Trendy zdraví http://trendyzdravi.cz/ cs info@npmedia.cz © Trendyzdravi.cz 2009+ 20 Jaká je cena za rok kvalitního života pacienta? http://trendyzdravi.cz/medicina/jaka-je-cena-za-rok-kvalitniho-zivota-pacienta.html Ceny léků jsou obvykle považovány za vysoké. Léky však přinášejí pacientům významné zlepšení jejich zdravotního stavu či přímo vyléčení, a to dokonce i u dříve neléčitelných chorob. Jak se tedy s ohledem na jejich ohromný přínos v našem moderním životě určuje, co je drahé a co ne? Kolik stojí vyléčení? A kolik rok kvalitního života?

]]>
Sun, 21 Apr 2019 22:00:00 GMT
Pusťte si domů páru a budte mít krásně uklizeno http://trendyzdravi.cz/domacnost/pustte-si-domu-paru-a-budte-mit-krasne-uklizeno.html Hygiena v našich domovech je alfou a omegou našeho zdraví. Dosáhnout ovšem čisté domácnosti lze různými způsoby a nic by se nemělo přehánět. Mnohým lidem vadí časté používání chemických přípravků, které sice zlikvidují viry, bakterie a plísně, ale o zdravém prostředí mluvit nelze. Moderní život a naše zdraví se více přiklání k přírodě. Již naše babičky věděly, že pára dokáže skvěle dezinfikovat. Proto je pára jedním z moderních směrů, jak vyčistit dům a byt bez chemie a zajistit tak hygienicky čisté prostředí.

]]>
Sun, 21 Apr 2019 22:00:00 GMT
Elektrokola jsou stále populárnější http://trendyzdravi.cz/rodina/elektrokola-jsou-stale-popularnejsi.html Začíná cyklistická sezóna. Přesto, že cyklistika je u nás poměrně populární, ne každý si troufá na delší výlety na kole. Lidé se často obávají, že by náročnější trasu fyzicky nezvládli. A právě to je jeden z důvodů, proč roste popularita elektrokol. S nimi vyšlápnete i nepříjemný kopec, aniž byste se zadýchali, a když už nemůžete, pomohou vám pohodlně až do cíle. Hodí se také pro přesun po městě. Snadno se na nich cestuje do práce, již neuvíznete v zácpě nebo tlačenici ve špičce v MHD. Pokud si plánujete elektrokolo teprve pořídit, nyní je ten nejlepší čas. Martin Šindelář, servisní specialista ze společnosti Hecht, vám poradí, podle čeho vybírat.

]]>
Sun, 21 Apr 2019 22:00:00 GMT
Pomocníci pro kontrolu cholesterolu a zdravého srdce http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/pomocnici-pro-kontrolu-cholesterolu-a-zdraveho-srdce.html Každý druhý dospělý Čech má zvýšenou hladinu cholesterolu. Někteří nad tím mávnou rukou. Jenže dělají velkou chybu. Vystavují se totiž rizikům, které s sebou tento problém nese. Soutěžte s námi a vyhrajte doplňky stravy Naturevia Omega 3 a Vegapure Cardio, které vám pomohou mít cholesterol pod kontrolou a zdravé srdce!

]]>
Thu, 18 Apr 2019 22:00:00 GMT
Celiaci si mohou pochutnat http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/celiaci-si-mohou-pochutnat.html V současné době představuje jedinou možnost léčby celiakie přísná bezlepková dieta, kdy lidé ze své potravy natrvalo vyloučí lepek. Výrobky z pšenice, žita či ječmene musí vyměnit za bezlepkové. S přibývajícím počtem celiaků přibývá i výrobců, kteří své potravinové výrobky nabízejí nově v bezlepkové verzi. Jedním z nich je značka Schneider, která příkladně do svých uzenin lepek nepřidává.

]]>
Thu, 18 Apr 2019 22:00:00 GMT
Dobroty na svátky jara http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/dobroty-na-svatky-jara.html Velikonoce jsou nejvýznamnějším svátkem křesťanů. Pro hodně lidí znamenají Velikonoce především svátky jara, které oslavují probouzení a plodnost přírody, naději a lásku. Dodržují se nejrůznější velikonoční zvyky a tradice, které nás mají zbavit všeho starého, očistit domácnost i tělo od chorob, připravit se na znovuzrození přírody. Pro milovníky zdravého stravování Mlékárna Valašské Meziříčí připravila dva velikonoční recepty, za použití Kysané smetany z Valašska a Bílého jogurtu z Valašska.

]]>
Thu, 18 Apr 2019 22:00:00 GMT
Letošní bilance chřipky je sto devadesát mrtvých http://trendyzdravi.cz/medicina/letosni-bilance-chripky-je-sto-devadesat-mrtvych.html etošní chřipková sezóna končí a přichází čas na bilancování. Přestože tomuto závažnému onemocnění podlehlo tentokrát méně lidí než loni, jednalo se o druhý nejvyšší počet obětí chřipky za posledních pět let. K dnešnímu dni bylo hlášeno celkem 617 klinicky závažných případů chřipkové infekce vyžadujících hospitalizaci v režimu intenzivní péče, téměř třetina z nich infekci podlehla.1

]]>
Thu, 18 Apr 2019 22:00:00 GMT
Pečujte správně o ruce http://trendyzdravi.cz/kosmetika/pecujte-spravne-o-ruce.html Ruce jsou nejen jednou z prvních věcí, na které se lidé během prvotního kontaktu zadívají, ale zároveň slouží k drtivé většině činností, které denně provádíme. Proto je potřeba se o ně náležitě starat a věnovat jim důslednou péči, a to zejména v období zimy a jara, kdy je kůže napjatá, suchá a popraskaná. Přinášíme vám čtyři tipy, které během pár týdnů dokáží zázraky.

]]>
Wed, 17 Apr 2019 22:00:00 GMT
Jak o Velikonocích nepřiberete ani deko? http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/jak-o-velikonocich-nepriberete-ani-deko.html Naštěstí Velikonoce netrvají tak dlouho jako Vánoce, pokud se však nebudete hlídat, může vám i těchto pár dnů uštědřit nějaké to kilo navíc. Jestli se navíc na jaře snažíte zhubnout na léto do plavek, přibírání o Velikonocích pro vás určitě nebude žádoucí. Jak nedat nadbytečným kilům šanci? Vyzkoušejte následující tipy.

]]>
Wed, 17 Apr 2019 22:00:00 GMT
Alkohol je jen jeden. Dělení na tvrdý a měkký je nesmysl http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/alkohol-je-jen-jeden-deleni-na-tvrdy-a-mekky-je-nesmysl.html Zažitá představa o rozdělení alkoholu na tvrdý a měkký stojí tak trochu na vodě. Nic takového neexistuje. Alkohol je jen jeden, liší se jen jeho koncentrace. Ve velkém pivu je ho například víc, než ve velkém panáku vodky. Jednotné účinky, jednotná rizika, avšak různě vysoká spotřební daň. Taková nerovnost může ve spotřebitelích snadno vyvolat dojem, že některé druhy alkoholu jsou méně rizikové než jiné. Nejsou. Tak pozor o Velikonocích!

]]>
Wed, 17 Apr 2019 22:00:00 GMT
K čemu nás nabádá světový den hypertenze? http://trendyzdravi.cz/medicina/k-cemu-nas-nabada-svetovy-den-hypertenze.html Právě 17. května by každý z nás měl zbystřit a udělat něco pro své zdraví. Na toto datum připadá světový den hypertenze stanovený světovou ligou proti hypertenzi. Tento den upozorňuje na rizika spojená s vysokým krevním tlakem a vysvětluje, proč se hypertenzi říká „tichý zabiják“. 17. květen není o strašení a nabádání lidí k tomu, aby se o sebe báli a zbytečně se pozorovali. Je o uvědomění si skryté hrozby a o zodpovědném přístupu k vlastnímu zdraví.

]]>
Tue, 16 Apr 2019 22:00:00 GMT
Velikonoční recepty http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/velikonocni-recepty.html Ať už dodržujete velikonoční zvyky, nebo vnímáte tyto svátky hlavně jako důvod, proč po dlouhé zimě uklidit v domě i na zahradě, určitě nám dáte za pravdu, že jsou Velikonoce také oslavou dobrého jídla. Vyzkoušejte kromě oblíbeného máslového mazance třeba pažitkové listové kornoutky s pěnou z nivy nebo volská oka nasladko.

]]>
Tue, 16 Apr 2019 22:00:00 GMT
Park Mirakulum otvírá opět brány http://trendyzdravi.cz/rodina/park-mirakulum-otvira-opet-brany.html Největší zábavní park v republice, Mirakulum, letos poprvé otevře své brány na Zelený čtvrtek úderem desáté hodiny ranní a navíc za výjimečné vstupné. Takže pokud chcete dětem připravit opravdu nezapomenutelné velikonoční prázdniny, zamiřte do středočeských Milovic.

]]>
Tue, 16 Apr 2019 22:00:00 GMT
Aby sportování v přírodě nebolelo http://trendyzdravi.cz/sport-a-wellness/aby-sportovani-v-prirode-nebolelo.html Současný životní styl vykonává svoje a způsobuje závažné disfunkce pohybového aparátu. Ty pak vyvolávají boleti a další nechuť hýbat se. Zásadou je, do tohoto stadia se vůbec nedostat a to v žádném věku. Je to každého volba, ale je zapotřebí vědět jak.

]]>
Tue, 16 Apr 2019 22:00:00 GMT
Vejce hrají o Velikonocích hlavní roli http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/vejce-hraji-o-velikonocich-hlavni-roli.html Velikonoce jsou obdobím lidových tra­dic spojených s vítáním jara a oslavou plodnosti a zrození nového života. Jedny z nejvýznamnějších a nejkrásnějších svátků v roce jsou ale spojené také s přípravou a konzumací dobrého jídla a pití. A většina velikonočních receptů obsahuje vejce, potravinu s nejvyváženějším obsahem nutričně významných látek, které dodávají našemu tělu kvalitní bílkoviny. Vejce jsou vysoce stravitelné, mají skvělou schopnost zasytit a Velikonoce se bez nich zkrátka neobejdou. Jaká vybrat? A jak je využít v našich receptech?

]]>
Mon, 15 Apr 2019 22:00:00 GMT
Příznaky typické pro mykózu měl v půlročním výzkumu každý druhý Čech http://trendyzdravi.cz/medicina/priznaky-typicke-pro-mykozu-mel-v-pulrocnim-vyzkumu-kazdy-druhy-cech.html Drobný estetický problém, nebo seriózní zdravotní riziko? Kožní či nehtovou mykózu Češi podceňují, přitom se jedná o onemocnění velmi nepříjemné – zánětlivé, svědící a někdy i bolestivé.

]]>
Mon, 15 Apr 2019 22:00:00 GMT
Oslavte Velikonoce v českém stylu http://trendyzdravi.cz/rodina/oslavte-velikonoce-v-ceskem-stylu.html Pohyblivé svátky jara, Velikonoce se po roce opět blíží. Jaro, slunce, příjemné teploty, probouzení přírody – to vše dělá z Velikonoc svátky, na které se v řadě případů těšíme ještě více než na Vánoce. Velikonoce, jak je znali naši předci ještě v minulém a předminulém století se ale s postupem doby začaly proměňovat a na řadu zvyků se pomalu zapomíná. Dnes nám zůstalo jen pečení velikonočních beránků, jidášů nebo mazanců, barvení vajec, pletení pomlázky, trhání kočiček, hodování nebo obecné symboly, jako jsou zajíčci a beránci. V řadě případů však dnes sami nevíme, co vlastně znamenají, a tak jen dodržujeme to, co známe z období dětství, co nám servírují obchodní řetězce nebo co vídáme v televizi.

]]>
Mon, 15 Apr 2019 22:00:00 GMT
Zamaskujte šediny rychle a jednoduše http://trendyzdravi.cz/kosmetika/zamaskujte-sediny-rychle-a-jednoduse.html Je to krásný pocit, když čerstvě nabarvené vlasy od kadeřníka září oslnivým leskem, intenzivními barevnými odlesky a všechny šediny jsou dokonale zakryté. Ale za tři nebo čtyři týdny se opět objeví odrosty a šediny jsou znovu viditelné. Řešení nabízejí vlasoví experti značky SYOSS, kteří uvádějí na trh přípravek pro rychlé zakrytí šedin – SYOSS ŘASENKA NA VLASY. SYOSS ŘASENKA NA VLASY má přesný aplikační kartáček, který umožní precizně zakrýt šediny, ať u kořínků vlasů nebo jinde. Nikdy nebylo jednodušší

]]>
Sun, 14 Apr 2019 22:00:00 GMT
Úspěchy v léčbě mnohočetného myelomu http://trendyzdravi.cz/medicina/uspechy-v-lecbe-mnohocetneho-myelomu.html Mnohočetný myelom je druhým nejčastějším krevním nádorovým onemocněním. V posledních pěti letech došlo v léčbě k významnému pokroku souvisejícímu s objevem dalších vysoce účinných léků, které zásadně zlepšují prognózu nemocných.

]]>
Sun, 14 Apr 2019 22:00:00 GMT
Nejen velikonoční mazanec od mistra cukráře http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/nejen-velikonocni-mazanec-od-mistra-cukrare.html Přemýšlíte, co letos upečete za sladkosti na Velikonoce? Podívejte se na skvělé recepty mistra cukráře Josefa Maršálka a budete mít jasno.

]]>
Sun, 14 Apr 2019 22:00:00 GMT