Jak se výrábějí vánočním ozdoby značky Koulier? | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Jak se výrábějí vánočním ozdoby značky Koulier?

16. 11. 2021

Nově vzniklá česká značka Koulier nabízí svým zákazníkům jakékoli barevné variace i tvary vánočních ozdob. Na ozdoby lze namalovat jména svých blízkých, nebo dokonce dát svůj rodinný erb. To vše je možné vidět na vlastní oči 17. listopadu v obci Oflenda, kde vznikl nový výrobní závod těchto českých, ručně vyráběných a foukaných vánočních ozdob. Pokud se nemůžete přijet podívat osobně na kreativní dílny na Oflendu, lze vše objednat na e-shopu, který bude spuštěn v průběhu měsíce listopad nebo u spřátelených partnerů. Koupí těchto ozdob oživíte nejenom svůj vánoční strom, ale pomůžete i zachování rukodělné tradice výroby vánočních ozdob v Čechách.

„První kolekce ozdob jsme začali tvořit už v září s ambicí, aby ve výrobním programu zůstaly navždy,“ uvádí Kateřina Šrámková, obchodní ředitelka značky Koulier. Přáli jsme si připravit něco nadčasového, a tak jsme se rozhodli pro témata ryze česká. Jsou to například vlastenecké perníčky v barvách naší trikolóry a také motivy českých pohádek. Jako námět pro pohádkový strom může být třeba stromeček Tři oříšky pro Popelku, kde jsou, kromě ozdob v podobě tří oříšků, rovněž ozdoby v barvách šatů, které Popelka v průběhu filmu oblékla,“ dodává Kateřina Šrámková.

„Protože začátky firmy, která vznikla na počátku září, jsou těžké, měli jsme také ambici dodávat ještě na letošní vánoční trh, oslovili jsme některé řetězce s nabídkou zásobení jejich prodejní sítě v předvánočním období. Jsme velmi rádi, že se nás společnost ROSSMANN ČR rozhodla podpořit a od 10. listopadu jsou vánoční ozdoby značky Koulier dostupné ve většině prodejen toto drogistické sítě,“ uvádí výrobní ředitelka Růžena Secká. „Do sítě ROSSMANN jsme dodali 8 druhů kompletů po 4 ks, jsou mezi nimi klasické baňky v červených tónech, transparentní baněčky, figurky sněhuláčků a bílé šištičky. Moje nejoblíbenější je zlaté kvítí, které je posazeno na naší „koulierovskou“ modrou. Tato zakázka nám dala zabrat. Jednalo se celkem o 27 600 kusů ozdob, které jsme dokázali vyexpedovat během tří týdnů," dodává Růžena Secká.

„Těší nás, že jsme do našeho sortimentu mohli zařadit i ryze českou značku Koulier, jejíž produkty jsou vyráběny ručně. Věříme, že tyto exkluzivní ozdoby naše zákazníky potěší a zpříjemní jim atmosféru Vánoc,“ uvedl Vít Podešva, generální ředitel ROSSMANN ČR.

Den otevřených dveří

Kolektiv foukačů a malířek nově založené značky Koulier se po vyexpedování této velké zakázky začal intenzivně připravovat na státní svátek 17. listopadu, kdy je naplánovaný na Oflendě první den otevřených dveří. V prozatímní podnikové prodejně bude možno zakoupit nové kolekce nebo si nechat dozdobit baňky na přání. Budou k mání vlastenecké perníčky Koulier, ve kterých se snoubí tvarosloví a dekory zdobení klasických českých perníčků s barvami trikolóry. Výsledek působí jako by byly zdobené polevou šlehanou z bílků. Tyto ozdoby se věší na bílou stužku, aby vynikla jejich krása.

Krásné kolekce

A protože k Vánocům patří pohádky a nejznámější jsou Tři oříšky pro Popelku, vytvořil Koulier kolekci, respektive trojkolekci, která je inspirovaná šaty, které Popelka nalezla v každém ze svých tří oříšků. Kolekce První oříšek neboli Myslivecká jsou sametové tóny, lesní motivy, zvířátka, peří a šišky. Kolekce Druhý oříšek neboli Plesová působí lehounce jako závoj, kterým měla Popelka zahalený obličej na zámeckém plese.

K těmto prvním kolekcím doplnily šikovné ruce z firmy Koulier ročníkové kolekce v klasických barevných kombinacích: bílo-zlatá, červeno-zlatá a červeno-bílá.

Souběžně s tím vznikala naprosto unikátní kolekce Česká louka, která je posazena na velkých transparentních baňkách s lučními květy, ručně malovanými. Tato bude sběratelskou kolekcí, protože jí vyrobí na Oflendě pouze 100 ks, budou se na ní přijímat záznamy a bude číslovaná.

„Nemyslíme si, že každý hned půjde, a vše, co doma má, vymění. Může jít o jednu, dvě nové ozdoby, například se jménem nově narozeného člena domácnosti. S ozdobami se dá neskutečně hrát a nemusí se přitom jednat o každoroční novinky. Máme v plánu pro příští rok, že budeme umět doplnit i rodinnou kolekci ozdob po rodičích, ze které se lety rozbila část ozdob. Přáním a fantazii našich zákazníků se nebráníme, naopak je to pro nás výzva. Vánoce mají být přece hlavně šťastné a veselé,“ dodává Kateřina Šrámková

Letos poprvé bude značka Koulier dodávat i na zámek Loučeň, kde ozdobí několik komnat v rámci speciálních vánočních prohlídek Příběh vánočního stromečku, které začínají také 17. listopadu.

  • Vánoční ozdoby značky Koulier naleznou zákazníci na e-shopu http://www.koulier.cz/, který bude spuštěn v druhé polovině listopadu tohoto roku, dále v podnikové prodejně na Vysočině na Oflendě, v zámecké prodejně zámku Loučeň ve Středních Čechách a u dalších partnerů, jako například ve sklárně Tasice u Kutné hory. A dále v prodejnách ROSSMANN.

publikováno: 16. 11. 2021, v rubrice Domácnost
Štítky: Vánoce

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+