Nový obchod pro triatlonisty má tréninkový bazén | Sport a wellness | Trendy zdraví


Nový obchod pro triatlonisty má tréninkový bazén

29. 11. 2013

Luxusní tréninkovou pomůcku profesionálních sportovců si teď může vyzkoušet každý. Skupina školených trenérů otevřela v Praze největší specializovaný obchod pro triatlonisty EnduranceLab, ve kterém mimo jiné nabízí jediný bazén s protiproudem v České republice určený pro širokou veřejnost. Plavání v protiproudu patří mezi osvědčené způsoby tréninku špičkových plavců nebo triatlonistů a v rámci přípravy nebo regenerace po zraněních je využíváno i zástupci dalších sportovních odvětví. Teprve teď si ale může zábavnou a populární metodu přímo v obchodě EnduranceLab zkusit kdokoli.

Tréninkový bazén pro amatéry

„Naším největším lákadlem je bazén se silným protiproudem Endless Pool o rozměrech pět metrů na délku, tři metry na šířku a metr a půl do hloubky, který jsme jako jediní otevřeli i neprofesionálním zájemcům,“ řekl Radek Holinka, spoluvlastník EnduranceLab a triatlonový trenér. „Cena takové služby je stejná jako hodina plavání s trenérem ve veřejném bazénu. Výhodou je celodenní dostupnost bazénu, plavec je ve vodě sám, neruší ho okolní plavci a trenér mu může věnovat plnohodnotnou interaktivní výuku. Hned po chybě plavce zastaví, chybu mu ukáže na kamerovém záznamu a opraví ji v reálném čase.“

Nácvik plaveckých stylů

Díky silnému protiproudu o šířce 60 centimetrů je bazén ideální na nácvik plaveckých stylů, umožňuje natáčení na video a následný rozbor plavecké techniky s profesionálním trenérem. Okamžitou zpětnou vazbu podporují kamery snímající z boku pod vodou a ze dvou stran nad vodou. Bazén je vhodný také na přímé testování plaveckých pomůcek, triatlonových neoprenů, dresů, brýlí i dalšího vybavení, jehož nákup v EnduranceLab není podmínkou.

Odborné poradenství a servis

Na ploše 200 metrů čtverečních ve Veletržní ulici nabízí EnduranceLab veškerý sortiment pro triatlonisty, ale na své si zde přijdou i zapálení plavci, cyklisti nebo běžci. Kromě prodeje značkových produktů poskytují majitelé každému zákazníkovi odborné poradenství a servis – od profesionálních analýz plaveckých stylů přes správný pohyb těla na běžícím pásu až po přesný posed na kole a další důležité faktory spojené s triatlonem.

Pomůcky, které se v Česku těžko shánějí

„Triatlon je specifická disciplína s mnoha pomůckami, které se v Česku těžko shánějí. Hrazdu na kolo, prodyšnější triatlonové kombinézy, které se nemusí převlékat, dobře padnoucí neopren, triatlonové běžecké boty se speciálními tkaničkami a spoustu dalších produktů u nás doposud v takové míře a na jednom místě žádný prodejce nenabízel, proto jsme do toho šli. Věříme, že si nás oblíbí mnoho tak zapálených lidí, jako jsme my sami,“ řekl Radek Holinka.

Nevhodné doplňky tělu spíše ubližují

Cyklisti si mohou pod profesionálním dohledem v EnduranceLab nastavit přesný posed na kole, zakoupit a vyzkoušet řadu doplňků, využít odbornou konzultaci a cykloservis. Stejné parametry služeb mají k dispozici také běžci. Ačkoli jde co do výbavy o běžné sporty, dostupné snad každému, podle Radka Holinky řada lidí už výběrem špatných doplňků při jejich vykonávání svému tělu spíše ubližuje, než pomáhá.

„Člověk, který si kupuje běžecké boty, by si je měl nejdřív naplno vyzkoušet, proto je u nás běžně k dispozici běhátko. Díky testování v plné zátěži pak zkušení trenéři u běžce hned vidí, zda noha dobře sedí a nepropadá se dovnitř ani ven,“ popsal Radek Holinka. „V takovém případě zákazníkovi doporučíme okamžité řešení. Lidé by měli o svém těle uvažovat komplexně, měli by si uvědomit, jak se hýbou, proč je bolí například koleno nebo záda, a odstranit třeba už zažitou chybu.“

www.endurance­lab.cz


publikováno: 29. 11. 2013, v rubrice Sport a wellness
Štítky: běhání, mládež, muž, nákupy, obchod, plavání, pohyb

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+