Hanwag Bunion – pro pohodlný krok a radost z chůze bez bolesti | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Hanwag Bunion – pro pohodlný krok a radost z chůze bez bolesti

24. 3. 2021

Již 100 let jsou boty Hanwag známé svými výjimečnými střihy. Kategorie Bunion je určena lidem trpícím vbočenými palci (hallux valgus). Díky speciálně navrženému kopytu nabízí bavorský výrobce další perfektní střih a zároveň je zase o krok blíže ke svému cíli – mít perfektně padnoucí boty opravdu pro každého.

Kosti v nesprávné pozici

Stavba lidského chodidla je vskutku složitá. Žádná jiná část těla není vybavena takovým množstvím senzorů, které by informovaly mozek o povrchu, po kterém chodíme. Denně plní náročnou funkci – při pohybu je na ně naloženo až trojnásobné množství naší hmotnosti. Klenba chodidla, vazy i svaly spolupracují na tlumení a rozložení zátěže. Pokud je však některá z kostí mimo svou správnou pozici, může dojít k závažným problémům, bolestem a celkovému diskomfortu.

Hallux valgus neboli vbočený palec patří k nejrozšířenějším ortopedickým problémům na světě. „Jde o častou obtíž u boulderistů, lezců, tanečníků nebo krasobruslařů – důvodem je těsná sportovní obuv a způsob zatěžování chodidla při sportu,“ vysvětluje Mgr. Petra Valouchová, Ph. D., vedoucí fyzioterapeut Centra pohybové medicíny P. Koláře.

Hallux valgus se ale nevyhýbá ani běžné populaci, u níž se pojí příčiny genetické a vývojové, které souvisí se způsobem zatěžování celé dolní končetiny. Mnohem častěji přitom tento problém postihuje ženy než muže.„Jakmile se objeví první známky potíží, tedy vznik kloubního výrůstku, tzv. bunionu, noha současně začne trpět snižováním příčné klenby. V tu chvíli je potřeba vždy volit obuv s dostatečně širokou kaplí pro přednoží a také si vybírat obuv s hladkými švy v oblasti kloubu palce,“ doplňuje Valouchová a uzavírá: „Nošením příliš těsných nebo nepohodlných bot, například na vysokých podpatcích, se hallux valgus vyvíjí rychleji a může způsobit omezení pohyblivosti palcového kloubu a následně nepříjemnou bolest při chůzi.“

Dostatek místa pro prsty

Obuv navržená podle jedinečného kopyta Hanwag Bunion poskytuje dostatek místa v oblasti kloubu palce a zajišťuje lidem trpícím hallux valgus pohodlný krok. Široká řada modelů Bunion rozdělených do několika kategorií nabízí jak boty pro vysokohorské výšlapy, tak modely vhodné na lehkou turistiku i každodenní užití. Prostor v oblasti špičky je u modelů Bunion vyšší, aby měly všechny prsty opravdu dostatek místa. Na vnitřní straně boty v oblasti chodidla a kloubu palce navíc nejsou žádné švy, aby se eliminovalo riziko otlaku či odření.

  • Všechny Bunion Trek modely jsou extrémně pohodlné a nabízejí perfektní střih, který ocení především ti, kteří trpí vbočenými palci (hallux valgus). Jsou odolné, zajišťují správný a pevný došlap a hodí se na rozmanité typy výprav – ať už jde o vysokohorskou túru nebo čtyřtýdenní trek „na těžko“ se spaním pod stanem ve volné přírodě.

publikováno: 24. 3. 2021, v rubrice Domácnost
Štítky: boty, nohy

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+