Trendy zdraví http://trendyzdravi.cz/ cs info@npmedia.cz © Trendyzdravi.cz 2009+ 20 Nebezpečné lékové interakce http://trendyzdravi.cz/medicina/nebezpecne-lekove-interakce.html Ročně je v České republice hospitalizováno až 40 tisíc lidí z důvodu poškození léky. Jednou z nejčastějších příčin bývají nežádoucí lékové interakce, kdy v důsledku užívání více druhů léků zároveň dochází ke změnám v jejich účinnosti. Účinek léků se tak může buď znásobit, snížit, nebo se dokonce může dostavit nový, zcela neočekávaný účinek. Vzájemným působením dvou léčiv se zvyšuje i riziko vzniku nežádoucích vedlejších účinků.

]]>
Thu, 16 Jan 2020 23:00:00 GMT
Lyžování, výšlapy, výhledy či horská dráha http://trendyzdravi.cz/rodina/lyzovani-vyslapy-vyhledy-ci-horska-draha.html Vyrazte za sněhovou nadílkou na Dolní Moravu. Nezáleží na tom, jestli jste vášniví lyžaři nebo dáváte přednost jiným zážitkům. Na Dolní Moravě si přijdou na své všichni, jsou to zkrátka hory pro každého.

]]>
Thu, 16 Jan 2020 23:00:00 GMT
Připravte se na plesovou sezónu a rozjasněnte svou pleť http://trendyzdravi.cz/kosmetika/pripravte-se-na-plesovou-sezonu-a-rozjasnente-svou-plet.html S příchodem nového roku začínají chodit pozvánky na společenské události a plesy. Pokud toužíte nejenom po dokonalých šatech a perfektním účesu, ale plánujete také oslnit okolí svým svěžím vzhledem, nechte se inspirovat tipy odborníků z Kliniky GHC Praha, jak rozzářit unavenou pleť během několika dnů.

]]>
Wed, 15 Jan 2020 23:00:00 GMT
Chraňte oči na horách http://trendyzdravi.cz/medicina/chrante-oci-na-horach.html Na hory během letošní lyžařské sezóny plánuje vyrazit přes 40 procent Čechů. Lyžařskou výbavu Češi nepodceňují, ročně za ni utratí tisíce, její součástí by měly být nejen lyžařské, ale i kvalitní sluneční brýle.

]]>
Wed, 15 Jan 2020 23:00:00 GMT
Vychutnejte si čaje z bio řady TEEKANNE Organics http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/vychutnejte-si-caje-z-bio-rady-teekanne-organics.html Nejen že při jejich ekologickém pěstování nedochází k žádným chemickým zásahům, které mají negativní vliv na okolí i na kvalitu výrobku, ale hlavně si díky bio kvalitě můžete vychutnat vše s dobrým pocitem, že vaše tělo vstřebává čistě přírodní a zdravé látky. Kvalitní a chuťově intenzivní bio zážitek přináší také společnost TEEKANNE, která vytvořila unikátní řadu vysoce kvalitních organických čajů TEEKANNE Organics.

]]>
Wed, 15 Jan 2020 23:00:00 GMT
Čím dříve nastoupí do školky, tím častěji bude nemocné http://trendyzdravi.cz/medicina/cim-drive-nastoupi-do-skolky-tim-casteji-bude-nemocne.html Imunitní systém dětí se od toho dospělého liší. Dětská imunita je ještě nezkušená a nevyzrálá, proto jsou děti častěji nemocné. Proděláváním nemocí se jejich obranyschopnost učí odvádět svou práci. Nejurputnější boje musí imunitní systém svádět při nástupu dítěte do školky, obzvláště, pokud se tak stane před třetími narozeninami dítka. Kolik běžných nachlazení v prvním roce školky je v normě a kdy je naopak třeba začít panikařit? A jak dětskou imunitu posilovat? To a mnoho dalšího ve svém komentáři prozradí zkušený dětský lékař MUDr. Richard Rýznar.

]]>
Tue, 14 Jan 2020 23:00:00 GMT
Před mrazy vás ochrání kvalitní termoprádlo http://trendyzdravi.cz/domacnost/pred-mrazy-vas-ochrani-kvalitni-termopradlo.html Přestože na většině území České republiky to po většinu času vypadá, že nás letos opravdu mrazivé počasí ani nečeká, tu a tam teploty na teploměru přece jen klesnou pod nulu. A právě tehdy je důležité dbát na řádné oblečení. Jak se v zimě správně obléknout a proč je termoprádlo nedílnou součástí šatníku nejen v tomto období?

]]>
Tue, 14 Jan 2020 23:00:00 GMT
Hlavní přínosy denního světla http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/hlavni-prinosy-denniho-svetla.html Přestože většina z nás bere denní světlo jako samozřejmost, nevystavujeme se jeho blahodárným účinkům tak často, jak by si naše tělo zasloužilo. O to více se tato potřeba zvyšuje během podzimních a zimních dní. Dny se zkracují a denního svitu ubývá, řada z nás pak tráví většinu dne zavřená v budovách, ať už kanceláří, obchodů, škol, doma či jinde. Přitom dostatek denního světla je pro naše tělo jednou ze základních potřeb, která ovlivňuje naše duševní a tělesné zdraví. Jak?

]]>
Mon, 13 Jan 2020 23:00:00 GMT
Nejste si jisti, že vám to s vaším partnerem vydrží i po svatbě? http://trendyzdravi.cz/rodina/nejste-si-jisti-ze-vam-to-s-vasim-partnerem-vydrzi-i-po-svatbe.html Příprava na manželství je známá především pro věřící, církev ji podporuje a dokonce vyžaduje. V posledních letech se ale o tomto tématu začíná hojně diskutovat i u párů bez vyznání. Podle výzkumů se tím sníží rozvodovost a taková příprava vám může pomoci k lepšímu sebepoznání a dlouholetému šťastnému manželství. Člověk by měl především poznat sám sebe, partnera a ujasnit si priority.

]]>
Mon, 13 Jan 2020 23:00:00 GMT
Jaká cvičení jsou dnes trendy? http://trendyzdravi.cz/sport-a-wellness/jaka-cviceni-jsou-dnes-trendy.html Nejen v módě, ale i v oblasti cvičení se objeví trendy, které si na určitou dobu zcela podmaní tělocvičny. V současnosti jsou velkým hitem intervalové tréninky HIIT, nejrůznější druhy jógy, ale i zábavná cvičení s prvky boxu nebo třeba baletu. Dokázali byste si ale ještě vzpomenout, co „frčelo“ v minulosti? Na doby, kdy jsme žili pro aerobik, nosili barevné legíny, čelenky do vlasů a v nejedné domácnosti by se našla videokazeta Jane Fondové? A která z nás nepřestavovala nábytek, aby mohla dělat výkopy podle dokonalé Cindy Crawfordové? Pojďme se trochu ohlédnout do minulosti a zavzpomínat na ty největší hity uplynulých let! Jak moc se liší od současných cvičebních metod, pomocí kterých si formujeme postavy právě teď?

]]>
Sun, 12 Jan 2020 23:00:00 GMT
Syndrom třeseného dítěte http://trendyzdravi.cz/rodina/syndrom-treseneho-ditete.html Na začátku je plačící miminko, na konci trvalé poškození mozku nebo dokonce smrt. Co se odehrálo mezitím? Rodiče se pokoušeli dítě utišit tím, že s ním silně zatřásli. Takzvanému syndromu třeseného dítěte se dá předcházet jedině důslednou osvětou a informováním o možných následcích.

]]>
Sun, 12 Jan 2020 23:00:00 GMT
Při detoxikaci vsaďte na bylinky http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/pri-detoxikaci-vsadte-na-bylinky.html Leden je ideální doba na to, abyste se o sebe začali lépe starat. Novoroční předsevzetí o zhubnutí, zdravější stravě a pohybu mají smysl. Stejně jako očista, která vám pomůže zbavit se následků bouřlivých oslav konce roku či nezřízeného vánočního přejídání. Dejte sbohem nejen nadbytečným kilům, ale i škodlivinám z těla. Pomoc hledejte v přírodě a síle bylinek.

]]>
Sun, 12 Jan 2020 23:00:00 GMT
Přírodní dar merino. Naskočte na tu správnou vlnu! http://trendyzdravi.cz/domacnost/prirodni-dar-merino-naskocte-na-tu-spravnou-vlnu.html V zimě hřeje, v horku chladí, pohlcuje vlhkost, je „samočistící“, prodyšný, zabraňuje množení bakterií… Že by se jednalo o nějaký unikátní hi-tech materiál z oblasti sci-fi? Kdepak, navrhla ho sama příroda! Stačí si jen propůjčit huňatý porost ovcí plemene merino…

]]>
Sun, 12 Jan 2020 23:00:00 GMT
Nedodržení bezpečné vzdálenosti je čtvrtou nejčastější příčinou dopravních nehod http://trendyzdravi.cz/rodina/nedodrzeni-bezpecne-vzdalenosti-je-ctvrtou-nejcastejsi-pricinou-dopravnich-nehod.html Dodržování bezpečné vzdálenosti patří mezi základní pravidla silničního provozu. Zákon ale přesně neurčuje hranici, která by měla být bezpečná. Vzhledem k měnící se rychlosti odborníci doporučují alespoň dvouvteřinový odstup. Na ohrožení účastníků silničního provozu kvůli nedodržování bezpečné vzdálenosti upozorňuje kampaň Ty to zvládneš, kterou realizuje Asociace Záchranný kruh.

]]>
Thu, 09 Jan 2020 23:00:00 GMT
Infekce močových cest postupuje u seniorů rychleji http://trendyzdravi.cz/medicina/infekce-mocovych-cest-postupuje-u-senioru-rychleji.html Infekce močových cest (cystitida) je zánětlivé onemocnění, které postihne v průběhu života téměř každého z nás. Příčinou zánětu bývají přemnožené bakterie v močových cestách (např. Escherichia coli) a ty při těžším průběhu mohou doputovat přes močovody až do ledvin (pyelonefritida). Jedná se o druhé nejčastější onemocnění, kdy lékař předepisuje antibiotickou­ léčbu.

]]>
Thu, 09 Jan 2020 23:00:00 GMT
Nechte se hýčkat přírodní kosmetikou http://trendyzdravi.cz/kosmetika/nechte-se-hyckat-prirodni-kosmetikou.html Řada Ecowell Diamond nabízí kvalitní kosmetiku s obsahem přírodních látek, které budou skvěle pečovat o vaši pokožku i vlasy a navíc i krásně voní. Vyzkoušejte!

]]>
Wed, 08 Jan 2020 23:00:00 GMT
Zamrzlé rameno a blokády páteře je třeba léčit hned http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/zamrzle-rameno-a-blokady-patere-je-treba-lecit-hned.html Prochladlé svaly dokáží člověka vyřadit z aktivního života až na několik měsíců. Už první bolestivé signály by proto měli lidé vnímat a řešit. Při včasné pomoci fyzioterapeuta lze problémy jako zmrzlé rameno či blokáda krku a zad účinně zvrátit v jejich počátcích. V opačném případě znamenají mnohaměsíční trápení a rekonvalescenci.

]]>
Wed, 08 Jan 2020 23:00:00 GMT
Ovesná kaše Banán a chia bez laktózy http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/ovesna-kase-banan-a-chia-bez-laktozy.html Dr. Oetker rozšiřuje sortiment oblíbených jednoporcových kaší o jedinečnou novinku – Ovesnou kaši Banán a chia, která neobsahuje laktózu.

]]>
Wed, 08 Jan 2020 23:00:00 GMT
Jednoduché tipy, jak se chránit před nemocemi, které číhají v MHD http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/jednoduche-tipy-jak-se-chranit-pred-nemocemi-ktere-cihaji-v-mhd.html Znáte to, během zimních měsíců bývá cestování MHD skutečně náročné. Přechod ze zimy do přetopeného prostředí městské hromadné dopravy, kde nám po navlečeném těle stékají kapky potu a sotva dokážeme dýchat, je nejen nepříjemný, ale i ideální pro množící se bakterie a viry.

]]>
Tue, 07 Jan 2020 23:00:00 GMT
Svět trápí klesající porodnost http://trendyzdravi.cz/medicina/svet-trapi-klesajici-porodnost.html Státy po celém světě se marně potýkají se stále nižší porodností. Počet novorozenců dlouhodobě klesá v takových zemích, jako je USA nebo Japonsko. Rusko dokonce mluví o katastrofálním úbytku obyvatel. Nejnižší porodnost za posledních 70 let hlásí i Čína. V Česku loni porodnost žen po několika letech mírného růstu opět klesla. Na vině je podle expertů změna životního stylu a odkládání těhotenství na pozdější roky života. Zároveň upozorňují, že tím může být šance otěhotnět mnohem složitější.

]]>
Tue, 07 Jan 2020 23:00:00 GMT