Nepřiberte v zimních měsících | Sport a wellness | Trendy zdraví

Nepřiberte v zimních měsících

6. 11. 2017

Nejlepší zbraní na podzimní a zimní únavu a deprese, ale také na přibírání na váze je sport a cvičení. V létě to bylo snadné a sportování a cvičení nás bavilo. Udržet si motivaci i v zimních měsících je důležitější, než si můžete myslet a je to zcela zásadní pro celkový zdravý životní styl, imunitu a naší psychiku. Nabízíme vám tedy dvě základní rady, jak si zdravé návyky z léta udržet až do příchodu jara.

Kaloričtější jídelníček

Zná to asi každý z nás. V létě jsme aktivní a trávíme spoustu času venku a sportujeme. Pak se ale zkazí počasí a začne být brzy tma a naše nadšení pro sportování a spolu s ním i energie dělat cokoliv pomalu klesá. Navíc se s příchodem podzimu mění i stravovací návyky a v jídelníčku se oproti letním salátům začínají objevovat zemitější a kaloricky náročnější jídla. Částečně je to přirozené, naše tělo má na podzim jiné potřeby a tak je zcela normální jíst vice teplých pokrmů, polévek, ideální je zahrnout do jídelníčku podzimní potraviny jakými jsou kořenatá zelenina, řepa, zelí, ale také brambory nebo jablka a hrušky. Mnoho z nás ale kromě této změny začne I hřešit a častěji do jídelníčku zahrnovat tučná a těžká jídla. S příchodem podzimní deprese se také častěji obracíme ke sladkostem a spořádání celé čokolády na posezení není nic výjimečného. A o nadbytku jídla a cukroví o Vánocích se ani nemusíme zmiňovat. Podle výzkumu John Hopkins University ve Spojených státech amerických tak každý člověk žijící v USA nebo Evropě přibere přes zimu 2 – 3 kilogramy. Když si vezmeme, že jde o průměr na všechny dospělé obyvatelé, tak jde o opravdu vysoké číslo.

Investujte do termo oblečení

Zásadní je, aby vám venku nebyla zima. Investujte proto do kvalitního sportovního oblečení určeného pro chladnější měsíce. Jedině tak vás bude běhání nebo procházky bavit za jakéhokoli počasí. Správný výběr oblečení je velmi důležitý, protože pokud si na sebe pouze nakupíte několik triček nebo svetrů, docílíte akorát toho, že se zpotíte a budete se cítit nepříjemně a přehřátě. V dnešní době ale není problém sehnat speciální oblečení a boty určené pro venkovní sportování v zimě. Podívejte se například na nabídku společnosti Columbia www.columbia.com a na jejich speciální řadu bot určených pro běh venku v terénu nazvanou Montrail.

S BodyBody si zacvičíte rychle a efektivně

Pro mnoho lidí je příjemnější v chladném počasí cvičit uvnitř. Pak máme několik možností výběru. Cvičit se dá doma, ale ne každý má tu motivaci a sebekontrolu, aby to pravidelně vydržel. Často proto volíme posilovnu. V zimních měsících se ale může stát, že v zaplněném fitku, stejně tak jako v jiném prostředí plném lidí, chytnete nějakou chřipku nebo rýmu. V BodyBody máte tu výhodu, že studia nikdy nejsou plná. Soustředí se na osobní trénink a tak cvičit budete pouze vy a váš trenér. Navíc je cvičení v BodyBody vysoce efektivní a díky metodě EMS (elektrická stimulace svalů) tak stačí pouhé dva tréninky v týdnu, každý po dvaceti minutách. Za tuto krátkou dobu si procvičíte všechny svaly na těle, navíc pod dohledem trenéra, což samozřejmě zvyšuje účinnost cvičení. Cvičení v BodyBody je vhodné pro každého, protože se dá upravit podle potřeb daného klienta. Trenér upraví intenzitu a zaměření cvičení, ať už jste úplný začátečník nebo naopak sportovec. Tato flexibilita je také jednou z nesporných výhod metody EMS. Navíc kdo by nechtěl ušetřit čas a věnovat ho obzvlášť před Vánoci něčemu jiného než sportování.

Za speciální cenu

Nyní si každý, kdo má zájem, může cvičení v BodyBody vyzkoušet za speciální cenu 200 Kč. Tato cena zahrnuje trénink a konzultaci s osobním trenérem a platí dokonce pro dvě osoby. Cvičit tak můžete s kamarádkou nebo partnerem. Stačí, když kliknete na tento link http://www.bo­dybody.cz/prvni-trenink a registrujete se do studia, které je pro vás nejblíž. BodyBody má v současné době 11 studií po celé České republice.

Více informací na www.bodybody.cz

Benefity pravidelné fyzické aktivity podle americké Mayo Clinic

  1. Zlepšuje náladu – podle výzkumů pomáhá cvičení udržet si dobrou náladu a nepropadat chmurám. Prokázalo se, že lidé, kteří s cvičením přestanou mohou mít více negativních pocitů a častěji trpět špatnou náladou.
  2. Pomáhá s udržením váhy – cvičení urychluje metabolismus, pomáhá tak spálit více kalorií a zvyšuje poměr svalové hmoty ve vašem těle. Je tak zásadní pro udržení váhy nebo její snižování.
  3. Posiluje svaly a kosti – podle výzkumů začínají lidé mezi 30. a 40. rokem věku ztrácet průměrně 1% svalové hmoty ročně. Pravidelné cvičení pomáhá tomuto zabránit, posiluje také kosti a může napomoci s prevencí osteroperózy.
  4. Dodává energii – cvičení a sportování dodává energii a to dokonce i těm jedincům, kteří trpí únavovým syndromem
  5. Může snížit riziko chronických onemocnění – cvičení je zásadní pro zdravý životní styl a udržení zdravé váhy a může dokonce pomoci s chronickými onemocněními jakými jsou vysoký tlak nebo diabetes
  6. Zlepšuje stav pokožky – cvičení pomáhá okysličení pokožky a absorbci antioxidantů a pomáhá tak dobrému stavu vaší pokožky a projevům stárnutí
  7. Má dobrý vliv na mozek – okysličením dochází k zlepšení fungování mozku a paměti, u starších jedinců může cvičení oddálit projevy mozkových dysfunkcí
  8. Pomáhá relaxovat a dobře spát – podle jedné studie zlepšuje 150 minut střední fyzické aktivity spánek až o 60%, stačí tedy pár procházek a dva tréninky v BodyBody

publikováno: 6. 11. 2017, v rubrice Sport a wellness
Štítky: cvičení, pohyb, prevence

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+