Trendy zdraví http://trendyzdravi.cz/ cs info@npmedia.cz © Trendyzdravi.cz 2009+ 20 Co jste možná nevěděli o zdraví ústní dutiny? http://trendyzdravi.cz/domacnost/co-jste-mozna-nevedeli-o-zdravi-ustni-dutiny.html Zdraví ústní dutiny je důležitou součástí celkového zdravotního stavu každého z nás. Snad netřeba zdůrazňovat, že právě ústní dutina přijde během dne do kontaktu s obrovským množstvím bakterií a virů, které mohou nadělat neplechu zejména na zubech. Proto je třeba se o ni náležitě a zejména pravidelně starat.

]]>
Wed, 08 Apr 2020 22:00:00 GMT
Víte, jak vybírat vejce? http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/vite-jak-vybirat-vejce.html Každý všední den sní průměrný Čech jedno vejce. Věděli jste, že je tato významná potravina tvořena ze dvou třetin vodou? Zbylá sušina obsahuje téměř rovným dílem bílkoviny, minerální látky a tuky. A trochu sacharidů. Přemýšleli jste někdy, proč jsou některá vejce větší a jiná menší? Nebo zda je oranžový žloutek opravdu známkou kvality? A slyšeli jste už o IQ vejcích? Akademie kvality vyzpovídala Ing. Gabrielu Dlouhou, Ph.D., předsedkyni představenstva Českomoravské drůbežářské unie.

]]>
Wed, 08 Apr 2020 22:00:00 GMT
Jak si chránit zrak v období karantény http://trendyzdravi.cz/medicina/jak-si-chranit-zrak-v-obdobi-karanteny.html Zrak má člověk jen jeden, a tak by se o něj měl starat co nejlépe. Tím spíš, pokud je většina dne trávena v uzavřené místnosti před obrazovkou počítače či chytrého telefonu. Oči potřebují odpočinek. Jak předejít tomu, aby se nečervenaly, nepálily, neslzely a sloužily nám co nejdéle bez komplikací a očních vad? Stačí dodržovat pár základních tipů, jako správné osvětlení, vyvážená strava či dostatek spánku a oči jako ostříž pak může mít každý.

]]>
Wed, 08 Apr 2020 22:00:00 GMT
Vzhůru do boje s alergiemi http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/vzhuru-do-boje-s-alergiemi.html Jaro je tu a s ním kromě sluníčka a teplejších dnů i nepříjemné alergie, které dokážou zatraceně potrápit. Pokud patříte mezi alergiky, snažte se toto vyčerpávající období zvládnout co nejlépe. K tomu, aby se vám aspoň trochu ulevilo, postačí pár snadných tipů, které můžete vyzkoušet.

]]>
Tue, 07 Apr 2020 22:00:00 GMT
Strach o život nebo optimismus a radost? http://trendyzdravi.cz/rodina/strach-o-zivot-nebo-optimismus-a-radost.html Současná koronavirová pandemie staví dennodenně každého z nás před důležité rozhodnutí. Poddáme se strachu a obavám o budoucnost, nebo vezmeme duševní zdraví do vlastních rukou a naučíme se být šťastní navzdory okolnostem?

]]>
Tue, 07 Apr 2020 22:00:00 GMT
Pečujte o svá unavená chodidla http://trendyzdravi.cz/domacnost/pecujte-o-sva-unavena-chodidla.html Většinu času v chladných měsících trávíme v uzavřených botách. Oproti létu, kdy mohou naše nohy lépe větrat, je v zimě neustále vystavujeme vyšším teplotám v obuvi a naše pokožka je velmi zatěžkávána.

]]>
Tue, 07 Apr 2020 22:00:00 GMT
Velikonoční menu může být pestré! http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/velikonocni-menu-muze-byt-pestre.html Velikonoce nemusí být jen o kuřeti s nádivkou a sladkém beránkovi, i když je máme všichni rádi. Občas se vyplatí experimentovat a pustit do kuchyně čerstvý vítr. A jaro je k tomu přímo stvořené. Co třeba oprášit starý český zvyk a připravit na Velký pátek pokrm z ryby? I v mnoha evropských zemích je velikonoční kuchyně plná výtečných jídel, které stojí za to ochutnat. Naláká vás italský koláč se špenátem nebo dorůžova upečené jehněčí stehýnko po francouzsku? Autentičnost kulinářského zážitku ještě podpořte lokálními nápoji a nudit se nebudete!

]]>
Mon, 06 Apr 2020 22:00:00 GMT
Pylová sezona letos odstartovala nadprůměrně brzy http://trendyzdravi.cz/medicina/pylova-sezona-letos-odstartovala-nadprumerne-brzy.html Důsledky nezvykle teplého počasí letos naplno pociťují mimo jiných i alergici. První pylová zrna olše a lísky se v ovzduší objevila už koncem ledna a letošní pylová sezona je v plném proudu. Během časného jarního období trápí alergiky právě pyly stromů a keřů. Projevy alergií jsou nejen nepříjemné, ale například neléčená oční alergie může být pro zrak nebezpečná.

]]>
Mon, 06 Apr 2020 22:00:00 GMT
Infuzní terapie zlepší imunitu a dodá energii http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/infuzni-terapie-zlepsi-imunitu-a-doda-energii.html Dlouhá karanténa a nedostatek pohybu mohou výrazně ovlivnit fyzickou i psychickou kondici, což oslabuje zdraví a nepřidá nám ani na dobré náladě. Dodejte tělu energii pomocí vitamínů a minerálů a začněte pravidelně navštěvovat infuzní terapie – doplníte tělu potřebné látky, posílíte imunitu a dopřejete si skutečný elixír zdraví.

]]>
Sun, 05 Apr 2020 22:00:00 GMT
Preventivní užívání paracetamolu nemá smysl http://trendyzdravi.cz/medicina/preventivni-uzivani-paracetamolu-nema-smysl.html V souvislosti se zvýšeným zájmem pacientů o léčivé přípravky s obsahem paracetamolu eviduje Česká lékárnická komora (ČLnK) také případy, kdy jej lidé užívají jako domnělou prevenci před koronavirovou nákazou. ČLnK to důrazně nedoporučuje. Takový způsob užívání pouze zbytečně zatěžuje organismus. Rizikům spojeným s nesprávným užíváním paracetamolu se věnovala ČLnK také v kampani „Užívejte paracetamol s rozumem” v roce 2016.

]]>
Sun, 05 Apr 2020 22:00:00 GMT
Jak na jaře dodat pleti vzpruhu a novou energii http://trendyzdravi.cz/kosmetika/jak-na-jare-dodat-pleti-vzpruhu-a-novou-energii.html Obličej je jediná část těla, která zůstává odhalená v jakémkoliv počasí a negativně tak na ní působí vnější vlivy: mráz, vítr, střídání teplot a podobně. Proto si na jaře zaslouží, abychom jí daly dohromady. Co udělat, aby byla pleť zase vláčná, hebká a zářivá? A to i v dnešních dnech, kdy se na ní mohou projevit starosti a únava ze současné situace i vlivy dlouhého pobytu doma.

]]>
Sun, 05 Apr 2020 22:00:00 GMT
Dvě třetiny lidí souhlasí se sdílením údajů o poloze http://trendyzdravi.cz/rodina/dve-tretiny-lidi-souhlasi-se-sdilenim-udaju-o-poloze.html Veřejnost je podle výsledků výzkumu SC&C otevřena sdílení údajů a využití „chytré karantény“. Dvě třetiny populace jsou ochotny sdílet údaje o poloze pro vyhledávání nakažených a více než polovina kvůli tomu, aby se mohly omezit plošné zákazy. V obou případech častěji souhlasí muži a možná překvapivě je nejochotnější nejstarší generace.

]]>
Sun, 05 Apr 2020 22:00:00 GMT
V hlavní roli vajíčko! http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/v-hlavni-roli-vajicko.html Blíží se Velikonoce a s nimi i obligátní otázka – kam s nimi? Ano, řeč je o vejcích., kterých bývá o jarních svátcích a po nich požehnaně. Možností, jak je nápaditě zpracovat, je ale spoustu. Pokud je navíc připravíte na přepuštěném másle (ghí), získáte hodnotné jídlo s jedinečnou chutí a vůni.

]]>
Thu, 02 Apr 2020 22:00:00 GMT
Jak podpořit imunitu, nejen v čase pandemie? http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/jak-podporit-imunitu-nejen-v-case-pandemie.html Chcete podpořit svoji imunitu v době, kdy nás viry ohrožují ze všech stran? Jak na to? Zjednodušeně řečeno: platí to, co vždy. Hodně vitamínů, spánek, odpočinek. Pomoci mohou také některé minerály a homeopatika.

]]>
Thu, 02 Apr 2020 22:00:00 GMT
Lékař i pacient jsou doma http://trendyzdravi.cz/medicina/lekar-i-pacient-jsou-doma.html Největší zaměstnanecká zdravotní pojišťovna, která pečuje o více než 1,3 milionu klientů – Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR), otevírá pro své klienty další možnost léčby na dálku, a to prostřednictvím Virtuální kliniky EUC. Tato klinika poskytuje plnohodnotnou zdravotní péči vzdáleným, tzv. distančním, způsobem.

]]>
Thu, 02 Apr 2020 22:00:00 GMT
Bolek a jeho hosté pro vás v pátek večer 3. dubna http://trendyzdravi.cz/rodina/bolek-a-jeho-hoste-pro-vas-v-patek-vecer-3-dubna.html Výhradně zdraví prospěšný humor a pozitivní energie se budou šířit v pátek 3. dubna od 18:00 z Facebooku a YouTube Divadla Bolka Polívky během pravidelného programu Bolek online.

]]>
Thu, 02 Apr 2020 22:00:00 GMT
Jak používat kontaktní čočky, abyste se vyhnuli potížím? http://trendyzdravi.cz/domacnost/jak-pouzivat-kontaktni-cocky-abyste-se-vyhnuli-potizim.html Vynález kontaktních čoček osvobodil lidi s oční vadou od nutnosti stálého břemene dioptrických brýlí na nose. S vývojem nových materiálů se jejich kvalita navíc zvyšuje a posouvá hranice komfortu – i přesto však mají stále své limity. Kdy jejich nošení není vhodné a na co by si měli „čočkaři“ dávat pozor?

]]>
Wed, 01 Apr 2020 22:00:00 GMT
WHO a Rakuten Viber se spojují. Bojují proti dezinformacím týkajícím se COVID-19 http://trendyzdravi.cz/rodina/who-a-rakuten-viber-se-spojuji-bojuji-proti-dezinformacim-tykajicim-se-covid-19.html Světová zdravotnická organizace (WHO) a Rakuten Viber dnes oznámili své partnerství s cílem bojovat proti nepřesným informacím týkajících se onemocnění COVID-19 a to s pomocí interaktivního chatbota, který je k dispozici v mnoha jazycích. Cílem chatbota je reagovat na fake news a nepravdivé informace, které se o tomto onemocnění rychle šíří.

]]>
Wed, 01 Apr 2020 22:00:00 GMT
Cvičte jógu online zdarma http://trendyzdravi.cz/sport-a-wellness/cvicte-jogu-online-zdarma.html Dostatek pohybu je v teď pro naši psychiku důležitější víc než kdy dřív. To si uvědomují tvůrci webového serveru Moje Jóga, kteří v době karantény zpřístupnili webový server s lekcemi jógy online zdarma. Stačí jen notebook, tablet nebo chytrý telefon, na kterém se můžete připojit na www.moje-joga.cz a kód KEEP PRACTICING 2, který vložíte v sekci PŘEDPLATNÉ do kolonky 14 dní PROMO.

]]>
Tue, 31 Mar 2020 22:00:00 GMT
Pacienti s náhlou ztrátou čichu bez zjevné příčiny by měli dodržovat karanténu http://trendyzdravi.cz/medicina/pacienti-s-nahlou-ztratou-cichu-bez-zjevne-priciny-by-meli-dodrzovat-karantenu.html Přednosta Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku 1. LF UK a FN Motol prof. MUDr. Jan Plzák, Ph.D., hovoří o náhlé ztrátě čichu a chuti jako o předpokládaných symptomech onemocnění COVID-19. O příznaku již informovali odborníci řady zemí, kde koronavirová epidemie probíhá.

]]>
Tue, 31 Mar 2020 22:00:00 GMT