Fitjazz si můžete zacvičit i jako začátečníci | Sport a wellness | Trendy zdraví


Fitjazz si můžete zacvičit i jako začátečníci

22. 2. 2011

Fitjazz je nové tanečněkondiční cvičení určené především ženám, které si chtějí zatančit a zároveň udělat něco pro svou postavu. Tento pohybový směr je inspirován jazzovým tancem, zahrnuje však i speciální posilovací a formovací cviky, různé taneční variace i strečink. Je vhodný i pro úplné začátečníky.

Vytvarujete celé tělo

Fitjazz využívá taneční techniku pro ovládnutí jednotlivých svalových skupin, zlepšení držení těla a jako přípravu pro taneční variace. Speciálního způsobu postavení chodidla přímo ovlivňuje držení těla. Díky tomu se břicho posiluje správně bez nežádoucího vyklenutí směrem ven. Tato technika byla pravděpodobně užívána již ve staré józe, ale nebyla dosud přenesena do běžného cvičení. Nejvíce vypracovává dolní končetiny, které posiluje a tvaruje. Posilovací blok je zaměřen na břicho, hýždě a paže. Navíc harmonizuje svalové napětí, čímž ulevuje od bolesti zad způsobené přílišným stažením zádových svalů nebo naopak jejich ochabnutím.

Inspirace z taneční techniky Jazz dance

Cvičí se především na jazzovou a soulovou hudbu (Louis Armstrong, Frank Sinatra, Aretha Franklin a další). Cílem je radost z pohybu a tance, vedlejším produktem zlepšení kondice a tvarování postavy. Je určen široké veřejnosti, protože je jednoduchý a jednotlivé kroky jsou snadno naučitelné. Sestavy jsou náročné podle úrovně cvičenců od těch nejjednodušších po velmi komplikované. Nejvyšší náročnost je už v podstatě čistě taneční záležitostí obohacenou o posilování. Z Fitjazzu se dá přejít na taneční lekce, které jsou pak delší a technicky náročnější.

Kde se cvičí?

V těchto dnech byly otevřeny první kurzy v Tanečním studiu „Tančit může každý“ v Sokole Michle. Vede je zkušená lektorka Helena Peerová, která je také tvůrcem tohoto pohybového systému. Na jaře se uskuteční výukový seminář pro nové lektory, čímž se Fitjazz dostane do dalších pohybových studií, a tím k širší veřejnosti. Jedna hodinová lekce vás přijde na 90 Kč, s permanentkou studia pak na 70 Kč.

www.tancitmuze­kazdy.cz


publikováno: 22. 2. 2011, v rubrice Sport a wellness
Štítky: cvičení, hubnutí, krása, tanec, tvarování postavy

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+