Trendy zdraví http://trendyzdravi.cz/ cs info@npmedia.cz © Trendyzdravi.cz 2009+ 20 Jak vybrat anatomický polštář? http://trendyzdravi.cz/domacnost/jak-vybrat-anatomicky-polstar.html Trápí vás bolest krku a šíje? Cítíte se ráno nevyspale? Můžete chodit do postele už před 9. hodinou a spát doporučovaných 8 hodin, kvalita vašeho spánku se ale jen tak nezlepší. Problém pravděpodobně dřímá hned pod vaší hlavou.

]]>
Thu, 17 Sep 2020 22:00:00 GMT
Netradiční recepty na ohni http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/netradicni-recepty-na-ohni.html Burgery, nakládaná krkovice, hermelín anebo grilovaná řepa. Vyzkoušejte neobvyklé recepty, po kterých se jen zapráší. Při přípravě ale dbejte na kvalitu potravin, která váš gurmánský výtvor ovlivní více, než si myslíte. Poradíme při výběru produktů a také představíme recepty na trhané hovězí maso a grilovaný kozí sýr.

]]>
Thu, 17 Sep 2020 22:00:00 GMT
Unikátní výstava Bylo nebylo, Van Gogh, Monet, Renoir… ve Foru Karlín http://trendyzdravi.cz/rodina/unikatni-vystava-bylo-nebylo-van-gogh-monet-renoir-ve-foru-karlin.html V pražském Foru Karlín se už tento pátek 18. září otevře velkolepá multidimenzionální výstava impresionistů s 3D zvukem Bylo nebylo, Van Gogh, Monet, Renoir… Na ploše více než 2 000 m2 se představí mistrovská díla proslulých impresionistů, kromě autorů zmíněných v názvu také Paula Signaca, Edgara Degase a Bohumila Kubišty, tak, jak jste je ještě nikdy neviděli.

]]>
Thu, 17 Sep 2020 22:00:00 GMT
Osobní konzultace s lékárníkem je pro pacienta nezastupitelná http://trendyzdravi.cz/medicina/osobni-konzultace-s-lekarnikem-je-pro-pacienta-nezastupitelna.html I letos se ke Světovému dni lékárníků (25. 9.), vyhlášeného Mezinárodní farmaceutickou federací (FIP), připojuje Česká lékárnická komora (ČLnK). Při této příležitosti ČLnK připomíná nezastupitelnou roli lékárníků ve farmakoterapii pacienta. Se zvyšujícím se počtem léků, které jsou dnes k dispozici a které pacienti užívají, narůstá i množství lékových chyb. Jen v ČR je aktuálně registrováno více než 8 000 léčivých přípravků a lékárník je posledním bodem kontroly před výdejem léčiva pacientům.

]]>
Thu, 17 Sep 2020 22:00:00 GMT
Když jsou vaše bolesti pozadí v popředí http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/kdyz-jsou-vase-bolesti-pozadi-v-popredi.html Pokud vás svědí něco na těle, trochu se poškrabete, a je to. Na intimní oblasti si ale kvůli společenským pravidlům obvykle veřejně nesaháte, i kdyby to sebevíc svědilo. Takové místo je například vlastní pozadí. Většinu dne prosedíte, proto byste se o svůj zadek měli dostatečně starat. Nejen o jeho pevný tvar, který má spíše sexuální či estetický efekt, ale i o jeho jemnou kůži mezi hýžděmi a citlivý konečník. To jsou totiž místa, která jsou náchylná na vznik vyrážek, ekzémů a různých hemoroidálních onemocnění.

]]>
Wed, 16 Sep 2020 22:00:00 GMT
Zážitkový festival Saunafest v Aquapalace Praha http://trendyzdravi.cz/rodina/zazitkovy-festival-saunafest-v-aquapalace-praha.html Vydejte se na mezinárodní festival saunování do Aquapalace Praha v Čestlicích. Osmý ročník Saunafestu se bude konat od 17. do 20. září v největším Saunovém světě v Česku. Sejdou se zde odborníci a saunoví mistři z několika zemí, aby před zraky návštěvníků předvedli saunové ceremoniály světové úrovně. Akce nabídne i bohatý doprovodný program.

]]>
Wed, 16 Sep 2020 22:00:00 GMT
Dejte si záležet na zdravém osvětlení domácnosti http://trendyzdravi.cz/domacnost/dejte-si-zalezet-na-zdravem-osvetleni-domacnosti.html Světlo je velmi důležitou složkou vašeho domova. Jeho správný výběr přispěje přirozenému cirkadiánnímu rytmu, ulehčí práci či studium a dopřeje v interiéru příjemnou atmosféru. Objevte s námi základní zásady zdravého osvětlení v interiéru.

]]>
Wed, 16 Sep 2020 22:00:00 GMT
Může být veganství prospěšné pro naše zdraví? http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/muze-byt-veganstvi-prospesne-pro-nase-zdravi.html Během posledních dvou desetiletí došlo k obrovskému nárůstu počtu vědeckých studií zkoumajících vztah mezi výživou a zdravím. Stále zřetelněji se ukazuje, že zdravý jídelníček nehraje roli pouze při prevenci onemocnění, ale také při jejich účinné léčbě. V souvislosti se zdravou stravou se stále častěji skloňuje i veganství. Jaké pozitivní účinky může tento způsob stravování pro naše tělo mít?

]]>
Tue, 15 Sep 2020 22:00:00 GMT
Duo pro dokonalou péči o barvené vlasy http://trendyzdravi.cz/kosmetika/duo-pro-dokonalou-peci-o-barvene-vlasy.html Všechny milujeme ten pocit, když jdeme z kadeřnického salónu. Vlasy mají nádherný střih, jsou hebké a barevné odlesky poutají pohledy kolemjdoucích. Pokud se tohoto pocitu nechcete vzdát až do další návštěvy svého kadeřníka, vsaďte na duo péče o barvené vlasy dánské přírodní vlasové kosmetiky NATULIQUE – COLOUR SHIELD. Tato tandemová záchrana barvených vlasů je plná cenných přírodních složek, naopak v ní nenajdete parabeny, silikony, SLS a pyšní se certifikáty Animal Cruelty Free, či 360 BIOCERT Standard. Vhodná je i pro veganky.

]]>
Tue, 15 Sep 2020 22:00:00 GMT
Nádor, který má svůj původ v lymfocytech http://trendyzdravi.cz/medicina/nador-ktery-ma-svuj-puvod-v-lymfocytech.html Dne 15. září si každý rok lidé po celém světě připomínají Světový den lymfomu. Lymfom je druh nádorového onemocnění, které souvisí s jedním druhem bílých krvinek, s tzv. lymfocyty, stejně jako u chronické lymfatické leukémie. Tato onemocnění zaujímají dohromady po kolorektálním karcinomu, karcinomu plic, prsu a dělohy páté místo v incidenci mezi nádorovými onemocněními. Ročně je v ČR diagnostikováno cca 2 500 nových pacientů, což představuje prakticky každé 3,5 hodiny nový diagnostikovaný případ1. I přesto je stále informovanost veřejnosti o tomto hematoonkologickém onemocnění velmi nízká. To se již 15 let snaží změnit pacientský spolek Lymfom Help.

]]>
Tue, 15 Sep 2020 22:00:00 GMT
Pacientům s těžkou plicní nemocí už nikdo léčbu nevysadí http://trendyzdravi.cz/medicina/pacientum-s-tezkou-plicni-nemoci-uz-nikdo-lecbu-nevysadi.html Desítky pacientů s idiopatickou plicní fibrózou (IPF) se dočkaly dobrých zpráv. Tzv. stopping rules jsou zrušena – znamená to, že nemocným nikdo nebude brát moderní antifibrotické léky, když jejich plicní funkce poklesnou. Dosud jim hrozilo vysazení léčby, pokud se naměřené hodnoty jejich plicních funkcí dostaly pod určitou hodnotu – bez léčby se jejich doba dožití krátila na týdny, maximálně měsíce. Nemoc, která postupně pustoší plíce, jizví je, až nezbývá plocha na dýchání, zabíjí pacienty bez léčby do pěti let. Antifibrotická léčba umí prodloužit život v dobré kvalitě o více než polovinu. Novinku zveřejňují pneumologové u příležitosti Týdne IPF, který začíná 14. září. Vybrané ambulance se pro zájemce o vyšetření otevřou 30. září.

]]>
Mon, 14 Sep 2020 22:00:00 GMT
Proč si vrcholoví atleti dopřávají před spánkem svačinku? http://trendyzdravi.cz/sport-a-wellness/proc-si-vrcholovi-atleti-dopravaji-pred-spankem-svacinku.html Většina profesionálních sportovců má dobrý přehled o příjmu živin ve stravě během dne. Jednotlivá jídla včetně svačin si pečlivě plánují, důraz kladou na před a po tréninková jídla. Důležitou součástí jejich jídelníčku bývá často také menší svačina před spánkem, která zajistí doplnění nezbytných nutrientů.

]]>
Mon, 14 Sep 2020 22:00:00 GMT
Filmové projekce úspěšných hitů i zdařilých novinek http://trendyzdravi.cz/rodina/filmove-projekce-uspesnych-hitu-i-zdarilych-novinek.html Třítýdenní oslava znovuzrození kulturního života Praha Září od 8. do 28. 9. na Výstavišti v Praze – Holešovicích nabídne divácky atraktivní tituly z české i zahraniční filmové produkce.A ne­jen to.

]]>
Mon, 14 Sep 2020 22:00:00 GMT
Samoživitelům se v době koronavirové krize rapidně snížily příjmy http://trendyzdravi.cz/rodina/samozivitelum-se-v-dobe-koronavirove-krize-rapidne-snizily-prijmy.html I před krizí patřila skupina samoživitelů k ohrožené skupině, ale s krizí se jejich problémy stupňovaly. Dnes ti, kteří si půjčili, mají problém půjčky splácet. Další „dírou“ do jejich rozpočtu byla zpočátku výše ošetřovného (60 % mzdy) a jeho pozdní vyplácení. Kvůli koronakrizi se zadlužila polovina samoživitelů a samoživitelek v Česku a pravidelně půjčky splácí asi pětina. Ještě v květnu přitom s dluhy žila jen třetina samoživitelů.

]]>
Mon, 14 Sep 2020 22:00:00 GMT
Na prevenci chřipky je čas už nyní! http://trendyzdravi.cz/medicina/na-prevenci-chripky-je-cas-uz-nyni.html Zejména v podzimních a zimní měsících se každoročně setkáváme s celou řadou infekcí, chřipku nevyjímaje. Za chřipku máme ale někdy tendenci označovat i běžné nachlazení, je však důležité tyto choroby rozlišovat. Jak tedy poznáte, že máte skutečnou chřipku? A dá se jí předcházet?

]]>
Sun, 13 Sep 2020 22:00:00 GMT
S prevencí i podpůrnou terapií covid-19 vám poradí lékárník http://trendyzdravi.cz/medicina/s-prevenci-i-podpurnou-terapii-covid-19-vam-poradi-lekarnik.html S očekávaným zvýšením počtu případů koronavirové nákazy i nadcházející sezonou akutních respiračních onemocnění připravila Česká lékárnická komora (ČLnK) přehled vhodných preventivních opatření a možností podpůrné terapie vedoucí ke zvýšení nespecifické imunity. Vzhledem k tomu, že nespecifická imunita roste 3–5 týdnů, na její postupné posílení je nyní nejvhodnější čas. Před užíváním podpůrné terapie by se měl pacient poradit se svým lékárníkem, který individuálně zohlední vhodnost vybraných léčivých přípravků a může zabránit případným lékovým chybám. Vhodná jsou i další opatření, která pomohou organismu v lepším boji s případnou infekcí. Doporučuje se doléčit všechny chronické záněty a u obézních osob nastartovat proces hubnutí.

]]>
Thu, 10 Sep 2020 22:00:00 GMT
Yuzu: Netradiční ovoce od farmářů z Koreje. http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/yuzu-netradicni-ovoce-od-farmaru-z-koreje.html Yuzu je citrusové ovoce známé také jako yuja. Pochází pravděpodobně z Číny, kde se objevilo již před více než tisíci lety. Nyní ho pěstují především farmáři v Japonsku, Koreji a dalších částech světa. Má silnou žlutou kůru, ale oproti jiným citrusům je kyselejší a aromatičtější. Kde všude se dá yuzu použít? A proč je dobré ho do jídelníčku zařadit?

]]>
Thu, 10 Sep 2020 22:00:00 GMT
Roušky se vracejí! Jak vyzrát na zamlžená skla brýlí http://trendyzdravi.cz/domacnost/rousky-se-vraceji-jak-vyzrat-na-zamlzena-skla-bryli.html Po prázdninách došlo k uvolnění opatření proti koronaviru a opět se na řadu míst vrací povinnost nošení roušek. To způsobuje nepříjemnosti nositelům brýlí, kterým se v kombinaci s nasazenou ústenkou často zamlžují skla a zhoršuje se tím pádem jejich vidění. Jak je možné se této nepříjemnosti vyhnout?

]]>
Wed, 09 Sep 2020 22:00:00 GMT
Ve VFN vznikne první XXL centrum se zdravotní péčí o extrémně obézní pacienty http://trendyzdravi.cz/medicina/ve-vfn-vznikne-prvni-xxl-centrum-se-zdravotni-peci-o-extremne-obezni-pacienty.html S obezitou třetího stupně (BMI nad 40) se v Česku potýká přes 150 tisíc lidí. Stoupá i počet pacientů s váhou nad 200 nebo dokonce i přes 250 kilogramů. Právě pro ně vzniká program XXL center, do kterého se jako první zapojila Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN). Pro léčbu morbidně obézních pacientů plánuje nemocnice dovybavit své klíčové kliniky speciálními operačními stoly, lůžky s potřebnou nosností, vozíky, přístroji, XXL sanitkami nebo například rehabilitačními přístroji. Nové centrum si vyžádá i stavební úpravy, ale i velké nároky na ošetřující personál.

]]>
Tue, 08 Sep 2020 22:00:00 GMT
Plav a pádluj za dobrou věc http://trendyzdravi.cz/rodina/plav-a-padluj-za-dobrou-vec.html Druhou zářijovou sobotu, 12. září 2020, proběhne na Střeleckém ostrově druhý ročník závodu Prague City Swim. Pacientská organizace Alsa zve rekreační plavce a paddleboardisty k účasti na unikátním závodě a jedinečné možnosti protáhnout tělo ve vodách Vltavy v centru Prahy. Zde jsou jinak plavání a jízda na paddleboardu kvůli lodní dopravě zakázány. Účastníci budou moci poměřit síly nejen mezi sebou, ale i se zástupci z řad předních českých sportovců. Hlavní motivací je pomoc a vyjádření podpory pacientům s amyotrofickou laterální sklerózou (ALS). Kromě závodů je připraven i zajímavý doprovodný program, který je ideální pro rodiny s dětmi.

]]>
Tue, 08 Sep 2020 22:00:00 GMT