Mana, novodobá zdravá potravina bez škodlivin k rychlé přípravě | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Mana, novodobá zdravá potravina bez škodlivin k rychlé přípravě

21. 11. 2014

Zapomínáte nebo nestíháte jíst? Přejídáte se a ovládají vás chutě? Nechce se vám trávit čas nakupováním ani vařením a někdy vám na kvalitní jídlo chybí finance? Pak možná oceníte místo jídla nápoj, který vám dodá stejné živiny jako plnohodnotné jídlo. Zní to možná jako hudba budoucnosti, ale s MANOU se právě stává realitou! Obsahuje všechny potřebné živiny bez balastu, toxinů, nasycených mastných kyselin či cholesterolu. Nabízí způsob, jak získat potřebnou výživu jednoduchým, rychlým, dostupným a levným způsobem. Více o této novince u nás Jakub Krejčík, tvůrce Many a Mgr. Marek Humpl, hlavní technolog.

Z čeho se skládá a co to vlastně MANA je?

Z historických pramenů je MANA “pokrm”, kterým podle Bible Bůh živil na čtyřicetileté cestě pouští izraelský lid. MANA je vše, co naše tělo potřebuje. Nic navíc. Je to alternativa kvalitních potravin. Představte si, že z potravin odstraníte vodu a balastní či dokonce škodlivé látky a zbydou vám čisté živiny, které tělo potřebuje. Obsahuje vyvážené množství proteinů, sacharidů, vitaminů, minerálů, vlákniny a hodnotného tuku. Tato superpotravina neobsahuje žádné balastní látky, není napěchována vodou, pesticidy ani antibiotiky či nadměrným množstvím soli, jako to vídáme u běžných potravin.

Vitaminy i bílkoviny

MANA obsahuje tuky ve formě nutričně vysoce hodnotných olejů s vyváženým poměrem polynenasycených, nenasycených a nasycených tuků. Sacharidy jsou zastoupeny maltodextrinem, který má vysoký obsah polysacharidů a zajišťuje příliv energie do střednědobě na rozdíl od cukru, který dodává pouze chvilkový příval energie. Vitaminy jsou zastoupeny od A po K a minerální makroprvky vápníkem, fosforem, sírou, hořčíkem, draslíkem, sodíkem spolu s potřebným množstvím mikroprvků jódu, manganu, selenu, zinku, chromu, železa a mědi. Nechybí ani potřebná vláknina. Samozřejmou součástí MANY jsou antioxidanty.

Chutná to dobře

Tato béžová nearomatická tekutina je velmi chutná. Navíc ji lze připravit i dle vlastní chuti například s jahodami nebo malinami.

Pro koho je MANA určená?

V podstatě pro kohokoli, kdo chce mít kontrolu nad tím, co jí, z čeho se to skládá a jaký to bude mít vliv na jeho tělo. Někdo konzumuje MANU, protože chce zhubnout, tzn. nahradit jídlo nebo dvě za den a tím mít pod kontrolou množství přijatých kalorií. Nebo zaké nabrat svalovou hmotu. Hlavní výhoda MANY je, že se dá opravdu připravit na míru v návaznosti na konkrétní cíl nebo omezení uživatele (potravinové alergie a nesnášenlivost například lepku a laktózy, diety vynucené zdravotním stavem…) Její příprava je rychlá, pohodlná, šetří čas a tělu dodává jako superpotravina přesně ty živiny, které člověk potřebuje.

Benefity a nevýhody?

Výhody: nemuset přemýšlet nad jídlem je fantastické. Žádné dlouhé nákupy, mytí nádobí, přejedený pocit, výčitky. Ušetří se spoustu času a tisíce korun. Dá se zhubnout.

Nevýhody: MANA se připravuje každý den čerstvá, takže když někam jedete, musíte na to myslet a vzít si sebou sáčky s MANOU.

MANA představuje potravinu nejen pro normální život, ale i pro fitness, hubnutí, bodybuilding, pro expedice do vzdálených oblastí, ale nabízí i řešení pro pacienty upoutané na nemocniční lůžko, kteří potřebují kvalitní živiny k zotavení. MANA je vhodná i pro krizemi či katastrofami zmítané oblasti, kde každý příděl dodané potraviny může být vyvážen lidským životem.

www.facebook.com/mo­jemana.cz

www.mojemana.cz


publikováno: 21. 11. 2014, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: hubnutí, pacient, vitaminy, výzkum

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+