Nové kombinace různých druhů rýže ve varných sáčcích | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Nové kombinace různých druhů rýže ve varných sáčcích

30. 1. 2015

Rýže je prý více jak 8 000 druhů a je jednou ze základních potravin pro minimálně polovinu obyvatelstva země. Některé státy dokonce na rýži stavějí svou kulturu a připravují se z ní národní pokrmy. Rýže se hází na novomanžele, protože je symbolem plodnosti. Značka ARAX od českého dodavatele zdravých potravin FOODISH s.r.o. představuje nyní novinku: 3 druhy rýže zabalené ve varných sáčcích pro snadnou přípravu.

ARAX Basmati rýže parboiled s divokou rýží

Velmi unikátní a chutný mix z neobyčejné rýže baseti parboiled (předvařené) a rýže divoké indiánské parboiled.

Paraboiled je loupaná rýže je upravená speciální technologií. Prvním technologickým krokem k dosažení tohoto druhu rýže je to, že se vakuuje. Poté následuje namočení do horké vody a pak opracování horkou vodou pod tlakem. Tím je dosaženo toho, že zrna na povrchu ztvrdnou a dojde ke zpevnění obilky. Rýže se díky tomu po uvaření nelepí. Divoká rýže obsahuje vysoké množství vitaminu B a nejčastěji se používá se do salátů.

ARAX Basmati rýže

Královská rýže Basmati z úpatí Himalájí se po uvaření nelepí a má krásně dlouhá zrnka.

Basmati rýže patří mezi nejoblíbenější druhy rýže. V hindštině slovo basmati znamená královna vůní. Často ji někteří rovnou označují za královnu rýží. Tento přídomek vznikl díky její jedinečné vůni a chuti připomínající oříšky. Basmati je nejrozšířenějším druhem rýže na indickém subkontinentu. Bílou barvu získává odstraněním vnější slupky a leštěním. Je snadno a rychle stravitelná a přirozeně bezlepková.

ARAX Jasmínová rýže s červenou rýží

Lákavý a chutný mix dvou exotických rýží, jasmínové a červené rýže natural.

Jasmínová rýže je nejrozšířenější v Thajsku a asijské kuchyni vůbec. Svojí chutí je velmi podobná rýži basmati, ale ve srovnání s ní více lepí. Zrnka jasmínové rýže mají bílou až zlatohnědou barvu a jemnou vůni připomínající jasmín. Díky lepivé konzistenci se skvěle hodí zejména do salátů, nákypů a dezertů.

  • Rýže ve varných sáčkách koupíte například v síti prodejen Kaufland, Globus a Billa. Více informací a tipy na zajímavé recepty najdete: www.potraviny­arax.cz

publikováno: 30. 1. 2015, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: nákupy, rýže

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+