Ochutnejte novinky v minerálkách | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Ochutnejte novinky v minerálkách

22. 12. 2017

Dvě novinky pro zdraví nejen o Vánocích, Magnesia Extra a Mlýnský pramen, aktuálně rozšířily řadu stáčených minerálních vod z přírodních léčivých zdrojů. Minerální prameny jsou zdrojem minerálních látek, důležitých pro stavbu a fungování lidského těla. Jejich složení je dáno podmínkami panujícími v hlubinách země, kde prameny vznikají. Patří k základům lázeňské péče, ceněné již stovky let.

Dostatečný pitný režim o svátcích

Z pohledu stravování se staly Vánoce svátky mnohdy nekontrolované konzumace jídla a pití i nicnedělání. Po Vánocích, nebo spíše až po silvestrovských oslavách, pak často dochází k pokání a snahám o odlehčovací, tzv. detoxikační režim. Po trávicích obtížích, které si nevynutily návštěvu lékaře nebo hospitalizaci v nemocnici, je vhodné jídelníček odlehčit – na několik hodin až den zcela vynechat jídlo. To však neplatí o tekutinách, dostatečná každodenní hydratace organizmu je nezbytná! „Můžete pít černý nebo ředěný ovocný čaj a neperlivou minerální vodu. Využít můžete také pitnou kúru, která se užívá v případě obtíží s trávicím traktem i v lázeňských zařízeních – pijte cca 200 ml velmi silně mineralizované karlovarské vody 20–40 minut před hlavními jídly," radí doc. MUDr. Pavel Kohout, PhD., primář interního oddělení v Thomayerově nemocnici v Praze.

Mlýnský pramen

„Velmi silně mineralizovaná voda se zvýšeným obsahem fluoridů a kyseliny křemičité Mlýnský pramen, výtěžek z přírodního léčivého zdroje, pochází z Karlových Varů. Dlouho si karlovarské prameny mohli zájemci dopřát pouze v lázeňském centru města, ale nyní, po 16 letech, bylo obnoveno stáčení do láhví. Karlovarské prameny jsou tradičně používány k pitným kúrám v případě obtíží s trávicím traktem," představuje novinku mezi minerálními vodami z přírodních léčivých zdrojů Ing. Martin Karas, senior brand manager ze společnosti Karlovarské minerální vody.

Magnesia Extra

Druhá z novinek, silně mineralizovaná voda Magnesia Extra, výtěžek z přírodního léčivého zdroje, je unikátní vysokým obsahem hořčíku a nízkým obsahem sodíku. Díky tomu je vhodným řešením pravidelného doplňování hořčíku. Magnesia Extra obsahuje 312 mg hořčíku v 1 l. Jedna láhev o objemu 0,7 l tak představuje 58 % referenční hodnoty příjmu hořčíku na den. Přitom má velmi nízký obsah sodíku – jen 5,3 mg  na  1 l. Obsah hořčíku a celé minerální složení Magnesie Extra je dáno podložím, ve kterém vzniká, a je tak výsledkem ryze přírodního procesu.

Právě dostatečný přísun hořčíku pomáhá zvládnout všechny zátěžové zkoušky, fyzické i psychické, a to i ty, které jsou spojeny s Vánocemi. „Díky hořčíku zvládnete předvánoční stres lépe a užijete si sváteční čas bez únavy, bolestí hlavy a vyčerpání. Společně s dodržováním zásad zdravé stravy, adekvátním pitným režimem a dostatečným pohybem docílíte toho, že Vánoce budou opravdu svátky klidu a že do nového roku vstoupíte plni síly a energie," říká Bc. Lucie Růžičková, vedoucí nutriční terapeutka ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.


publikováno: 22. 12. 2017, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: nákupy, nápoje, Vánoce, zažívání, zdravá strava

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+