Trendy zdraví http://trendyzdravi.cz/ cs info@npmedia.cz © Trendyzdravi.cz 2009+ 20 Mikrokop pomáhá operovat mužskou neplodnost http://trendyzdravi.cz/medicina/mikrokop-pomaha-operovat-muzskou-neplodnost.html S neplodností v Česku bojuje každý čtvrtý pár. Za neschopnost počít potomka mohou muži ve stejném procentu případů jako ženy. Častou příčinou jejich neplodnosti je tzv. varikokéla (rozšíření žil varlete), kterou je nutné operativně odstranit. Díky špičkovému mikroskopu, který jako první v republice získala klinika ISCARE, je nyní zákrok maximálně šetrný a vede ke zlepšení plodnosti u 80 procent pacientů.

]]>
Tue, 15 Oct 2019 22:00:00 GMT
Alternativa ke klasickým cigaretám: vaporizér blu http://trendyzdravi.cz/domacnost/alternativa-ke-klasickym-cigaretam-vaporizer-blu.html Výrobce cigaret Davidoff či West, společnost Imperial Tobacco CR, s.r.o., která nyní mění název na Imperial Brands, vstupuje na český trh s moderním vaporizérem blu. Přináší tak možnost volby v podobě inovativní alternativy pro všechny dospělé kuřáky. Vapování je méně škodlivé než kouření klasických cigaret. Vaporizér blu na rozdíl od klasických elektronických cigaret umožňuje navíc jednoduchou výměnu náplní nebo rychlé nabíjení.

]]>
Tue, 15 Oct 2019 22:00:00 GMT
V Praze se otevřela první Srdeční procházková trasa http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/v-praze-se-otevrela-prvni-srdecni-prochazkova-trasa.html Medicína jde kupředu mílovými kroky a při léčbě kardiovaskulárních chorob se v posledních letech pohybuje na špičkové úrovni. Tím, na čem je ovšem úspěch lékařů závislý, je spolupráce pacientů, jejichž role je například při léčbě srdečního selhání klíčová. Stejně tak jako vhodná léčba jsou totiž důležitá režimová opatření. Jedním z nich je i pravidelný a adekvátní pohyb, vždy po konzultaci s lékařem.1 V Praze je proto od 29. září do 26. října 2019 otevřena první unikátní Srdeční procházková trasa, která je ideální právě pro pravidelné procházky pacientů se srdečním selháním, ale nejen jich.

]]>
Mon, 14 Oct 2019 22:00:00 GMT
Zajímejte se o původ ryb, které nakupujete http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/zajimejte-se-o-puvod-ryb-ktere-nakupujete.html Výživoví poradci, lékaři i odborníci nám radí, že bychom měli jíst ryby dvakrát týdně. Jsou přece plné tělu prospěšných látek, lehce stravitelné a také skvěle chutnají. Jenže stále častěji se ozývají hlasy, že počet ryb v oceánech dramaticky klesá. Nadměrný rybolov devastuje bohatství modrých hlubin, a pokud se tento přístup nezmění, brzy nebudeme mít co servírovat na stůl. Pokud patříte k těm, co řeší původ a kvalitu potravin, začněte se zajímat i o rybí „rodokmen“.

]]>
Mon, 14 Oct 2019 22:00:00 GMT
Oslavte ve zdraví i vy Světový den mytí rukou http://trendyzdravi.cz/domacnost/oslavte-ve-zdravi-i-vy-svetovy-den-myti-rukou.html Umývání rukou je jednou z nejpodstatnějších činností, která dokáže organismus udržet ve zdraví a vyhnout se velmi nepříjemným nemocem. Zejména u malých dětí je důležité osvojit si správné hygienické návyky co nejdřív. Bohužel ne vždy tomu tak je. O nápravu se už 6. rokem snaží projekt Domestos pro školy, který si vzal na starost edukaci žáků mateřských škol a základních škol. Děti ale potřebují především kladný příklad z domova. Připomeňme si proto poctivou hygienu 15. října na Světový den mytí rukou.

]]>
Mon, 14 Oct 2019 22:00:00 GMT
Které 4 parfémy letos nadělit pod stromeček svému partnerovi? http://trendyzdravi.cz/kosmetika/ktere-4-parfemy-letos-nadelit-pod-stromecek-svemu-partnerovi.html Co si budeme namlouvat, Vánoce se nezadržitelně blíží a vy stále tápete, jakou originalitou letos potěšíte svého partnera? Zapomeňte na kýčovité barevné ponožky, nebo kravaty a spolehněte se na klasický dárek v podobě kvalitního parfému. Bude to zároveň i dárek pro nás, kdo by nechtěl hezky vyvoněného muže po svém boku. Tak si nechte záležet při výběru a nechte se inspirovat malou přehlídkou nejžhavějších tipů na pánský parfém. Nechte se vést instinktem a porozhlédněte se po tom správném flakonku pro vašeho partnera. 

]]>
Sun, 13 Oct 2019 22:00:00 GMT
Světový týden kostí a kloubů http://trendyzdravi.cz/medicina/svetovy-tyden-kosti-a-kloubu.html Onemocněním kostí a kloubů trpí statisíce Čechů, mnozí o své diagnóze ani netuší. Rizika artrózy, revmatu, artritidy nebo osteoporózy přitom rostou s pozdním zahájením léčby. Na důležitost prevence a zvyšující se problémy napříč populací upozorňuje Světový týden kostí a kloubů.

]]>
Sun, 13 Oct 2019 22:00:00 GMT
100 let Vitany vám přiblíží nová publikace http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/100-let-vitany-vam-priblizi-nova-publikace.html Již sto let existuje společnost, kterou dnes známe pod názvem Vitana. K tomuto významnému jubileu firma nyní vydává neprodejnou publikaci „100 let Vitany“, v níž se lze seznámit s historickými milníky značky a řadou dosud neznámých zajímavostí.

]]>
Sun, 13 Oct 2019 22:00:00 GMT
Zjistěte, jak staré máte cévy http://trendyzdravi.cz/medicina/zjistete-jak-stare-mate-cevy.html Jak staré mám cévy? Fungují mi dobře? Nehrozí mi infarkt nebo mrtvice? Nejenom na tyto otázky odpoví lékárníci všem, kteří navštíví tzv. Poradny cévního věku. Zájemci je od října najdou ve vybraných lékárnách po celé České republice.

]]>
Sun, 13 Oct 2019 22:00:00 GMT
Posilujte imunitu http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/posilujte-imunitu.html Klinické studie prokázaly spojitost mezi hromaděním toxinů a nabýváním na váze. Značka KetoMix proto vyvinula speciální produkt KetoMix Detox. Tablety, které obsahují silymarin a cholin, nejenže chrání játra, ale mají také blahodárný účinek na jejich regeneraci. Ve velké míře přispívají ke správné činnosti jater a ledvin a k normálnímu metabolismu lipidů.

]]>
Thu, 10 Oct 2019 22:00:00 GMT
Nenechte se zlomit osteoporózou! Jak na to? http://trendyzdravi.cz/medicina/nenechte-se-zlomit-osteoporozou-jak-na-to.html Nemáte sedavé zaměstnání, dopřáváte si zdravou a vyváženou stravu,poctivě tělu doplňujete vápník a vitamin D, dostatečně spíte a alkoholu či cigaretám se vyhýbáte obloukem? Gratulujeme vám, děláte vše pro to, abyste se vyhnuli osteoporóze. Ale někdy ani to nestačí, zvláště s rostoucím věkem. Pokud navíc nemáte stoprocentní zdravý životní styl, je na čase alespoň něco změnit, než se necháte zlomit osteoporózou.

]]>
Thu, 10 Oct 2019 22:00:00 GMT
Češi příliš nesportují http://trendyzdravi.cz/sport-a-wellness/cesi-prilis-nesportuji.html Zdravý životní styl je pro Čechy hlavně o dostatečném pohybu a správném stravování. Více než třetina dospělých Čechů přitom ale nevěnuje fyzické aktivitě ani jednu hodinu týdně, častěji se pak jedná o ženy, ukazuje exkluzivní průzkum skupiny AXA Česká republika a Slovensko. Nejčastější překážkou na cestě za lepším životním stylem je vlastní pohodlnost nebo nedostatek času. Se zdravým životním stylem pomáhá Čechům nově také aplikace AXA Health Keeper.

]]>
Wed, 09 Oct 2019 22:00:00 GMT
Aby kila nepřibývala a zdraví netrpělo http://trendyzdravi.cz/medicina/aby-kila-nepribyvala-a-zdravi-netrpelo.html Ve čtvrtek 10. října si připomínáme Světový den obezity. Právě z obezity se stává globální problém. V současnosti jde o nejrozšířenější metabolické onemocnění na světě, s trvale vzrůstajícím trendem výskytu. Řešení je jen jedno. Změna životosprávy a hubnutí pod dohledem odborníků.

]]>
Wed, 09 Oct 2019 22:00:00 GMT
Preventivní vyšetření zraku může odhalit skrytá oční onemocnění http://trendyzdravi.cz/medicina/preventivni-vysetreni-zraku-muze-odhalit-skryta-ocni-onemocneni.html Na prohlídku k zubaři chodíme dvakrát ročně, k praktickému lékaři i častěji. Jak často ale navštěvujete očního lékaře? Zrak máme jen jeden, proto je péče o něj nezbytná, přesto bohužel často opomíjená. Na vyšetření zraku chodí totiž pravidelně jen polovina Čechů. „Každý člověk by si měl nechat vyšetřit oči přibližně jednou za dva roky, ve věku nad 40 let i častěji,“ doporučuje lékařská ředitelka sítě očních klinik Lexum docentka MUDr. Zuzana Hlinomazová, Ph.D. Preventivní kontrola může odhalit oční onemocnění včas.

]]>
Wed, 09 Oct 2019 22:00:00 GMT
Jak se ubrání váš potomek bacilům v dětském kolektivu? http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/jak-se-ubrani-vas-potomek-bacilum-v-detskem-kolektivu.html Rýma a nachlazení, to jsou nemoci, které se dětem dvakrát nevyhýbají. Obzvlášť, pokud chodí do školky či školy. V kolektivu se nemoci šíří rychlostí blesku, a pokud onemocní jeden, strhne se vzápětí hotová lavina a za chvilku je nemocná celá třída. Ubránit milované dítko od nemoci nemusí být tak těžké, jak se na první pohled může zdát. Tady je hned pět typů pro posílení imunity.

]]>
Tue, 08 Oct 2019 22:00:00 GMT
Cestujte po Česku za jídlem http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/cestujte-po-cesku-za-jidlem.html Cestování po našich luzích a hájích a objevování krás české krajiny je stále oblíbenější a na závadu nebývá ani chladnější počasí. Pokud stejně jako my milujete kvalitní lokální potraviny, naplánujte svůj výlet tak, aby vám co nejvíc chutnal. Podívejte se, co naše kraje nabízí, a vyzkoušejte krajové speciality. Co kraj, to jiný gastronomický zážitek a jiný přístup k jídlu. Víte například, kde vyrábí hovězí podkovu? Jak chutná džem s temnoplodcem neboli arónií? Musíte do vesmíru, abyste sehnali KVĚTÁK – Aerospace F1, a až do Francie pro šnečí jatýrka? Nechte se inspirovat a poznejte výrobky, které se pyšní značkou Regionální potravina, Klasa a Bio!

]]>
Tue, 08 Oct 2019 22:00:00 GMT
Den otevřených dveří v Ústavu hematologie a krevní transfuze http://trendyzdravi.cz/medicina/den-otevrenych-dveri-v-ustavu-hematologie-a-krevni-transfuze.html Laboratoře předních hematologických pracovišť otevřely své brány veřejnosti již ve FN Motol, FN Brno a Ústřední vojenské nemocnici, kde se příchozí dozvěděli, jak pod mikroskopem vypadají onemocnění jako leukémie či malárie nebo si poslechli edukativní přednášku na téma „Hematologie není jen leukémie“ či navštívili polní transfuzní stanici. To však není z již tradičního Měsíce zdravé krve vše. Celá akce pokračuje dále, a to v Ústavu hematologie a krevní transfuze v Praze.

]]>
Tue, 08 Oct 2019 22:00:00 GMT
Nebojte se přechodu! http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/nebojte-se-prechodu.html Pro většinu žen je klimakterium strašákem. Obávají se jeho příznaků a zároveň je pro ně bolestným signálem, že mládí je pryč. Nejde jen o jeho fyzické projevy, mezi které patří návaly, noční pocení a nespavost. Mnohdy ještě horší je jeho dopad na psychiku. K těm se v přechodu přiznává přes 60 % žen. Ovšem i tato etapa života se dá zvládnout s grácií a není potřeba propadat depresím.

]]>
Mon, 07 Oct 2019 22:00:00 GMT
Vítězství je v pohybu: Olympijské legendy představují své příběhy http://trendyzdravi.cz/sport-a-wellness/vitezstvi-je-v-pohybu-olympijske-legendy-predstavuji-sve-pribehy.html Výsledky, kterých naši sportovci v minulosti dosáhli a stále dosahují, patří k nejlepším světovým výkonům. Čeští sportovci jsou díky nim známí po celém světě. Mnoho olympijských jmen máme stále v paměti, jiná ale pomalu upadají v zapomnění. Značka Proenzi společnosti Walmark ve spolupráci s Českým olympijským výborem proto představuje projekt Vítězství je v pohybu, který je poctou českým sportovním legendám. Jeho cílem je připomenout příběhy osobností, které v minulosti motivovaly ke sportovní kariéře současné sportovce a které svým přístupem ke sportu mohou být inspirací pro každého z nás.

]]>
Mon, 07 Oct 2019 22:00:00 GMT
Umíte si umýt správně ruce? http://trendyzdravi.cz/domacnost/umite-si-umyt-spravne-ruce.html Myjete si ruce několikrát denně a myslíte si, že tuto činnost perfektně ovládáte? Možná se mýlíte. Aby bylo mytí rukou k užitku, je potřeba věnovat mu náležitou pozornost a dodržet několik hygienických pravidel. Nepodceňujte je. Při správném postupu se můžete vyhnout mnoha nemocem, jako jsou chřipka, nachlazení nebo třeba zažívací problémy.

]]>
Sun, 06 Oct 2019 22:00:00 GMT