Najděte si rychle nejbližšího farmáře | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Najděte si rychle nejbližšího farmáře

10. 8. 2015

Čerstvé potraviny, nádherné řezané květiny, milí lidé a mnoho dalších věcí vytváří dokonalou atmosféru farmářských trhů, které tak rádi navštěvujeme. Čas od času se však stane, že se náš oblíbený farmář přemístí nebo jednoduše nevíme, kde v blízkosti nakoupit kvalitní farmářské potraviny. A právě proto je zde skvělý pomocník, který vás nenechá ve štychu – aplikace Farma v kapse!

Zastavte se na statku

Nová aplikace Farma v kapse nabízí nejen aktuální informace o farmářských potravinách, trzích a výrobcích, ale také pomáhá najít lokální farmáře v okolí. Pokud pak plánujete jet například na výlet, aplikace vám v rámci České republiky naplánuje trasu se zastávkou u prodejce poptávaného produktu.

Podpora producentů a prodejců farmářských výrobků

Za zrodem jedinečného projektu stojí digitální agentura Konektor Social. Proč vlastně vznikl, osvětluje Rostislav Starý, partner agentury: „Farma v kapse je projekt, kterým chceme podpořit producenty a prodejce farmářských výrobků. Nám samotným taková aplikace chyběla, tak jsme se rozhodli ji vytvořit. Podobné projekty realizujeme pro naše klienty, tento jsme si udělali sami pro sebe a pro všechny, kteří mají rádi domácí produkty.“

Po celé České republice

Aplikace mapuje přes tisíc prodejních míst s farmářskými produkty po celé České republice a více než 700 farmářů, kteří nabízejí poctivou a kvalitní domácí produkci. Počítají se mezi ně samozřejmě i ty osoby, které ve skutečnosti farmu nemají, ale vlastní třeba sad, včelín, vinohrad atp. „Tento počet určitě není finální. Očekáváme nárůst spolupracujících farmářů a prodejních míst,“ říká Rostislav Starý.

Od vajíček po maso

Uživatelé Farmy v kapse najdou na portále a v mobilní aplikaci velmi široké portfolio farmářských potravin od zeleniny přes ovoce, vajíčka, maso, med, obiloviny, luštěniny až po pivo a víno. Součástí aplikace je i vzdělávací část, kde uživatel získá prostřednictvím blogu informace o novinkách v projektu, sezonních tipech a dalších tématech souvisejících s farmářskými potravinami.

Komplexní adresář farem a sedláků s chytrým ovládáním

Vznik Farmy v kapse vítá i Asociace farmářských tržišť České republiky. „Jsem velmi rád, že agentura Konektor Social Farmu v kapse vytvořila, jde o komplexní adresář farem a sedláků s chytrým ovládáním. Podporuje samotné farmáře a dokáže usnadnit cestu spotřebitelů k nim na českém trhu. Věřím, že si aplikace a web najdou statisíce věrných uživatelů a že české farmy i farmářské trhy najdou spousty nových návštěvníků,“ říká k projektu Farma v kapse Jiří Sedláček, předseda Asociace farmářských tržišť.

  • Farma v kapse jakožto mobilní aplikace je v současné době dostupná pro chytré telefony a tablety s operačními systémy Android a iOS.

publikováno: 10. 8. 2015, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: bio, farma, maso, nákupy, příroda, sýr, zábava, zdravá strava

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+