Trendy zdraví http://trendyzdravi.cz/ cs info@npmedia.cz © Trendyzdravi.cz 2009+ 20 Trápí vás podrážděná vlasová pokožka? http://trendyzdravi.cz/kosmetika/trapi-vas-podrazdena-vlasova-pokozka.html Poškozená či podrážděná vlasová pokožka patří mezi často opomíjené zdravotní problémy. Přitom právě zde většinou pramení i nešvary spojené s kvalitou vlasů. Tento boj ovšem nevyhrajete, nebudete-li znát příčinu. Těch totiž může být hned několik a bez jejich identifikace jen horko těžko dokážete odvodit následnou léčbu.

]]>
Wed, 18 Apr 2018 22:00:00 GMT
Děti kopírují své rodiče a ovlivní to jejich zdraví http://trendyzdravi.cz/rodina/deti-kopiruji-sve-rodice-a-ovlivni-to-jejich-zdravi.html Tři čtvrtiny rodičů dětí ve věku 3 až 14 let si myslí, že je jejich potomci napodobují, a počítají s tím při výchově. Ostražitější jsou v tomto směru mladí rodiče ve věku 18 až 35 let. Vyplývá to z výsledků aktuálního průzkumu pro AquaLife Institute, jehož cílem bylo zjistit, zda děti přejímají návyky svých rodičů, zejména v oblasti pitného režimu, stravování, pohybu a také péči o zuby.

]]>
Wed, 18 Apr 2018 22:00:00 GMT
Klíšťata nabírají na síle http://trendyzdravi.cz/medicina/klistata-nabiraji-na-sile.html Nástup teplých dní láká lidi do přírody, bohužel ale prospívá i nebezpečným klíšťatům. V příštích pěti dnech vystoupá jejich aktivita na osmý stupeň z desetibodové škály. Více než jindy tak hrozí nákaza klíšťovou encefalitidou. Ta může mít fatální následky. Loni se touto nemocí nakazilo 687 lidí, což je nejvíce za pět let. A to i přesto, že zájem o očkování proti této infekci stoupl za stejnou dobu mezi klienty VZP více než sedmkrát.

]]>
Wed, 18 Apr 2018 22:00:00 GMT
Pesto z medvědího česneku http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/pesto-z-medvediho-cesneku.html Medvědí česnek není v české kuchyni žádnou novinkou. Velmi rády s ním pracovaly již naše babičky. Vyhledávaly ho nejen pro jeho příjemnou, česnekovou chuť, ale také pro jeho blahodárné účinky na náš organismus. Nyní si můžeme zázračných účinků medvědího česneku vychutnat také v lahodných pestech, která vyrábí rodinná manufaktura Hradecké delikatesy. Vyzkoušejte osvědčený recept.

]]>
Tue, 17 Apr 2018 22:00:00 GMT
Jak zákon postupuje proti kuřákům? http://trendyzdravi.cz/rodina/jak-zakon-postupuje-proti-kurakum.html Prof. MUDr. Eva Králíková, CSc., vyvrací mýty související s kouřením a zákonem o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek.

]]>
Tue, 17 Apr 2018 22:00:00 GMT
Neléčená oční alergie může trvale poškodit zrak http://trendyzdravi.cz/medicina/nelecena-ocni-alergie-muze-trvale-poskodit-zrak.html Bezmála třetina Čechů má nějakou formu alergie. V polovině případů postihuje i oči. Jak předejít problémům?

]]>
Tue, 17 Apr 2018 22:00:00 GMT
Bilance letošní chřipkové sezóny v ČR: přes dvě stovky mrtvých http://trendyzdravi.cz/medicina/bilance-letosni-chripkove-sezony-v-cr-pres-dve-stovky-mrtvych.html Letošní chřipková sezóna končí a bilance je nemilosrdná. V bezprostřední souvislosti s chřipkou zemřelo 225 lidí, z nichž 80 % tvořili lidé starší 60 let. Čísla se v průběhu roku pravděpodobně ještě mírně navýší. Intenzivní péči v nemocnici kvůli těžkým komplikacím chřipky letos potřebovalo celkem 644 osob. Skutečný dopad chřipky je však vyšší. Každoročně totiž v důsledku chřipky a na následky s ní spojené zemře až 2 000 lidí, což je čtyřikrát víc než v důsledku dopravních nehod.

]]>
Tue, 17 Apr 2018 22:00:00 GMT
Polévka s medvědím česnekem http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/polevka-s-medvedim-cesnekem.html Chcete připravit rodině něco netradičního, chutného a přitom zdravého? Inspirujte se šéfkuchařem Pavlem Václavíkem ze Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích, který rád na jaře připravuje svým hostům krémovou polévku s medvědím česnekem.

]]>
Mon, 16 Apr 2018 22:00:00 GMT
Nakličte si doma semínka plná vitaminů proti jarní únavě http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/naklicte-si-doma-seminka-plna-vitaminu-proti-jarni-unave.html Po dlouhém zimním období si náš organizmus zaslouží být obohacen porcí vitaminů a minerálních látek, které ho pomohou ochránit před tzv. jarní únavou. Než se na trhu či zahrádce objeví čerstvá jarní zelenina, přidejte na talíř k hotovému pokrmu, do polévky, salátu či na namazaný chléb hrst křupavých klíčků a výhonků. Naklíčit je v domácím prostředí je snadné a rychlé. Semínka pěti různých druhů si nyní můžete pořídit v biokvalitě v připravených směsích od firmy PROBIO.

]]>
Mon, 16 Apr 2018 22:00:00 GMT
Pohyb pomáhá seniorům zlepšit kondici i psychicku http://trendyzdravi.cz/sport-a-wellness/pohyb-pomaha-seniorum-zlepsit-kondici-i-psychicku.html V Česku se sportovním aktivitám věnuje asi třetina populace. Zřejmě nikoho nepřekvapí, že nejaktivnější jsou mladí lidé od 15 do 24 let, a naopak těmi nejméně aktivními jsou senioři. Ve věku nad 65 let jich u nás sportuje pouze 18,1 %. Pohyb a aktivní trávení volného času jsou pro seniory velmi důležité, i proto je Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) v rámci svého fondu prevence podporuje. Sport totiž nejenže ovlivňuje jejich zdraví a kondici, ale působí pozitivně i na psychiku a socializaci ve společnosti.

]]>
Mon, 16 Apr 2018 22:00:00 GMT
Dejte sbohem únavě: dobijte si baterky cvičením http://trendyzdravi.cz/sport-a-wellness/dejte-sbohem-unave-dobijte-si-baterky-cvicenim.html Jaro klepe na dveře a je ten správný čas zatočit s únavou a stresem z předchozích měsíců. Stále se cítíte být během dne více unavení i přes to, že jste odlehčili jídelníček? Nezoufejte, chybějící energii nemusíte dobíjet stimulačními doplňky stravy či chemickými energetickými nápoji. Samantha Clayton, fitness expertka společnosti Herbalife přináší tipy na pět zábavných fyzických aktivit, které vám pomůžou dobít baterky a vkročit do jara tou správnou nohou.

]]>
Sun, 15 Apr 2018 22:00:00 GMT
Nová Magnesia RED obohacená o vitaminy B http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/nova-magnesia-red-obohacena-o-vitaminy-b.html Magnesia RED – malina, jahoda, brusinka a grapefruit – to jsou příchutě z červeného ovoce, které v nás probouzí aktivitu. Magnesia RED je nově obohacena o vitaminy B a přichází v novém atraktivním designu.

]]>
Sun, 15 Apr 2018 22:00:00 GMT
Vítejte v oční ordinaci budoucnosti http://trendyzdravi.cz/medicina/vitejte-v-ocni-ordinaci-budoucnosti.html Pokud jste jako malí absolvovali vyšetření v oční ambulanci, pak si zřejmě pamatujete pouze tmavou komoru, lékaře a jeden přístroj. Co se od té doby změnilo? Jak vypadá moderní oční ambulance dnes? A co nás čeká?

]]>
Sun, 15 Apr 2018 22:00:00 GMT
Dospívající tělo může být zdrojem úzkosti http://trendyzdravi.cz/rodina/dospivajici-telo-muze-byt-zdrojem-uzkosti.html Není žádným tajemstvím, že ženy jsou samy sobě největším kritikem. Svůj vzhled hodnotí na základě přísných kritérií, které jim často znemožňují uvědomit si vlastní krásu. Věděli jste však, že vlastní tělo je často „nepřítelem“ už desetiletého děvčete? Poznat samu sebe ve světě, který je plný nerealistických obrázků, je pro dospívající dívky velmi náročné. Značka Dove věří, že bez ohledu na věk by měla krása vzbuzovat sebedůvěru a ne úzkost. Skutečné postoje dnešních dívek zjišťoval celosvětový průzkum s překvapujícími výsledky.

]]>
Sun, 15 Apr 2018 22:00:00 GMT
Budoucí zubaři poradí jak na zdravé zuby a beze strachu http://trendyzdravi.cz/rodina/budouci-zubari-poradi-jak-na-zdrave-zuby-a-beze-strachu.html Studenti Zubního lékařství 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1. LF UK) budou v úterý 17. dubna na Palackého náměstí v Praze pomáhat lidem se správnou technikou čištění zubů, aby tak zamezili vzniku zubního kazu, zubního kamene a zánětu dásní. Zároveň poradí, jak bojovat se strachem z ošetření, zejména u dětí. Ve stejný den budou studenti stomatologie radit s čištěním zubů v ulicích dalších čtyř univerzitních měst – Brna, Hradce Králové, Olomouce a Plzně.

]]>
Sun, 15 Apr 2018 22:00:00 GMT
AŤ ŽIJE MÁNIČKA! http://trendyzdravi.cz/rodina/at-zije-manicka.html Letos, kdy si připomínáme různá osmičková výročí, se dvou za sebou jdoucích osmiček dožívá i populární loutka z Divadla Spejbla a Hurvínka Mánička. K této příležitosti Supraphon vydává časosběrnou narozeninovou kompilaci. Posluchači se seznámí se všemi jejími interpretkami, poznají jednotlivé dobové a herecké přístupy, uslyší všechny, které o hrdinku v historii divadla pečovaly, a na své si přijdou i sběratelé archivních unikátů.

]]>
Thu, 12 Apr 2018 22:00:00 GMT
Další významný průlom v léčbě metastazujícího zhoubného melanomu http://trendyzdravi.cz/medicina/dalsi-vyznamny-prulom-v-lecbe-metastazujiciho-zhoubneho-melanomu.html Metastazující zhoubný melanom, patří k vysoce agresivním kožním nádorům, jehož výskyt neustále roste – každých 10 let se přibližně zdvojnásobí. Vychází z pigmentotvorných buněk a na jeho vzniku se podílí především ultrafialové záření, a to zejména jeho UVB složka. Díky každoročním preventivním akcím a obecně vyšší informovanosti o nutnosti sledovat si svá mateřská znaménka úmrtnost na toto onemocnění nestoupá. Díky novým převratným imunoterapeutickým přípravkům v onkologii svítá naděje na dlouhý a kvalitní život i pro pacienty s pokročilým onemocněním s metastázami.

]]>
Thu, 12 Apr 2018 22:00:00 GMT
Rychlá úleva při nepříjemných pocitech pálení! http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/rychla-uleva-pri-neprijemnych-pocitech-paleni.html Řešit efektivně příčinu, která způsobila problémy močových cest, je základ. Předcházet jim je ideál. Zapomenout bychom ale neměli ani na to, že si lze ulevit od nepříjemných pocitů, jako je pálení a řezání, kterými trpí 79 % Češek. Pro řadu z nich je stále akutní pomocí od těchto nepříjemností analgetikum. Přitom existuje šetrná podpora, jež neutralizuje kyselé pH moči, které nepříjemný pocit pálení a řezání způsobuje.

]]>
Thu, 12 Apr 2018 22:00:00 GMT
Lékárníci: Cukrovka je daň za pohodlný životní styl. Pojďte to změnit! http://trendyzdravi.cz/medicina/lekarnici-cukrovka-je-dan-za-pohodlny-zivotni-styl-pojdte-to-zmenit.html V sobotu 14. dubna 2018 si připomínáme Světový den monitoringu diabetu. Právě monitoring nemoci a její včasné odhalení hraje zásadní roli, protože se díky tomu dá předejít řadě závažnějších zdravotních komplikací. S prevencí cukrovky vám fundovaně poradí i v lékárně. Ve specializovaných lékárnách můžete dokonce absolvovat i preventivní screening nemoci.

]]>
Thu, 12 Apr 2018 22:00:00 GMT
Zatočte s jarní únavou – načerpejte energii ze správných potravin http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/zatocte-s-jarni-unavou-nacerpejte-energii-ze-spravnych-potravin.html I toto příjemné období ale skýtá úskalí v podobě jarní únavy. Tou trpí zejména lidé, kteří sedí celý den v kanceláři a na hezké počasí venku koukají skrz zavřená okna. Navíc je počasí v tomto období stále aprílové. Náhlé změny venkovních teplot mají za důsledek pomalý rozjezd dne, výkyvy nálad a prokrastinační režim po obědové pauze. Jak bojovat s jarní únavou výběrem vhodných potravin?

]]>
Wed, 11 Apr 2018 22:00:00 GMT