Trendy zdraví http://trendyzdravi.cz/ cs info@npmedia.cz © Trendyzdravi.cz 2009+ 20 Hovězí líčka s pečenou kořenovou zeleninou a bramborová kaše http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/hovezi-licka-s-pecenou-korenovou-zeleninou-a-bramborova-kase.html Tradiční pokrmy v moderním pojetí špičkové gastronomie – právě na to se specializuje tým šéfkuchaře Josefa Tydlačky ze Spa hotelu Lanterna ve valašských Velkých Karlovicích. „Snažíme se ukázat, že i takzvaně obyčejný recept jde zpracovat moderně a pojmout originálně. Jedním z takových oblíbených pokrmů jsou u nás právě hovězí líčka, která připravujeme s pečenou kořenovou zeleninou a bramborovou kaší,“ říká Josef Tydlačka.

]]>
Wed, 20 Feb 2019 23:00:00 GMT
Zažijte se svými dětmi pražskou Fata Morganu jinak http://trendyzdravi.cz/rodina/zazijte-se-svymi-detmi-prazskou-fata-morganu-jinak.html Má vaše dítko rádo příběhy? Zaujme ho luštící hra? Sní o návštěvě pralesa? Pokud je kladná odpověď alespoň na jednu z otázek, pak neváhejte a přijďte i s celou rodinou v sobotu 23.2.2019 ve 14:00 na netradičně zábavné a zároveň vzdělávací odpoledne do prostor skleníku Fata Morgana v Botanické zahradě hlavního města Prahy.

]]>
Wed, 20 Feb 2019 23:00:00 GMT
Bulovka vyšetřuje pacientky nejmodernějším 3D mamografem http://trendyzdravi.cz/medicina/bulovka-vysetruje-pacientky-nejmodernejsim-3d-mamografem.html Mamodiagnostické centrum v Nemocnici Na Bulovce vyšetřuje pacientky od 20. února špičkovým mamografickým přístrojem Hologic, který umožňuje velmi přesné a šetrné 3D vyšetření prsu (tomosyntézu) a vyšetření s použitím kontrastní látky (kontrastní mamografii). Takto vybavený moderní mamografický přístroj je v současnosti jediný v Praze a druhý v České republice.

]]>
Wed, 20 Feb 2019 23:00:00 GMT
Hypoglykémie může způsobit strach a stud http://trendyzdravi.cz/medicina/hypoglykemie-muze-zpusobit-strach-a-stud.html Hypoglykémií, nebezpečného poklesu hladiny cukru, se obává každý pátý diabetik. Hypoglykémie znamená nejen aktuální ohrožení „tady a teď“, kdy diabetikovi kvůli ztrátě kontroly nad sebou samým přímo hrozí pád, nehoda či neschopnost se zorientovat. Pokud přichází dlouhodobě a opakovaně a nejsou řešeny, jsou spojené se zvýšeným rizikem srdečně-cévních onemocnění i dlouhodobým poškozením mozkových funkcí od mírné změny kognitivních funkcí, změn chování, poruchy osobnosti až k rozsáhlému poškození mozku.

]]>
Tue, 19 Feb 2019 23:00:00 GMT
Mohou umělé řasy poškodit zrak? http://trendyzdravi.cz/kosmetika/mohou-umele-rasy-poskodit-zrak.html Umělé prodlužování řas je u českých žen velmi populární. Dlouhé a husté řasy ale nejsou bez rizika. Nekvalitní umělé řasy obsahují akryláty a mohou vyvolat alergii. Bezpečnější cestou k dlouhým řasám jsou speciální kapky.

]]>
Tue, 19 Feb 2019 23:00:00 GMT
Jak udržíte chuť a vůni koření? http://trendyzdravi.cz/domacnost/jak-udrzite-chut-a-vuni-koreni.html Platí tři hlavní zásady. Zaprvé musí být koření v těsné dóze, aby do něj nešlo vlhko. Ideální je sklo. Dobrou volbou jsou také uzavíratelné sáčky na suchý zip. „Jinak dochází ke ztrátě aromatických látek a u některých druhů, které do sebe jímají vzdušnou vlhkost, k jejich spékání, tedy tvrdnutí,“ vysvětluje kvalitář společnosti Vitana Pavel Beneš.

]]>
Tue, 19 Feb 2019 23:00:00 GMT
Problém s břišní stěnou lze řešit bez operace http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/problem-s-brisni-stenou-lze-resit-bez-operace.html Diastáza je přirozené rozestoupení břišních svalů v důsledku zvýšení nitrobřišního tlaku a hormonálních změn v těhotenství. Vede k celé řadě problémů, jako jsou bolesti zad nebo stresová inkontinence. Ženy ho nejčastěji řeší operací, ale efektivnější léčbu nabízí konzervativní terapie cvičením a změna pohybových stereotypů.

]]>
Mon, 18 Feb 2019 23:00:00 GMT
Péče o problematickou pleť http://trendyzdravi.cz/kosmetika/pece-o-problematickou-plet.html Statistiky uvádějí, že různou formou problematické a aknózní pleti trpí 70 až 80 % populace. Příčin zároveň může být hned několik, od genetiky přes špatnou životosprávu až po hormonální nerovnováhu, a přestože je léčba problematické pleti během na dlouhou trať, správnou péčí lze docílit zlepšení. Jak by ale tedy péče o problematickou pleť měla vypadat?

]]>
Mon, 18 Feb 2019 23:00:00 GMT
Co je to neúspěch? http://trendyzdravi.cz/rodina/co-je-to-neuspech.html Jak už jste možná zjistili sami, štěstí je přeceňovaná věc. Pokaždé už máme skoro pocit, že je to v kapse, a život brzy přinese zklamání. Jestliže chcete, aby byl tento rok výjimečný, potřebujete začít výjimečně myslet. Jak na to? Poradí vám psycholožka, psychoterapeutka a lektorka Mgr. Alžběta Protivanská.

]]>
Mon, 18 Feb 2019 23:00:00 GMT
Odhalte tajemství meditace a zklidněte svoji mysl http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/odhalte-tajemstvi-meditace-a-zklidnete-svoji-mysl.html Hlídáte si váhu a snažíte se udržet v kondici? Pak ale přijde stresová situace, která pohřbí vaše snahy a vy sáhnete po něčem sladkém, tučném nebo příliš slaném. Nezdravé jídlo stimuluje centrum potěšení ve vašem mozku, a tak vám pomůže náročnou chvíli zvládnout. Rozhodně ale neprospívá křivkám vašeho těla a celkovému fyzickému i psychickému zdraví.

]]>
Sun, 17 Feb 2019 23:00:00 GMT
Ženský přechod. Jak se vyhnout problémům? http://trendyzdravi.cz/medicina/zensky-prechod-jak-se-vyhnout-problemum.html Za posledních 100 let se průměrné dožití ženy prodloužilo o více jak třetinu, ale věk vyhasnutí funkce vaječníků setrval na zhruba padesátém roku života. Období, ve kterém se s tímto faktem organismus za různě významných průvodních potíží smiřuje, označujeme jako přechod či klimakterium. Ženské tělo se s klimakteriem vyrovnává různě. Třetina žen prostě jen přestane menstruovat. Potíže u zbývající většiny jsou rozmanité a velmi rozdílné v míře, kterou omezují životní aktivity.

]]>
Sun, 17 Feb 2019 23:00:00 GMT
Očista těla vás povzbudí http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/ocista-tela-vas-povzbudi.html Pokud jste často unavení a necítíte se zrovna v dobré kondici, může pomoci celková očista organismu. Jeho součástí je nejen dostatek pohybu, pobyt na čerstvém vzduchu i dostatek spánku, ale také zdravá nutričně vyvážená strava a její vhodné doplňky, které zlepší celkovou kondici a dostanou tělo opět do formy. Dokážou upravit trávení i vylučování a posílit imunitu, takže vás opět vrátí „do hry“.

]]>
Sun, 17 Feb 2019 23:00:00 GMT
Cvičení „Karlák 2019“ http://trendyzdravi.cz/medicina/cviceni-karlak-2019.html Na I. chirurgické klinice hrudní, břišní a úrazové chirurgie bylo právě spuštěno cvičení, jehož cílem je prověření připravenosti k příjmu většího počtu postižených v rámci aktivace traumatologického plánu. Za plného provozu pohotovosti přijíždí 10 namaskovaných figurantů včetně jednoho dítěte. Jak je jedna z největších nemocnic v České republice připravena na hromadné neštěstí? Zcela bezpečná simulace pro všechny zúčastněné má za úkol společnými silami hledat efektivní systém, který bude fungovat a pomůže zachránit lidské životy.

]]>
Sun, 17 Feb 2019 23:00:00 GMT
Zimní alergie http://trendyzdravi.cz/medicina/zimni-alergie.html Zdálo by se, že zima je pro většinu alergiků nejpříznivější částí roku, protože se nemusí vyrovnávat s pylovými alergeny. Jenže to není úplně pravda. V tomto ročním období trávíme více času ve vnitřních prostorách. Mnoho lidí kvůli tomu trpí alergiemi způsobenými roztoči a domácími mazlíčky.

]]>
Thu, 14 Feb 2019 23:00:00 GMT
Pryč s nespavostí i s vyčerpáním http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/pryc-s-nespavosti-i-s-vycerpanim.html Už vás unavují zamračené dny a chybí vám sluneční paprsky? Nejen, že slunce nám zlepšuje náladu, ale zajišťuje také potřebnou denní dávku vitaminu D. Než ho bude vaše pokožka moct v létě načerpat sama, řešením může být NUTRILITE Vitamin D, který sílu sluníčka spolehlivě nahradí, a přitom podpoří vaše zdraví.

]]>
Thu, 14 Feb 2019 23:00:00 GMT
Přijďte na Den dětské onkologie 2019 http://trendyzdravi.cz/rodina/prijdte-na-den-detske-onkologie-2019.html Den dětské onkologie 2019 se koná už tuto sobotu 16. 2. v Praze ve spodní části Václavském náměstí. Oficiální zahájení je plánováno na 13:30, ale zábava pro děti i rodiny začne již o půl hodiny dříve. Ambasadorem akce je již tradičně herec a režisér Jiří Mádl, jeho nový film Na střeše hrají česká kina od 7. 2.

]]>
Thu, 14 Feb 2019 23:00:00 GMT
Trpíte bolestmi kloubů a osteoartrózou? http://trendyzdravi.cz/prirodni-lecba/trpite-bolestmi-kloubu-a-osteoartrozou.html Více než 50 % Čechů starších 65 let trpí osteoartrózou, což je nejčastěji se vyskytující degenerativní onemocnění kloubů na světě. U populace nad 75 let se tato hodnota zvyšuje dokonce na 80 %. Může se zdát, že se nejedná o příliš významnou skupinu, ale pro osoby, které tímto onemocněním trpí, může být osteoartróza, a s ní spojená bolest kloubů, velice omezující a v některých případech až vysilující. Tito lidé se musejí vyrovnat s častou bolestí, zatuhlostí a s otoky kloubů, které významně omezují hybnost.

]]>
Thu, 14 Feb 2019 23:00:00 GMT
Jogurtová šarlota s jahodovým kompotem http://trendyzdravi.cz/vyziva-a-gastronomie/jogurtova-sarlota-s-jahodovym-kompotem.html Říká se, že láska prochází žaludkem. Na tom určitě něco bude. Přestože partnera nejspíše hýčkáte vaším kulinárním uměním po celý rok, zkuste ho překvapit i na Valentýna. Čím? Třeba lahodným dezertem od nadané Magdalény Murínové, která je členkou juniorské sekce Asociace kuchařů a cukrářů ČR.

]]>
Wed, 13 Feb 2019 23:00:00 GMT
Paradoxy nedostupných léků http://trendyzdravi.cz/medicina/paradoxy-nedostupnych-leku.html ČLnK upozorňuje na paradoxy nedostupných léků. U nás je vakcína nedostupná i v nemocniční lékárně, v příhraniční lékárně v malé rakouské obci ji mají běžně skladem.

]]>
Wed, 13 Feb 2019 23:00:00 GMT
Rozpoznejte včas riziko mozkové mrtvice! http://trendyzdravi.cz/medicina/rozpoznejte-vcas-riziko-mozkove-mrtvice.html Věděli jste, že nejčastější příčinou úmrtí v Evropě jsou kardiovaskulární (srdečně-cévní) onemocnění, z nichž jsou vedle srdečních infarktů nejčastější mozkové mrtvice? Na rozdíl od srdečního infarktu je u mozkové mrtvice významným rizikovým faktorem srdeční arytmie (fibrilace síní) a vliv hypertenze je tak větší. Odhaduje se, že na celém světě má v současnosti více než 1 miliarda lidí hypertenzi a více než 30 milionů lidí fibrilaci síní.

]]>
Tue, 12 Feb 2019 23:00:00 GMT