Víno Cuvée A pomáhá Alzheimer nadačnímu fondu | Výživa a gastronomie | Trendy zdraví


Víno Cuvée A pomáhá Alzheimer nadačnímu fondu

12. 11. 2013

Pod značkou Cuvée bylo v listopadu na český trh uvedeno víno, které kromě toho, že skvěle chutná, pomůže i v náročném boji s Alzheimerovou chorobou. Jakkoli jsou pozitivní přínosy pití vína na lidské zdraví dobře zmapovány, Cuvée A bude pomáhat jinak. Výtěžek z jeho prodeje totiž poputuje na konto Alzheimer nadačního fondu, jehož smyslem je pomáhat při výzkumu, diagnostice a léčbě Alzheimerovy choroby. Na tvorbě vína se podílel Jan Hřebejk a další významné osobnosti.

Financování diagnostiky a léčby Alzheimerovy choroby

Před Vánoci se na českém trhu objeví Cuvée A, nové víno, které bylo vytvořeno z vín Nového Vinařství pro Alzheimer nadační fond. Cílem projektu je přispět k financování diagnostiky a léčby Alzheimerovy choroby, tedy neurodegenera­tivního onemocnění mozku, které postihuje v současnosti zhruba 15 % české populace nad 80 let. Hlavní iniciátorkou projektu je šéfredaktorka časopisu Víno Revue Šárka Dušková, zaštítili ho a dlouhodobě mu pomáhají i režisér Jan Hřebejk nebo Roman Novotný, hlavní sommeliér restaurace La Degustation. Stylovou etiketu navrhl designér Jindřich Dušek.

Krásně pitelné suché víno

Ve spolupráci odborníků a nadšených milovníků vína vzniklo unikátní cuvée, jehož charakteristiky z něj dělají ideální vánoční dárek. Víno vzniklo harmonickým spojením dvou odrůd, Ryzlinku vlašského a Chardonnay. „Chtěli jsme připravit víno, které si člověk vychutná minimálně třikrát. Poprvé, když se podívá na etiketu, kterou považuji za velmi zdařilou. Podruhé, když se tohoto pěkného a krásně pitelného suchého vína napije. A potřetí, když si uvědomí, že právě přispěl na důležitou věc,“ říká Jan Hřebejk. „Prostě si musíme pomáhat.“

Vánoční dárek

Šárka Kovandová, ředitelka Alzheimer nadačního fondu k tomu dodává: „Nezbývá mi než poděkovat všem, kdo se do projektu zapojili a pomohli nám. Pevně věřím, že si Cuvée A najde před Vánoci na trhu svoje místo. Myslím, že třeba pro firmy je to skvělý vánoční dárek pro jejich klienty. Je potřeba si uvědomit, že na tomto víně je krásná jedna zásadní věc: čím víc lidí z něj bude mít radost jako z dárku, tím více se sejde peněz, které budou pomáhat ostatním.“

Kde nakoupíte?

Cuvée A v lahvích 0,75 l s originální a elegantní skleněnou zátkou Vinolok z dílny jablonecké Preciosy si firmy a jednotlivci mohou objednat prostřednictvím internetového obchodu www.novevinar­stvi.cz/eshop­.php za 300 Kč. Cuvée A bude také k dostání ve vybraných vinotékách. Výtěžek ve výši 150 Kč z každé lahve bude připsán na konto Alzheimer nadačního fondu.

  • Alzheimer nadační fond byl založen v roce 2011 na podporu výzkumu Alzheimerovy choroby a dalších neurodegenera­tivních nebo cévních onemocnění mozku, které vedou k poruchám kognitivních funkcí a demenci. Dalším cílem nadačního fondu je zlepšení kvality péče o pacienty, rozšiřování rámce poskytované péče a zlepšování podmínek, za kterých je poskytována.

www.alzheimer­nf.cz/aktuali­ty/


publikováno: 12. 11. 2013, v rubrice Výživa a gastronomie
Štítky: akce, charita, mozek, nadace, nemoci, paměť, víno, VIP

Další články v rubrice Výživa a gastronomie:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+