly-zvladnte-pripravit-i-vy.html Chcete si léto vychutnat stylově? Vyzkoušejte si přípravu čtyř osvěžujících sektových koktejlů, které si navíc můžete vychutnat i v nealkoholické variantě. Jejich příprava je jednoduchá, jsou hotové za pár minut a můžete si je zvolit podle vaší oblíbené barvy. Je pouze na vás, zda s nimi budete chtít okouzlit a rozvášnit partnera nebo udělat dojem na letní party.

]]>
Tue, 18 Jun 2019 22:00:00 GMT
Den lékáren je tu http://trendyzdravi.cz/medicina/den-lekaren-je-tu.html Na čtvrtek 20. června připadá již tradiční zdravotnická událost – Den lékáren. S vědomím, že více než polovina pacientů zamíří pro odbornou pomoc při méně závažných zdravotních potížích nejprve do lékárny, připravila Česká lékárnická komora (ČLnK) v lékárnách od 17. do 23. června týdenní akci, kterou provází motto: „Čím lépe lékárník ví, jaké léky užíváte, tím lépe vám poradí“.

]]>
Tue, 18 Jun 2019 22:00:00 GMT
Než vyrazíte na vodu http://trendyzdravi.cz/rodina/nez-vyrazite-na-vodu.html České řeky už pomalu plní vodáci a provozovatelé kempů a půjčoven lodí netrpělivě očekávají vrchol sezony. Ostřílenější vodáci už mají konkrétní termín a řeku vybranou, stačí jim, když si vezmou v práci dovolenou a sbalí si stejné věci jako loni. Pokud ale na vodu vyrážíte poprvé, nebo jste už pomalu zapomněli, jak se v ruce drží pádlo, tak by nebylo od věci připomenout si základní věci, které byste měli znát ještě předtím, než vyrazíte na vodu.

]]>
Tue, 18 Jun 2019 22:00:00 GMT
Využijte to nejlepší z Feng-šuej http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/vyuzijte-to-nejlepsi-z-feng-suej.html V dnešní uspěchané době si jen málokdy připouštíme, jak moc náš život ovlivňuje prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme. Přitom recept na to, abychom se cítili dobře, je jednoduchý. Díky Feng-šuej se naučíte, jak si harmonicky uspořádat prostor, ve kterém žijete.

]]>
Mon, 17 Jun 2019 22:00:00 GMT
Opalujte se správně http://trendyzdravi.cz/kosmetika/opalujte-se-spravne.html Pro každého z nás platí jiná bezpečná doba pobytu na sluníčku. Je to dáno především intenzitou pigmentace, podle níž se dělíme do čtyř fototypů. Ale pozor: bez ochrany krému s patřičným SPF faktorem není v bezpečí ani ta nejlépe se opalující pleť!

]]>
Mon, 17 Jun 2019 22:00:00 GMT
Tetování obočí a umělé řasy jsou out! Vsaďte na přirozený look http://trendyzdravi.cz/kosmetika/tetovani-oboci-a-umele-rasy-jsou-out-vsadte-na-prirozeny-look.html Nepodceňte styling svého obočí a řas. Letos je in výrazné obočí a husté řasy, avšak maximálně přirozené! Tetování obočí a umělé řasy už rozhodně nikoho neohromí. Tady je několik pomocníků pro trendy přirozený look.

]]>
Mon, 17 Jun 2019 22:00:00 GMT
Proti bolesti zad pomůže i pravidelné protahování http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/proti-bolesti-zad-pomuze-i-pravidelne-protahovani.html Myslíte si, že vás bolí záda, protože jste se moc prudce pohnuli, nebo třeba proto, že jste ráno neopatrně vstali z postele? Tak pozor, nešikovný a rychlý pohyb sice může být jednou z příčin bolesti, rozhodně ale není příčinou jedinou. Naše záda jsou komplexní mechanismus, a tak i problémy, které se k nim váží, bývají dost složité. Bolesti ovšem můžeme předcházet i pro nás zdánlivými maličkostmi, například tím, že budeme přemýšlet nad tím, jak chodíme nebo jak ráno vstáváme z postele.

]]>
Sun, 16 Jun 2019 22:00:00 GMT
Nové rostlinné nápoje http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/nove-rostlinne-napoje.html Společnost Coca-Cola přináší na český a slovenský trh novou značku rostlinných nápojů AdeZ. Ucelená řada nápojů na bázi obilovin, kokosu a mandlí je k dostání v pěti variantách a nabídne pestrý mix chutí pro všechny milovníky nápojů z rostlinných surovin. Zabalená bude do ekologicky šetrných plastových lahví, tzv. Plant Bottle™.

]]>
Sun, 16 Jun 2019 22:00:00 GMT
Sklerodermie bere energii, krásu i život http://trendyzdravi.cz/medicina/sklerodermie-bere-energii-krasu-i-zivot.html Napínání a tuhnutí kůže a postupná devastace vnitřních orgánů bez šance na úspěšné vyléčení – takové jsou vyhlídky pacientů se sklerodermií. Kromě toho, že se dotýká jejich fyzického stavu, má zásadní vliv i na estetiku a psychiku. Pacientská skupina Skleroderma se proto rozhodla za asistence profesionálů nafotit portréty pacientů a vytvořit z nich kalendář. Cílem akce pořádané při příležitosti Světového dne sklerodermie je podpora a motivace nemocných.

]]>
Sun, 16 Jun 2019 22:00:00 GMT
Tvrdá pravda o migréně: není to jen bolení hlavy http://trendyzdravi.cz/medicina/tvrda-pravda-o-migrene-neni-to-jen-boleni-hlavy.html Migrénou trpí přibližně každý desátý člověk.Přesto více než 40 % pacientů nemá diagnózu potvrzenou lékařem.Toto závažné neurologické onemocnění postihuje především populaci v nejproduktiv­nějším věku, mezi 18. a 60. rokem života, a je doménou žen. Rozhodně není jen tak nějakým „bolením hlavy“, vyznačuje se paralyzující bolestí doprovázenou nevolností, poruchou vidění a citlivostí na světlo a zvuky. Jeho vliv na kvalitu života je zásadní. Představuje stálý problém, u kterého člověk nikdy neví, kdy mu překazí plány. Ke zmírnění migrény doposud pomáhala analgetika, triptany a necílená preventivní léčba. Novinkou v oblasti prevence je cílená biologická léčba.

]]>
Thu, 13 Jun 2019 22:00:00 GMT
Tipy a recepty na letní bio grilování i „bez grilu“ a chutné přílohy http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/tipy-a-recepty-na-letni-bio-grilovani-i-bez-grilu-a-chutne-prilohy.html Teplé letní večery jsou opět po roce tady a s nimi i neodmyslitelně spjaté posezení s rodinou či přáteli u dobrého jídla. Grilování patří mezi oblíbené činnosti, nejen při slavnostních příležitostech, ale slouží i jako náhrada obyčejné večeře. Kde ale pořád brát inspiraci, co rodině připravit nebo čím pohostit návštěvu, když klasickým vuřtům už dávno odzvonilo? Nechte si poradit od kuchaře Huga Hromase a vyzkoušejte netradiční recepty z bio masa.

]]>
Thu, 13 Jun 2019 22:00:00 GMT
Přijďte na Střelecký ostrov na dámské obří sportoviště http://trendyzdravi.cz/sport-a-wellness/prijdte-na-strelecky-ostrov-na-damske-obri-sportoviste.html Jedinečný projekt, který harmonicky spojuje tři nejpopulárnější ženské rekreační sporty: jógu, běh a paddleboard se pod názvem Justwoman by Reebok přesouvá z Bratislavy do Prahy. Den plný zábavy, sportu a pozitivní energie si klade za cíl jediné: vytvořit silnou komunitu žen, která se vzájemně inspiruje, podporuje a směřuje stejným cílem – cítit se krásně a fit. Tváří letošního ročníku je Andy Pavelcová, zakladatelka FitFab strong programu. Justwoman by Reebok má navíc i letos charitativní přesah. Organizátoři se prostřednictvím eventu zavázali opět podpořit Ligu proti rakovině. Přijďte 22. června na Střelecký ostrov v Praze.

]]>
Thu, 13 Jun 2019 22:00:00 GMT
Kvalitních probiotika vám usnadní dovolenou http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/kvalitnich-probiotika-vam-usnadni-dovolenou.html Určitě jste už někdy slyšeli o střevní mikroflóře. Je totiž důležitou součástí lidského organismu. Bez bakterií, které střevní mikroflóru tvoří, by naše trávení nefungovalo tak, jak potřebujeme. A proto je nutné udržovat ji v dobré kondici a to zvláště v létě na cestách a dovolených. Pojďme se podrobněji podívat, jak funguje naše tělo a co by se stalo v případě nedostatku „správných“ bakterií ve střevech.

]]>
Wed, 12 Jun 2019 22:00:00 GMT
Dejte si pozor při koupání na sinice http://trendyzdravi.cz/domacnost/dejte-si-pozor-pri-koupani-na-sinice.html Poslední květnový den začala oficiálně koupací sezóna a teploty posledních dnů přímo vybízejí k pobytu u vody. Většina přírodních koupališť a oblíbených vodních ploch je pod drobnohledem hygieniků, kteří provádějí pravidelná měření. Při svých výletech ovšem můžete dostat chuť smočit se i v méně známých vodách. Jak takovéto letní potěšení ve zdraví přežít, radí Ing. Eliška Maršálková, Ph.D., z Botanického ústavu AV ČR.

]]>
Wed, 12 Jun 2019 22:00:00 GMT
První rok revoluční léčby cholesterolu u nás http://trendyzdravi.cz/medicina/prvni-rok-revolucni-lecby-cholesterolu-u-nas.html Na kardiovaskulární onemocnění (KVO) umírá v Evropě víc lidí než na všechny druhy rakoviny dohromady. V ČR jich je každoročně kolem 50 000. Společným jmenovatelem těchto chorob je ateroskleróza, jejímž největším rizikovým faktorem je vysoká hladina cholesterolu v krvi. Tím spíš je dobrou zprávou, že v ČR již rok funguje revoluční léčba pomocí inhibitorů PCSK9, která je hrazena zdravotními pojišťovnami.

]]>
Wed, 12 Jun 2019 22:00:00 GMT
Jak nakupovat jahody? http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/jak-nakupovat-jahody.html Koncem května začaly dozrávat první české jahody a právě nyní jejich sezóna vrcholí. V Česku patří toto ovoce mezi nejoblíbenější, každý Čech ročně zkonzumuje kolem 2,5 kila jahod. Poptávka je převážně po jahodách vypěstovaných v tuzemsku. Poznat ale českou jahodu od té dovezené je v podstatě nemožné.

]]>
Wed, 12 Jun 2019 22:00:00 GMT
Loď solidarity opět vyplouvá http://trendyzdravi.cz/rodina/lod-solidarity-opet-vyplouva.html V reprezentačních salónech italského velvyslanectví v Praze byl představen již třetí ročník charitativní iniciativy „Nave ITALIA“ pro Českou republiku, propagované italskou nadací „Tender To Nave ITALIA“, italským námořnictvem a italským jachtařským klubem. Cílem iniciativy je dát mladým lidem prožívajícím těžké životní situace, jako sociální, emocionální nebo zdravotní krize, zážitek, který jim může pomoci získat nový pohled na život a nové podněty. Zároveň se tak v praxi upevňuje již sté výročí diplomatických vztahů Itálie a České republiky.

]]>
Wed, 12 Jun 2019 22:00:00 GMT
Krev, životně důležitá tekutina http://trendyzdravi.cz/medicina/krev-zivotne-dulezita-tekutina.html Krev je hlavní součástí vnitřního prostředí lidského organizmu. Svým složením a funkcemi představuje životně důležitou tekutinu, která jako pohyblivé médium spojuje všechny orgány a tkáně v těle a má rozhodující význam v udržování rovnováhy. Krev plní v první řadě transportní funkce.

]]>
Tue, 11 Jun 2019 22:00:00 GMT
Takto se čte etiketa aneb vím, jaké maso kupuji http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/takto-se-cte-etiketa-aneb-vim-jake-maso-kupuji.html I vy chcete nejen k nedělnímu obědu vybrat to nejlepší maso? Tápete však nad etiketou a snažíte se rozluštit, co údaje na prodávaném mase vlastně znamenají? Poradíme vám, jak lépe porozumět informacím na etiketě, a najít tak ve velkém množství nabízených produktů opravdu to nejkvalitnější.

]]>
Tue, 11 Jun 2019 22:00:00 GMT
Jak důležitá je mezigenerační výchova dětí? http://trendyzdravi.cz/rodina/jak-dulezita-je-mezigeneracni-vychova-deti.html Babičky mohou rozmazlovat, o výchovu by se měli postarat rodiče Do výchovy dětí se kromě otce a matky zapojují také prarodiče. Vliv babičky a dědečka na děti se někdy podceňuje, přitom se toho od nich mohou mnohé naučit. Zároveň pro děti mohou být někým, kdo je sem tam rozmazlí a dovolí jim věci, které rodiče neradi vidí. Do výchovy vnoučat by ovšem prarodiče bez předchozího svolení neměli zasahovat.

]]>
Tue, 11 Jun 2019 22:00:00 GMT