Trpíte alergií či intolerancí na některé potraviny? Kde můžete nakupovat? | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Trpíte alergií či intolerancí na některé potraviny? Kde můžete nakupovat?

16. 6. 2016
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Výrobky italské značky Nutrifree si můžete koupit třeba na internetových stránkách Nutrifree i ve vybraných kamených obchodech.

Výherci: Jan Knotek, Eva Kociánová, Anna Lišková

Společnost Nutrifree je odborník na potravinové intolerance, všechny jejich produkty neobsahují lepek ani pšeničný škrob a většina pak ani laktózu, vejce anebo sóju. Potraviny by měly být nejen bezlepkové, ale také zdravé. Proto jsou výrobky Nutrifree vytvořeny z vysoce kvalitních surovin, jsou zcela bez konzervantů, hydrogenovaných tuků, umělých barviv a chemických aromat a jsou vyrobeny bez geneticky modifikovaných surovin.

S celiakií ani jinou alergií na potraviny již nemusíte žít jako asketa

Kromě klasické formy celiakie, která postihuje asi jen desetinu pacientů, jsou i další formy s odlišným průběhem. Citlivost na lepek v podobě příznaků celiakie bez poškozování střev u sebe pozoruje čím dál více lidí, aniž by jim byla celiakie diagnostikována, což vede k rozvoji nového trendu: bezlepkové stravy (nikoliv diety, o které mluvíme v případě nemocných). Navíc si bezlepkovou stravu oblíbilo i řada lidí vyznávající zdravý životní styl.

Pro náročné

Bojíte se, že přijdete se speciální stravou o většinu svých oblíbených a hlavně častých potravin jako je pečivo nebo třeba pizza? Výrobci speciálních potravin se snaží vyrábět své produkty i v bezlepkové variantě a to při zachování stejné chuti. Lepší a spolehlivější jsou potraviny od výrobců, kde jakákoliv kontaminace lepkem či jinými alergeny nehrozí, jelikož výroba v provozu je výhradně bezlepková. A kde hledat lepší pečivo, směsi na těsta či hotové korpusy na pizzy než u Italů? Na trhu je nyní k dostání prémiová italská značka Nutrifree, která uspokojí všechny náročné gurmány, i přes jejich potravinovou intoleranci.

  • Nabízený sortiment se neustále rozvíjí s důrazem na rovnováhu zdraví a chuti. Mezi škálu produktů Nutrifree patří čerstvý chléb, mouky, těstoviny, cereálie, zákusky, snacky a další pochutiny a také bio produkty. Produkty Nutrifree jsou bez lepku, bez laktózy, bez pšeničného škrobu, vajec, sóji a 90% sortimentu také bez palmového oleje. Všechny výrobky obsahují extra panenský olivový olej. Nutrifree nabízí i nejrůznější varianty výborného bezlepkového pečiva. Konečně si můžete dopřát celý bezlepkový hamburger či pizzu.

Odpověď na soutěžní otázku hledejte na: www.nutrifree.cz

Soutěžní otázka

Kde si můžete koupit výrobky italské značky Nutrifree?

a) na internetových stránkách Nutrifree a ve vybraných kamených obchodech.

b) jen v e-shopu Nutrifree

Tři výherci, kteří do 30. 6. 2016 správně odpovědí na soutěžní otázku, obdrží balíček s produkty z Nutrifree. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením bez alergie


publikováno: 16. 6. 2016, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: celiakie, nákupy

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+