Trendy zdraví http://trendyzdravi.cz/ cs info@npmedia.cz © Trendyzdravi.cz 2009+ 20 Film Útěk. Když si nemůžete vybavit svůj život http://trendyzdravi.cz/rodina/film-utek-kdyz-si-nemuzete-vybavit-svuj-zivot.html Na varšavském hlavním nádraží se jednoho dne objeví neznámá žena trpící ztrátou paměti. Po dvou letech se pod jménem Alicja vrací k rodině, která ji pozná v televizním pořadu. Lze ale navázat zpět přerušené vztahy, když jsou pro ni její blízcí jen cizinci?

]]>
Thu, 06 Dec 2018 23:00:00 GMT
Nová varianta aviváží Silan Suprême Elégance http://trendyzdravi.cz/domacnost/nova-varianta-avivazi-silan-suprme-elegance.html Chcete se ve svém oblečení cítit výjimečně? Díky novince Silan Suprême Elégance to tak bude. Nechte se zahalit kvalitní francouzskou vůní a zároveň si užívejte pocit okouzlující svěžesti. Nový člen řady exkluzivních aviváží Silan Suprême Elégance vás zaujme nejen svou neodolatelnou a dlouhotrvající vůní, ale také svým elegantním černým obalem.

]]>
Thu, 06 Dec 2018 23:00:00 GMT
Krásné a zdravé nehty http://trendyzdravi.cz/kosmetika/krasne-a-zdrave-nehty.html Sedm květin a sedm ochránců zdravých a krásných nehtů. I tak by se dala ve zraktce popsat nová řada nehtové péče BLOSSOM MY NAILS ze sítě parfumedií Marionnaud.

]]>
Thu, 06 Dec 2018 23:00:00 GMT
Bariatrické operace pomáhá zhubnout http://trendyzdravi.cz/kosmetika/bariatricke-operace-pomaha-zhubnout.html Obezita je civilizační onemocnění, které je spojené nejen s fyzickými, ale také psychickými komplikacemi. Pacienti opakovaně prožívají pocit selhání, kdy při snaze zhubnout nepřichází požadovaný výsledek, případně hubnutí vystřídá tzv. jo-jo efekt a opětovné přibývání na váze. Odsuzování okolí při neúspěšném hubnutí pak vede k depresím, které pacienti často řeší jídlem, a tedy zvýšením příjmu energie. Zacyklení nezdravých mechanismů a další přibírání hmotnosti na sebe nenechá dlouho čekat. Bariatrie, tedy léčba obezity pomocí operace žaludku, plně hrazená pojišťovnou, patří v ČR k minimálně využívaným metodám řešení obezity a ročně ji podstoupí pouze 1500 pacientů. Vhodná přitom je asi pro 300 000 Čechů s II. a III. stupněm obezity a s cukrovkou 2. typu.

]]>
Thu, 06 Dec 2018 23:00:00 GMT
Vzrostla míra problémového užívání opioidů, preventivní programy jsou nedostatečné http://trendyzdravi.cz/medicina/vzrostla-mira-problemoveho-uzivani-opioidu-preventivni-programy-jsou-nedostatecne.html Aktuální data z výroční zprávy o stavu ve věcech drog v ČR za uplynulý rok ukazují, že míra užívání alkoholu a tabáku zůstává stále vysoká. Nejčastěji užívanou nelegální drogou u nás stále zůstává konopí. Počet problémových uživatelů pervitinu a opiátů dosahuje přibližně 48 tisíc osob, z toho pervitinu 35 tisíc osob a 13 tisíc uživatelů opioidů. Znepokojivá je především rostoucí míra užívání opioidních analgetik mezi problémovými uživateli drog – fentanylu, morfinu, hydromorfonu a oxykodonu. Došlo k meziročnímu nárůstu počtu případů předávkování nelegálními drogami, na kterém se podílí zejména nárůst předávkování opioidy.

]]>
Thu, 06 Dec 2018 23:00:00 GMT
Nepodceňujte výběr dětské matrace http://trendyzdravi.cz/domacnost/nepodcenujte-vyber-detske-matrace.html Od narození, přes pubertu až do dospělosti, se lidské tělo neustále vyvíjí a roste. Probíhají strukturální a funkční změny tvrdých i měkkých tkání pohybového aparátu a vliv na správný vývoj může mít i matrace. Proto je výběr kvalitní vhodné matrace ještě důležitější, než u dospělého člověka.

]]>
Wed, 05 Dec 2018 23:00:00 GMT
Vydejte se směle do posilovny. Návod pro začátečníky http://trendyzdravi.cz/sport-a-wellness/vydejte-se-smele-do-posilovny-navod-pro-zacatecniky.html Vyhýbáte se velkým obloukem posilovně, protože nevíte, jak používat jednotlivé přístroje a náčiní? Nebo se zkrátka necítíte v prostředí fitness příjemně? Vyzbrojte se našimi tipy a vstupte směle do prostředí posilovny.

]]>
Wed, 05 Dec 2018 23:00:00 GMT
Respirační onemocnění u dětí http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/respiracni-onemocneni-u-deti.html Podle statistik pediatrických ordinací se návštěvy malých pacientů z více jak jedné poloviny týkají nemocí dýchacích cest, nejčastěji se jedná o rýmu. Avšak i banální onemocnění může u dětí vést k nepříjemným až chronickým stavům. Nejvíce ohroženy jsou děti ve velkých městech s vyšší koncentrací smogu a v zimních měsících, kdy počet nemocných dramaticky narůstá.

]]>
Wed, 05 Dec 2018 23:00:00 GMT
Sladké Vánoce podle Josefa http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/sladke-vanoce-podle-josefa.html „Ty nejkrásnější svátky v roce by dle mého neměly být vůbec spojeny se stresem, melancholií či plýtváním. Měly by být o rodině a přátelích, o dobré náladě a také o výborném jídle, ke kterému naštěstí patří malý delikátní zákusek či cukroví,“ říká Josef Maršálek, cukrářský a pekařský mistr. Zkuste letos makronky inspirované španělskými olivovníky s vůní bergamotu, čokoládové sušenky se skořicí a lískovými ořechy anebo kokosový nepečený “led” s plátky arabské růže a mrazem sušených jahod.

]]>
Tue, 04 Dec 2018 23:00:00 GMT
Gigapanorama Prahy je dostupné online http://trendyzdravi.cz/rodina/gigapanorama-prahy-je-dostupne-online.html V pražské Galerii Mánes byla podruhé sestavena největší panoramatické fotografie Prahy, která kdy vznikla. Stalo se tak k příležitosti spuštění portálu s fotografií. Jedná se o 360° fotografii pořízenou při opravě Staroměstské radnice, přímo z vrcholu její věže. Panoramatická fotografie vznikala ve spolupráci umělce Jeffrey Martina a společnosti Fujitsu a má rozlišení neuvěřitelných 405 gigapixelů. Nyní je dílo dostupné i online na gigapanorama.cz a každý s připojením k internetu si tak může prohlédnout celou fotografii.

]]>
Tue, 04 Dec 2018 23:00:00 GMT
Neničte si záda vánočním úklidem http://trendyzdravi.cz/domacnost/nenicte-si-zada-vanocnim-uklidem.html Od opakovaných a častých bolestí zad je možné si pomoci jen dlouhodobou léčbou a prevencí, tedy správným vykonáváním každodenních činností, aktivním životním stylem a dlouhodobým vyživováním poškozených nervů zad. Možná pro vás bude novinkou, že svým zádům můžete uškodit i při předvánočním úklidu.

]]>
Tue, 04 Dec 2018 23:00:00 GMT
Lyžování v ranních hodinách na mostviertelských kopcích a nejen to je „Guga hö“ http://trendyzdravi.cz/rodina/lyzovani-v-rannich-hodinach-na-mostviertelskych-kopcich-a-nejen-to-je-guga-ho.html Máte chuť na nezapomenutelný zimní zážitek v mostviertelských Alpách? Na ryzí lyžařskou zábavu při lyžování a kulinářský požitek ve vysokém stylu? Ty, kteří ráno nemohou dospat, očekává v zimní sezóně 2018/2019 na lyžařských svazích Mostviertelu výjimečná senzace. „Guga hö“ – tak se jmenuje jedinečná nabídka lyžařského zážitku na sjezdovce pro ranní ptáčata, jejíž název v mostviertelském dialektu znamená volně přeloženo „svěží jako rybička“. Nyní také speciálně pro rodiny s dětmi!

]]>
Mon, 03 Dec 2018 23:00:00 GMT
Horké novinky od TEEKANNE pro zahřátí http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/horke-novinky-od-teekanne-pro-zahrati.html Také při zimním šeru nejraději svíráte v dlaních horký šálek lahodného čaje? Právě pro vás připravila značka TEEKANNE množství novinek, ze kterých si vyberete čaj ideální přesně pro vás. Vychutnat si můžete ovocné čaje jedinečných chutí pro osvěžení, zelené čaje s bylinkami pro posílení organismu a unikátní řadu BIO čajů TEEKANNE Organics s vybranými čajovými lístky nejvyšší kvality. TEEKANNE dobře ví, že každá situace si žádá své zastavení nad tím pravým nápojem.

]]>
Mon, 03 Dec 2018 23:00:00 GMT
Ocenění za přínos světové neuropsychologii poprvé pro českého vědce http://trendyzdravi.cz/medicina/oceneni-za-prinos-svetove-neuropsychologii-poprve-pro-ceskeho-vedce.html Neuropsycholog Mgr. Ondřej Bezdíček, Ph.D., se ve své práci věnuje vyšetřování pacientů s Parkinsonovou nemocí a zkoumá, zda u nich nepropukla kognitivní porucha vedoucí k demenci. Sérii českých testů, kterou pro tuto diagnostiku vytvořil, nyní ocenila Mezinárodní neuropsychologická společnost (International Neuropsychological Society, INS). Doktor Bezdíček, který je vedoucím výzkumného programu Laboratoře neuropsychologie Neurologické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze, obdržel cenu INS Early Career Award za vědecký přínos světové neuropsychologii v časné fázi kariéry. Poprvé v historii toto ocenění získal český vědec, zaměstnanec 1. LF UK.

]]>
Mon, 03 Dec 2018 23:00:00 GMT
Nepodceňujte péči o vlasy v zimě http://trendyzdravi.cz/kosmetika/nepodcenujte-peci-o-vlasy-v-zime.html S nástupem chladného zimního počasí se obvykle zhoršuje kvalita našich vlasů. Bývají vysušené a lámavé, třepí se a postrádají vitalitu. Na vině jsou především nepříznivé klimatické podmínky a časté přechody z přetopených místností do mrazu i nošení přikrývek hlavy. Značka Gliss Kur nabízí řešení v podobě limitované zimní řady Gliss Kur Winter Repair. Jde o první řadu vlasové péče vytvořené speciálně pro regeneraci vlasů během zimního období. Nabízí šampon, balzám, regenerační expres balzám a okamžitou regenerační masku.

]]>
Mon, 03 Dec 2018 23:00:00 GMT
Jak dlouho má být u lékaře uložená zdravotnická dokumentace pacienta? http://trendyzdravi.cz/medicina/jak-dlouho-ma-byt-u-lekare-ulozena-zdravotnicka-dokumentace-pacienta.html Doby povinného uchování zdravotnické dokumentace, zásady pro její uchování či postup při jejím vyřazování a zničení po uplynutí dané doby jsou stanoveny vyhláškou č. 98/2012 Sb., o zdravotnické dokumentaci. Při vyřazování zdravotnické dokumentace se posuzuje, zda je nadále potřebná pro poskytování zdravotních služeb danému pacientovi. Nepotřebná se po uplynutí doby uchování navrhne ke zničení, v ostatních případech se má posoudit, jaká část dokumentace bude navržena k vyřazení a u které části bude doba uchování prodloužena.

]]>
Sun, 02 Dec 2018 23:00:00 GMT
Čeští školáci mají nedostatek vitaminu D http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/cesti-skolaci-maji-nedostatek-vitaminu-d.html Pod taktovkou požadavků ze stran rodičů i učitelů mohou čelit školáci vyšší míře stresu. A ten, jak známo, dětské imunitě příliš neprospívá. A když se k tomu přidá i sychravé počasí, je na virózu „zaděláno“. Nejpřirozenější obranou je samozřejmě pestrý jídelníček s dostatkem vitaminů a minerálů z čerstvého ovoce či zeleniny. Zapomínat by se nemělo zvláště na příjem vitaminu D, který má na obranyschopnost organismu významný vliv. Soustředění a paměť zase podpoří omega-3 mastné kyseliny.

]]>
Sun, 02 Dec 2018 23:00:00 GMT
Kaki banánový chléb http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/kaki-bananovy-chleb.html Vyrostlo ve slunné Valencii ve Španělsku a představuje výtečnou zdravou svačinku a skvělou ingredienci do vaření i pečení. Kaki Persimon Bouquet si zkrátka zamilujete na první ochutnání. Právě teď ho můžete najít na pultech obchodů – sezóna kaki totiž právě začíná!

]]>
Sun, 02 Dec 2018 23:00:00 GMT
Advent pro duši http://trendyzdravi.cz/rodina/advent-pro-dusi.html Vypadá to, že se období adventního měsíce před Vánoci stalo něčím úplně jiným než časem klidu a rozjímání. Horečnatě přemýšlíme nad nakupováním dárků a jak stihnout všechnu tu práci, aby byl aspoň na ten Štědrý den klid. Úplně zapomeneme na sebe a pod stromeček dorazíme úplně vyčerpaní. Co to udělat tentokrát jinak?

]]>
Sun, 02 Dec 2018 23:00:00 GMT
Vánoční dárek, který má smysl http://trendyzdravi.cz/rodina/vanocni-darek-ktery-ma-smysl.html Výtvarník a performer František Skála, designer Maxim Velčovský, ilustrátorka a výtvarnice Léna Brauner a malířka a grafička Míla Fürstová. Čtyři slavní čeští umělci a zakladatel humanitární organizace Člověk v tísni vytvořili originální předměty, které můžete letos nadělit pod stromeček. Pět inspirativních osobností, které se rozhodly limitovanými edicemi dárků z vlastní tvorby podpořit charitativní e-shop společnosti Člověk v tísni SkutecnyDarek.cz a oslavit tak 10. výročí od spuštění projektu.

]]>
Thu, 29 Nov 2018 23:00:00 GMT