Získejte přístup do systému aktivního zdraví eVito | Sport a wellness | Trendy zdraví


Získejte přístup do systému aktivního zdraví eVito

19. 7. 2013
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: eVito využívá jako koncová měřicí zařízení krokoměr, váhu, tlakoměr a glukometr.

Výherci:

  1. cena: Barbora Nagyová
  2. a 3. cena: Petr Savara, Jan Weber

Účastníci soutěže 7S neboli „7 silných“ usilovali v rámci projektu společnosti STOB (STop OBezitě) po dobu tří měsíců o snížení váhy. Díky zdravému pohybu a dodržování zásad správného stravování se jim podařilo dohromady zhubnout o více než 60 kilo, ale také si vylepšit své zdravotní a tělesné parametry. Podíl na tomto úspěchu měla pravidelná chůze, jejíž intenzitu si soutěžící mohli zaznamenávat pomocí systému aktivního zdraví eVito.

10 tisíc kroků denně pro zdraví

Podle odborníků je chůze tou nejjednodušší, ale přitom nejzdravější pohybovou aktivitou. Právě ona je vedle dodržování zásad správného stravování jedním z klíčových prvků důležitých pro udržení zdravého životního stylu. „Potvrzuje to i nedávno realizovaná studie, ze které vyplývá, že lidé, kteří chtějí zhubnout, by měli ujít přibližně 10 tisíc kroků denně,“ uvedla lektorka a cvičitelka společnosti STOB MUDr. Marie Skalská.

Choďte domů pěšky

V průběhu soutěže nachodili soutěžící v průměru kolem 10,5 tisíce kroků denně. Jiří Brát, motivátor jednoho ze soutěžících, nachodil za tři měsíce trvání soutěže dokonce neuvěřitelných 1 384 km, v průměru přes 17 tisíc kroků za den. Díky pohybové aktivitě se panu Brátovi podařilo jen za necelý měsíc a půl přeměnit 3,2 kilogramu svého tělesného tuku na svalovou hmotu. „Možná je to těžko pochopitelné, ale chůze se stala jednou z mých nejoblíbenějších denních činností. Mám i chytrý krokoměr, který mi kroky počítá, a to mě hodně motivuje. Vím, kolik kroků denně přibližně nachodím, a tak běžně dělám i to, že když mám ‚krokový‘ skluz, vystoupím z tramvaje či autobusu o pár zastávek dříve a projdu se domů pěšky.“

Užší pas i menší boky

Závěrečná měření zdravotních a tělesných parametrů soutěžících potvrdila celou řadu pozitivních výsledků. Z celkových 64 shozených kilogramů se soutěžícím podařilo zbavit 47 kilogramů tělesného tuku a zhubnout 72,5 cm v pase a 47 cm přes boky. Jejich průměrný BMI se snížil z 36,6 na 33,75.

Odpověď na soutěžní otázku a více informací hledejte na www.evito.cz

Soutěžní otázka

Jaká koncová měřicí zařízení eVito využívá?

1) krokoměr

2) krokoměr a váhu

3) krokoměr, váhu, tlakoměr a glukometr

Tři výherci, kteří do 30. 8. správně odpovědí na soutěžní otázku, dostanou:

1. výherce – sadu eVito 4U (krokoměr, přenosové zařízení + systém aktivního zdraví eVito)

2. a 3. výherce – plný přístup do systému aktivního zdraví eVito.

Všichni výherci získají přístup do systému aktivního zdraví eVito, který jim umožní sledovat vlastní životní styl a získat motivaci k jeho celkové změně. Slouží k zaznamenávání jídelníčku, díky kterému uživatel získá obrázek o přijaté a vydané energii, ale také k záznamu dalších osobních tělesných a zdravotních parametrů, např. váhy, druhu vykonané pohybové aktivity, ale i nálady. Na základě naměřených dat pak každý uživatel dostává individuální doporučení, která směřují k celkovému zlepšení jeho životního stylu.

První výherce získá navíc praktický a skladný krokoměr eVito 3D krokoměr SL s atraktivním designem určený k měření počtu ušlých kroků a dosažené vzdálenosti. Naměřená data o počtu realizovaných kroků, spálených kaloriích či dosažených vzdálenostech se přenášejí do počítače či mobilního zařízení, kde jsou v systému aktivního zdraví eVito vyhodnocovány.

Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením eVito.


publikováno: 19. 7. 2013, v rubrice Sport a wellness
Štítky: běhání, hubnutí, mládež, ozdravné kúry, prevence, sportovci

Další články v rubrice Sport a wellness:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+