Nové boty Nike Free Flyknit podporují přirozený pohyb chodidla | Sport a wellness | Trendy zdraví


Nové boty Nike Free Flyknit podporují přirozený pohyb chodidla

23. 7. 2013

Pocit druhé kůže a flexibilní podešev boty, to jsou hlavní benefity nové obuvi, které přináší běžcům dokonalý požitek z pohybu. Nové boty Nike Free v sobě spojují dvě dosud nejvýznamnější technologie Nike – Nike Free a Nike Flyknit, které přináší běžcům pocit chůze nebo běhu na boso a zároveň poskytují chodidlu potřebnou oporu a drží jej na místě, na kterém má být.

Neomezený pohyb nohy

Nové boty Nike Free Flyknit byly navrženy tak, aby podporovaly chodidlo v jeho přirozeném pohybu. Pokud mohou chodidla přirozeně a bez omezení pracovat, prostě být sama sebou, pak ‘technologie’, se kterou jsme se všichni narodili, funguje sama o sobě nejlépe. Právo na přirozený pohyb by měl mít každý. A právě Nike Free svou flexibilitou a důrazem na přirozený pohyb toto umožňují. Neomezený pohyb nohy vede k používání a posilování klíčových svalů chodidla a zvyšuje jejich pružnost a stabilitu. Převratná konstrukce umožňuje chodidlu pohybovat se a reagovat co nejpřirozeněji.

Nike při vývoji spolupracuje se špičkovými sportovci

„Nike Free Flyknit dokonale vystihuje princip přirozeného pohybu. Svršek boty vytváří pocit druhé kůže, která pevně obepíná chodidlo a chrání jej. A flexibilní podešev umožňuje chodidlu přirozený pohyb,“ říká Sean McDowell, kreativní ředitel pro Nike Running. Pevný svršek boty, drží chodidlo blíže podešvi a zajišťuje tak lepší usazení chodidla a jeho pohyb.

Další detaily k produktu naleznete na: http://nikein­c.com/…-flexibility

  • Nové boty Nike Free Flyknit budou v obchodech v České republice k dostání od srpna 2013 nebo na nike.com/free­flyknit.

publikováno: 23. 7. 2013, v rubrice Sport a wellness
Štítky: běhání, mládež, muž, pohyb, zábava

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+