Trendy zdraví http://trendyzdravi.cz/ cs info@npmedia.cz © Trendyzdravi.cz 2009+ 20 Jak pomáhá masáž na bolavá záda? http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/jak-pomaha-masaz-na-bolava-zada.html Bolí vás v bedrech, ráno vstáváte z postele celí rozlámaní, cítíte ztuhlou šíji nebo vás někdy bez zjevné příčiny pobolívá hlava? V tom případě asi přemýšlíte nad návštěvou odborníka, možná ale váháte, kam vlastně jít. Na masáž, nebo rovnou k praktikovi? Následující řádky vám poradí, kterého odborníka byste měli navštívit.

]]>
Mon, 22 Oct 2018 22:00:00 GMT
Boříme některé mýty o chřipce http://trendyzdravi.cz/medicina/borime-nektere-myty-o-chripce.html Nejčastější mýty o chřipce vyvrací praktická lékařka MUDr. Vlasta Plachá z Polikliniky na Národní.

]]>
Mon, 22 Oct 2018 22:00:00 GMT
Taft Glam Styles, lak na vlasy ve stylu haute couture http://trendyzdravi.cz/kosmetika/taft-glam-styles-lak-na-vlasy-ve-stylu-haute-couture.html Taft slaví 100. výročí a to je jistě důvod k uvedení další novinky. Schwarzkopf představuje novinku Taft GLAM Styles. Lak na vlasy, který vyhoví vašim požadavkům i představám o dokonalém stylingu, a přitom respektuje potřeby vašich vlasů.

]]>
Mon, 22 Oct 2018 22:00:00 GMT
Stres může způsobit vážné problémy s dýcháním http://trendyzdravi.cz/medicina/stres-muze-zpusobit-vazne-problemy-s-dychanim.html Poruchy dýchacího ústrojí mohou mít různé příčiny. Mezi nejčastější a někdy podmíněné určitou genetickou predispozicí patří poruchy z vystavení se velkému množství prachu, alergenů a konzumace některých potravin, nápojů nebo léčiv. Příliš se ale nemluví o tom, že za těmito obtížemi může stát také stres. Opakované vystavování vypjatým situacím například v zaměstnání může vyústit dokonce ve vážné dýchací problémy.

]]>
Mon, 22 Oct 2018 22:00:00 GMT
Lidé se sníženou funkcí ledvin nemohou jíst vše http://trendyzdravi.cz/medicina/lide-se-snizenou-funkci-ledvin-nemohou-jist-vse.html Lidé, kterým jejich lékař sdělil, že mají sníženou funkci ledvin a že jejich ledviny neodstraňují z krve odpadní látky v dostatečné míře, musí své stravování přizpůsobit stavu poškození ledvin. Jinak by jim hrozilo hromadění zplodin metabolismu ve všech tkáních a buňkách, což by poškodilo i další životně důležité orgány a celé tělesné systémy. Nejvíce je přitom ohroženo srdce a cévy. Dodržování správné diety může přitom postup selhávání ledvin značně zpomalit.

]]>
Sun, 21 Oct 2018 22:00:00 GMT
Poradny pro závislé na alkohol či hazardním hraní http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/poradny-pro-zavisle-na-alkohol-ci-hazardnim-hrani.html Národní linka pro odvykání kouření provozovaná Českou koalicí proti tabáku, z. s. bude od 3. října 2018 pilotně poskytovat informace také lidem závislým na alkoholu, hazardním hraní a jejich blízkým. Rozšiřuje se tak o Národní linku pro odvykání alkoholu a Národní linku pro odvykání hraní. Výhledově je v plánu rozšíření o další závislosti. Telefonní spojení zůstává stejné – bezplatná linka 800 350 000. Automatické rozhraní klienta po zadání volby nasměruje na konkrétní službu.

]]>
Sun, 21 Oct 2018 22:00:00 GMT
Soutěžte o ponožky pro celou rodinu http://trendyzdravi.cz/domacnost/soutezte-o-ponozky-pro-celou-rodinu.html MILÉ SLEČNY, ŽENY, DÁMY… A MOŽNÁ I PÁNOVÉ… Určitě máte za sebou nějakou tu historku z dětství nebo puberty, kdy jste k vizualizaci dospělosti použili nějaké vycpávky. Slyšeli jsme historku o slečně, která používala ke zvětšení objemu poprsí ponožky. Bohužel nečekaně skončila v řece, kam ji hodili spolužáci, a její tajemství se odhalilo. Ponožky se ovšem dají použít k čemukoli.

]]>
Sun, 21 Oct 2018 22:00:00 GMT
Spolehliví nájemníci se stávají raritou http://trendyzdravi.cz/rodina/spolehlivi-najemnici-se-stavaji-raritou.html Fakt, že v dnešní době jdou ceny nájemného ve větších městech strmě nahoru, není asi žádnou novinkou. Jelikož se ale zároveň s tím zhoršuje i dostupnost vlastního bydlení, pronájem chtě nechtě volí čím dál více lidí. V hustě obydlených oblastech s dobrou dopravní dostupností a pestrou nabídkou práce tak ale mohou na jednu bytovou jednotku čekat až desítky zájemců a majitelé nemovitostí opravdu mají z čeho vybírat. Je to ale nezbytně dobře?

]]>
Thu, 18 Oct 2018 22:00:00 GMT
Spouštěčem bolesti zad může být i sezení s nohou přes nohu http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/spoustecem-bolesti-zad-muze-byt-i-sezeni-s-nohou-pres-nohu.html Bolesti pohybového aparátu jako jsou problémy se zády či krčními svaly mohou vznikat i z nečekaných podnětů jako je sezení s nohou přes nohu, nošením vysokých podpatků či usínáním ve špatné poloze.

]]>
Thu, 18 Oct 2018 22:00:00 GMT
Osteoporóza ohrožuje hlavně ženy po menopauze http://trendyzdravi.cz/medicina/osteoporoza-ohrozuje-hlavne-zeny-po-menopauze.html Osteoporóza je onemocnění, při kterém dochází k oslabení a snížení pevnosti kostí v důsledku úbytku kostní hmoty a poklesu její kvality a může vést ke zlomeninám. Ačkoli se týká všech osob zejména vyššího věku, nejrizikovější skupinu pro časný vznik osteoporózy tvoří ženy po menopauze z důvodu snížení hladiny hormonů v těle. Hlavním problémem tohoto onemocnění je nedostatečná prevence ze strany pacientů a mnohdy i lékařů. Je potřeba se na ni zaměřit už v mládí, kdy zdánlivě není třeba, a o to důsledněji na ni dbát ve vyšším věku.

]]>
Thu, 18 Oct 2018 22:00:00 GMT
Nedostatek vitaminu D trápí téměř všechny Čechy http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/nedostatek-vitaminu-d-trapi-temer-vsechny-cechy.html Odborníci bijí na poplach. Podle studie chybí v zimních měsících vitamin D až 99 % dospělých Čechů. Situace se stále nelepší a mnozí lékaři tak v této souvislosti hovoří o novodobé epidemii. Déčko, které je označováno za supervitamin, pomáhá udržovat zdraví, posiluje imunitu a kosti, snižuje riziko vzniku běžných i chronických onemocnění až o 60 %. Přesto veřejnost varování doktorů bere na lehkou váhu.

]]>
Wed, 17 Oct 2018 22:00:00 GMT
Dýně hokaido vévodí českým kuchyním http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/dyne-hokaido-vevodi-ceskym-kuchynim.html Zdravý jídelníček je spojený s lokálními a zároveň sezónními plodinami. K podzimu neodmyslitelně patří různé druhy dýní. U českých zákazníků jednoznačně dlouhodobě vede dýně hokaido, která je nenáročná na přípravu a nemusí se loupat. Navíc se hodí do sladkých i slaných receptů. Dýňovou dvojkou je máslová dýně.

]]>
Wed, 17 Oct 2018 22:00:00 GMT
Veselá Veverka nabízí křupavé mlsání http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/vesela-veverka-nabizi-krupave-mlsani.html Přemýšlíte nad rychlým, chutným a ideálně také zdravým řešením malého hladu nebo velké chuti mlsat? Pak zajděte k Veselé Veverce. V této síti specializovaných prodejen se sušeným ovocem a oříšky si určitě vyberete něco dobrého na zub. A nebudete při tom muset rezignovat na chuť, kvalitu či zdraví.

]]>
Wed, 17 Oct 2018 22:00:00 GMT
Vyléčené onkologické pacienty budou dále sledovat jejich praktici http://trendyzdravi.cz/medicina/vylecene-onkologicke-pacienty-budou-dale-sledovat-jejich-praktici.html Vybrané pacienty, kteří úspěšně absolvovali onkologickou léčbu, bude nadále sledovat jejich praktik. Dohodli se na tom praktičtí lékaři s českými onkology a jejich domluvu posvětil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Tato dohoda specialistů s praktickými lékaři o rozdělení kompetencí začne platit od 1. 1. 2019 a je součástí reformy, skrze niž se dostává praktickým lékařům více pravomocí i v jiných terapeutických oblastech.

]]>
Wed, 17 Oct 2018 22:00:00 GMT
Dobře zvládnutý nordic walking je pro hubnutí lepší než běh http://trendyzdravi.cz/sport-a-wellness/dobre-zvladnuty-nordic-walking-je-pro-hubnuti-lepsi-nez-beh.html Chůze se sportovními hůlkami vám může dát víc, než jste si možná mysleli. Naučíte se lépe zacházet se svým tělem, a chcete-li shodit pár kil, je nordic walking účinnější než běh nebo jízda na kole. Pokud ovšem víte, jak na to.

]]>
Tue, 16 Oct 2018 22:00:00 GMT
Chřipka a pneumokoková onemocnění dýchacího traktu ohrožují seniory http://trendyzdravi.cz/medicina/chripka-a-pneumokokova-onemocneni-dychaciho-traktu-ohrozuji-seniory.html podzimním a zimním časem pravidelně přichází i období zvýšeného počtu onemocnění virového i bakteriálního původu – akutních respiračních onemocnění, chřipek a následně také pneumokokových infekcí. V loňském roce bylo v České republice přes tisíc případů onemocnění chřipkou s velmi těžkým průběhem, z toho zhruba 300 hlášených úm­rtí.

]]>
Tue, 16 Oct 2018 22:00:00 GMT
Mléčný tuk – superingredience pro vaše děťátko http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/mlecny-tuk-superingredience-pro-vase-detatko.html Jako každá maminka i vy chcete pro své děťátko jen to nejlepší. Od samotného narození se staráte, aby mělo vaše miminko dostatečný příjem živin, které jsou nepostradatelné pro jeho vývoj a růst. Už v těhotenství vám bylo kladeno na srdce, že výhradní kojení je důležité zejména v prvních šesti měsících, a to především kvůli unikátnímu složení mateřského mléka. Pokládáte si ale otázku, jak pak pokračovat, pokud již kojit nemůžete nebo nechcete? Řešením je umělá mléčná výživa od Sunaru obsahující podle vzoru mateřského mléka superingredienci – mléčný tuk.

]]>
Tue, 16 Oct 2018 22:00:00 GMT
Bolest zad provází mnoho mýtů a polopravd http://trendyzdravi.cz/medicina/bolest-zad-provazi-mnoho-mytu-a-polopravd.html I když se může zdát, že bolest zad se týká výhradně starších ročníků, opak je bohužel pravdou. Nejvíce se s ní potýkají lidé mezi čtyřiceti a šedesáti lety, ale nevyhýbá se ani mladším, děti nevyjímaje. Proto je téma bolesti zad mezi lidmi tolik diskutované. Na co si však musíme dát pozor je řada mýtů a polopravd, které se s oblibou šíří a málokdy při bolesti zad pomohou. Potřebují bolavá záda absolutní klid na lůžku? Pomůže našim zádům sedět neustále rovně? MUDr. Róbert Tirpák, FIPP, vedoucí lékař Kliniky miniinvazivní a endoskopické léčby zad EuroPainClinics, vysoce specializovaného zdravotnického pracoviště se zaměřením na léčbu kořenového syndromu zad, upozorňuje na mýty a polopravdy, které jsou s bolestí zad často spojovány.

]]>
Mon, 15 Oct 2018 22:00:00 GMT
Oslavte Světový den výživy http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/oslavte-svetovy-den-vyzivy.html Dnešní den si ve více než 150 zemích světa připomínáme jako Světový den výživy. Proč vůbec tento svátek vznikl? Co nás nejvíc ovlivňuje při výběru potravin? Čeká nás „potravinová revoluce

]]>
Mon, 15 Oct 2018 22:00:00 GMT
Výročí republiky připomíná i speciální píseň „Za 100 let“ http://trendyzdravi.cz/rodina/vyroci-republiky-pripomina-i-specialni-pisen-za-100-let.html „Kdo ví, co bude stát za sto let, co o nás budou psát a vyprávět…“ Takto se ptá společně třináct různých interpretů na speciální nahrávce „Za 100 let“, která připomíná 100. výročí vzniku republiky.

]]>
Mon, 15 Oct 2018 22:00:00 GMT