Ostrava, Evropské město sportu 2014, loni nezahálela | Sport a wellness | Trendy zdraví


Ostrava, Evropské město sportu 2014, loni nezahálela

16. 1. 2015

Město Ostrava se celý rok 2014 pyšnilo titulem Evropské město sportu, a proto tu proběhl nespočet sportovních akcí pro širokou veřejnost. Sportovalo se na nejrůznějších místech, v halách i po širým nebem. Město začalo ve větší míře investovat do sportu a přibližovat ho tak i lidem, kteří běžně nejsou nadšenými sportovci. Český běh žen, Dance for people, Sporťáček, Opel Handy Maraton, Zlatá tretra nebo Ostravská vločka patří mezi několik zajímavých akcí, které se podařilo v loňském roce realizovat.

Investice do sportu

V roce 2014 se podařilo podpořit městskou infrastrukturu, investovat do sportu, otevřít in-line areál, který je největší svého druhu ve střední Evropě nebo zrekonstruovat a otevřít Trojhalí, jehož Ústředna je vybavena právě pro provozování sportovních aktivit.

Všechny ženy běžely v Ostravě

Během roku si v Ostravě zasportovalo tisíce lidí a uskutečnily se stovky sportovní akcí. S velkým zájmem se setkal například i druhý ročník Českého běhu žen, který proběhl na konci května a jednalo se o jedinou akci svého druhu v ČR. Ačkoli zejména v posledních letech získávají běžecké závody na oblibě, žádný jiný není určen jen ženám. Navíc i vhodné rozdělení běžeckých tras na tratě o 2,5 km, 5 km 10 km a běh s holemi nordic walking na 2,5 km, přilákal široké spektrum žen, které mohly vybírat vhodnou trasu dle své fyzické kondice. Řada účastnic tak zavítala do Ostravy například i z Prahy, ale i jižních nebo severních Čech.

Léto ve znamení cyklo-handy maratonu

Zřejmě nejzásadnější akcí, které proběhla během léta, byl Opel Handy Maraton. Jednalo se o celorepublikový cyklistický závod, který se dotýkal i hendikepovaných sportovců. Členem každého týmu byl totiž minimálně jeden zdravotně postižený sportovec. A kdo jiný by se měl v takovém závodu objevit než především tým aktuálního města sportu, Ostravy? Ostrava sestavila tým v čele s bývalým olympionikem Radimem Kořínkem, náměstkem primátora města Martinem Štěpánkem a několika dalšími sportovci nebo zástupci médií. Hendikepovaným členem byl nevidomý Tomáš, který jel na tandemovém kole.

A ačkoli se Ostrava účastnila maratonu poprvé, může být na svůj výsledek hrdá. I přes nepřízeň počasí, jakým byly prudké noční lijáky, nebo technické potíže, dojel tým na úžasném 5. místě.

Podzim a zima na nových sportovištích

Poslední kvartál roku se už nesl ve znamení sportování na nových sportovištích. Začátkem září se otevřel nový in-line areál, který je největší a nejmodernější v celé střední Evropě. Zahrnuje v sobě několik drah pro in-line bruslaře, ale i moderní dětské hřiště nebo víceúčelové hřiště. Navíc vstup do areálu je zcela zdarma.

Další sportoviště, které se otevřelo široké veřejnosti je Trojhalí Karolina, které prošlo rozsáhlou rekonstrukcí. Za zmínku stojí zejména jeho hala nazvaná Ústředna, která je přímo uzpůsobena sportu. Na několika kurtech je možné hrát míčové hry jako badminton, volejbal, nohejbal, futsal, basketbal nebo fotbal. Kdokoli si může kurty pronajmout a přijít si zasportovat.

Další část Trojhalí, zvaná Dvojhalí je pro změnu prostor pro umění všeho druhu a jeho cílem je poskytnout návštěvníkům místo k vyžití. Tento areál by měl fungovat jako takzvané zastřešené náměstí.


publikováno: 16. 1. 2015, v rubrice Sport a wellness
Štítky: běhání, dítě, město, pohyb, prevence

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+