Chystáte se do fitka? | Sport a wellness | Trendy zdraví


Chystáte se do fitka?

11. 3. 2014

Pokud pro vás není fitko jen místnost plná mučicích nástrojů, ale těšíte se sem a zlepšujete si tu kondičku i náladu, tak jistě řešíte, co na sebe. Česká značka Silvini nabízí oblečení řady Compresso, které přispívá třeba ke zlepšení krevního oběhu a podporuje efekt cvičení.

Super psychická i fyzická kondice

Pravidelná fyzická zátěž na posilovacích strojích povzbudí organismus k produkci endorfinů. Libé pocity způsobené endorfiny se tak začnou po pár trénincích při pohybu dostavovat samovolně, aniž by při tom šlo sportujícím o život. Lehce se pak stane, že na těchto příjemných pocitech začneme být závislí stejně jako na nějaké jiné droze a už nám není pomoci. Díky nim nebude třeba se do cvičení tolik nutit a budeme se těšit na každý nový příliv hormonů štěstí. A to potom samozřejmě přispěje nejen k lepší psychické, ale také fyzické kondici.

Zhubnout a zpevnit postavu

Patříte mezi baculky toužící zhubnout, nebo si spíše přejete vytvarovat postavu a zbavit se povislé kůže? V posilovně si můžete splnit obě přání. Na hubnutí je tu zaměřena tzv. kardiozóna obsahující stroje jako běžící pásy, rotopedy, různé stepery či orbitreky, na nichž se notně zapotíte. Posilovací zóna naopak nabízí stroje, jimiž zpevníte širokou škálu svalů – u žen se řadí mezi problémové partie zejména břicho, zadek, vnitřní strana stehen, ale také paže. Obecně se doporučuje kombinovat oba druhy pohybu, nejprve se zahřát v kardiozóně a poté využít posilovacích přístrojů ke zpevnění ochablých svalů. Pokud jste v posilovně nováčky, nebojte se požádat obsluhu o zasvěcení do tajů všech strojů a přístrojů. K dispozici také často bývají osobní trenéři, kteří s vámi vaši hodinku cvičení stráví a poradí, jak cvičit správně a efektivně.

Nemáte co na sebe?

Jak se obléci do posilovny, aby bylo prádlo funkční, dobře na nich vypadalo a zároveň před rentgenovými zraky přihlížejících maskovalo přebytečné faldy, či dokonce dopomáhalo k vytouženému efektu faldíky shodit a postavu vytvarovat? Toto slibuje např. česká značka Silvini a její řada Compresso: „Oblečení řady Compresso je ideální variantou pro sportovně aktivní ženy navštěvující posilovnu či skupinová cvičení. Toto prádlo přispívá ke zlepšení krevního oběhu a zvyšuje výkonnost svalů. Také má anticelulitidní účinky, podporuje odvod tuků z problémových partií a tělo tvaruje a zeštíhluje. To všechno podporuje efekt cvičení,“ říká Ing. Jan Pejsar, obchodní manažer společnosti Silvini. Na škodu není ani tzv. antibakteriální úprava. „Termoprádlo by mělo být hodně na tělo, aby se pot dostal pryč od pokožky. Díky antibakteriální úpravě však zpocené prádlo nezapáchá,“ vysvětluje Pejsar. V každém případě je důležité, abyste se ve cvičebním úboru cítili pohodlně a dobře.

www.silvini.com


publikováno: 11. 3. 2014, v rubrice Sport a wellness
Štítky: cvičení, fitness, nadváha, oblečení, pohyb

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+