Vánoční balíček uzenin Schneider Selection | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Vánoční balíček uzenin Schneider Selection

4. 12. 2017
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Klobása Gyulai od Schneider Selection je vyrobena podle tradiční maďarské receptury.

Výherci: Jana Mikešová, Jaroslav Peterka, Marie Hofmanová

Vánoce se blíží a vy už se jistě těšíte na bramborový salát. Zkuste jej letos připravit jinak. Tentokrát přidejte do salátu vynikající uzenou klobásou Gyulai od Schneider Selection. Pochutná si jistě celá rodina.

Klobáska podle tajné receptury

Uzená klobása s jemnou chutí papriky je vyrobena podle tradiční maďarské receptury a nese hrdě jméno města Gyulai, ze kterého tajná receptura pochází. Obsahuje 150 gramů masa na 100 g hotového výrobku a ozdobí každý sváteční stůl například v podobě chutných jednohubek. S přípravou si nemusíte dělat velké starosti, klobása se prodává již nakrájená na kolečka: stačí připravit pečivo, jednoduše pokrýt dle chuti klobásou a dozdobit třeba okurkou. K dostání je v prodejnách Tesco za doporučenou cenu 32,90 Kč (100 g).

Bramborový salát jinak

Na 4 porce budeme potřebovat: 1 kg brambor (my jsme použili Marabel), 2 lžíce červeného vinného octa, 1 lžíci francouzské hořčice, 1 lžíci hrubozrnné hořčice, 2 lžíce medu, 100 ml řepkového oleje, 30 ml plnotučného mléka, 1 cibuli, 100 g Gyulai klobásy Schneider Selection, 20 g listové petržele, 20 g kopru, sůl, pepř

Postup:

Brambory uvaříme ve slupce v osolené vodě. Za tepla oloupeme a nakrájíme nožem na větší kousky. Připravíme si dresink: do vyšší nádoby vložíme med, ocet, sůl, francouzskou hořčici, olej a mléko. Mixér ponoříme dovnitř a rozmixujeme. Směs zhoustne jako majonéza. Dochutíme dle libosti a přidáme hrubozrnnou hořčici. Smícháme s nasekaným koprem, petrželí a dohněda opečenou cibulí. Nakonec přimícháme klobásu a poklademe nahoru na talíř. Vše ozdobíme koprem, petrželí a ihned servírujeme. Salát je totiž nejlepší ještě teplý! Dobrou chuť.

Více se dozvíte na www.schneider-group.cz a www.JakNaVelke­Veci.cz

Soutěžní otázka

Podle jaké tradiční receptury je vyrobena klobása Gyulai od Schneider Selection ?

a) Maďarské

b) Slovenské

Tři výherci, kteří do 18. 12. 2017 správně odpovědí na soutěžní otázku, obdrží balíček s uzenou klobásou Gyulai Schneider Selection a dalšími uzeninami Schneider. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením klobáska.


publikováno: 4. 12. 2017, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: nákupy, uzeniny, Vánoce

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+