Ekologicky šetrné tablety do myčky | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Ekologicky šetrné tablety do myčky

22. 11. 2023

Český výrobce ekologicky šetrných produktů FeelEco rozšiřuje svůj sortiment a přináší novinku – nové Tablety do myčky All in One, které šetří přírodu, energii a také až 60 % vody v porovnání s ručním mytím. Složení je maximálně ohleduplné jak k životnímu prostředí, tak také k lidskému zdraví. Nové tablety nahradí stávající prášek do myčky. FeelEco tablety jsou baleny ve speciální vodorozpustné fólii, není tedy potřeba je rozbalovat a tím minimalizují zbytečný odpad. Složení tablet je výjimečné také tím, že neobsahuje žádnou parfemaci, která mnohdy zanechává nepříjemné aroma – umyté nádobí má jen zdravou vůni čistoty, která vám umožní si jídlo a pití plně vychutnat.

Mytí v myčce je u Čechů stále rozšířenější

Dokazují to data z výzkumu, která uvádí, že v roce 2022 myčku vlastnilo téměř 52 % domácností a její obliba stále narůstá. Důvodem je přitom nejen pohodlí, které myčka přináší, ale také ekologické a ekonomické aspekty. Mytí v myčce je totiž oproti ručnímu mytí o poznání úspornější, co se týče spotřeby energií a vody. „Pokud bychom porovnali mytí nádobí v myčce a pod tekoucí vodou, myčka ušetří až 60 % vody dle způsobu, jakým k ručnímu mytí přistupujeme,“ vysvětluje Radek Marták, ředitel výzkumu a vývoje značky FeelEco.

Značka FeelEco, jejímž posláním je vyvíjet a vyrábět ekologicky šetrné produkty, se rozhodla na trh přinést novinku, aby uspokojila poptávku svých zákazníků. „Naším cílem bylo nabídnout zákazníkům produkt, který je nejen snadno biologicky rozložitelný a tím šetrný k přírodě, ale který je zároveň opravdu účinný, a to i při ekologických programech na 50 °C,“ uvádí Radek Marták.

Speciální složení tablet

Díky speciálnímu složení mají tablety silný účinek, a proto není třeba předmývat ani silně znečištěné nádobí. Ušetříte tak nejen vodu, ale také energii. „Základ receptury tvoří ekologicky nezávadný perkarbonát sodný a soda. Složení produktu je doplněno citrátem sodným, aktivními látkami z rostlinných olejů a vysokým obsahem enzymů, které společně se speciálními změkčujícími složkami velmi dobře umyjí i zaschlé a odolné potraviny,“ upřesňuje Radek Marták. Tablety budou bez parfemace

Pokud jste také někdy zažili situaci, kdy bylo nádobí nepříjemně cítit po mycím prostředku, pak vás mile překvapí fakt, že ve složení FeelEco tablet nejsou použity žádné parfemace, takže nádobí po mytí a následně při jídle a pití nemá nepříjemnou vůni. Tablety také neobsahují fosfonáty a konzervanty, takže jsou zároveň šetrné i ke zdraví.

Další benefit pak představuje fólie, v níž jsou tablety zabaleny. Je vodorozpustná, takže není třeba před mytím každou tabletu vytahovat z obalu, nedochází tak k vytváření dalšího odpadu a současně při mytí nedochází k uvolňování mikroplastů do vody. Fólie tabletu také dobře chrání při manipulaci.

  • Produkty značky FeelEco koupíte na e-shopu www.feeleco.com, v prodejnách dm drogerie, ROSSMANN, Teta, Datart a na e-shopech rohlik.cz, kosik.cz, datart.cz, drmax.cz, pilulka.cz a lekarna.cz.

publikováno: 22. 11. 2023, v rubrice Domácnost
Štítky: ekologické, hygiena, nádobí

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+