Kočárky TFK zvládnou chůzi, běhání, cyklistiku, bruslení i létání | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Kočárky TFK zvládnou chůzi, běhání, cyklistiku, bruslení i létání

25. 5. 2020

Německá značka TFK zpřehlednila svoji kolekci kočárků a pro každou kategorii má nově jen jeden model. Odpadá tak náročné zjišťování, v jakých detailech se různé varianty liší. V rámci zjednodušování byly zredukovány počty konstrukcí, ubyla spousta adapterů a také zůstala pouze jedna univerzální hluboká korba. Nová kolekce německých kočárků TFK, které k nám dováží společnost Babypoint, zahrnuje: všestranný kočárek TFK Mono pro každodenní život, provedení TFK Duo pro dvojčátka, TFK Sport pro běhání či in-line bruslení, TFK Velo pro cyklistiku a TFK Dot 2 pro létání, neboť posledně jmenovaný kočárek lze složit a vozit jako kabinové zavazadlo na palubě letadla.

Všestranný kočárek TFK Mono pro každodenní život

Všestranným kočárkem pro běžné denní aktivity i občasné běhání je sportovní kočárek TFK Mono. Odlehčená konstrukce kočárku vhodného pro děti od 6 měsíců si zachovala vysokou nosnost až 34 kg. S větším dítětem počítá i prostorné sezení s velkou rozložitelnou stříškou a s UV síťkou pro větrání v letních dnech. Standardem je prodyšný potah AirGo po celém povrchu sezení, který reguluje teplotu dítěte a odvádí pot. Všechna tři kolečka jsou stejně veliká, ve variantě TFK Mono Air jsou nafukovací a odpružená, otočné přední si můžete zaaretovat i vycentrovat, aby při běhání drželo rovnou stopu. Ve variantě TFK Mono Eco je kočárek vybaven odnímatelnými nízkotlakými koly se vzduchovými komorami Air Chamber – ta nejsou nafukovací, takže odpadá riziko píchnutí, ale jízdní vlastnosti mají díky materiálu z pevné pryže stejné jako kola nafukovací. Samozřejmostí kočárků TFK Mono jsou bezpečné kotoučové brzdy s ručním ovládáním na rukojeti pro plynulé přibrzďování. Ovládání rychlosti je dobré nejen při jízdě z kopce, ale i na skateboardu Mamaboard T-00–110, který lze na kočárek přichytit. Polohování zádové opěrky je plynulé, výškově lze nastavit i nožní opěrku. Stejně tak si lze výškově regulovat ergonomickou rukojeť z ECO kůže. Po dokoupení hluboké korby Mono combi lze kočárek TFK Mono využívat pro dítě od narození. S dokoupeným adaptérem lze nasadit autosedačky BeSafe iZi Go, Maxi Cosi, Cybex, Römer.

Cyklistický kočárek TFK Velo

Je to první čtyřkolkou schválenou i pro běhání. Model TFK Velo je první cyklistickou čtyřkolkou na světě, která byla schválena i pro běhání. Pro běhání se obvykle vyrábějí tříkolové modely s pevným předním kolem, které lépe drží stopu především v zatáčkách. Model TFK Velo tuto zvyklost vyvrací, protože tento kočárek pro dvě děti, který napojíte nosnou tyčí za kolo (povolená rychlost až 25 km/h), je certifikován i pro běhání. Nicméně z cyklistického světa si kočárek vybral ty nejlepší komponenty – zadní nafukovací 20 palcová kola jsou odpružená a mají duše a pláště od špičkového německého dodavatele Schwalbe, který vyrábí i pro náročná cyklokrosová či BMX kola. Stejně tak se o bezpečné zastavení starají z cyklistiky známé kotoučové brzdy Weber s ručním ovládáním. K parkovací poloze brzdy je navíc třeba obou rukou, aby když odbrzďujete, nedošlo k náhodnému uvolnění – díky pojistce je třeba udělat dva kroky.

Kočárek TFK Velo je kromě jiného i jediný kočárek pro dvojčata (nosnost až 65 kg), který nabídne i hlubokou korbu, takže ho rodiče mohou používat od narození dítěte a nemusejí pořizovat na mezidobí klasický kočárek. Hluboká dvojitá korba s nosností až 30 kg je nastavitelná i do sedící polohy pro větší děti.

Bouda je olemovaná reflexními prvky, vzadu na kolečkách jsou odrazky a ve výbavě je i LED světýlko. Kočárek je vybaven i krytem s průzorem, kterým se doporučuje kočárek zakrýt, aby děti nebyly vystaveny prachu a kamínkům létajícím za kolem. Samozřejmostí jsou pětibodové pásy či sezení z prodyšného AirGo materiálu, který odvádí vlhkost.

Více informací na www.tfk.cz, www.babypoint.cz , Facebooku a Instagramu.


publikováno: 25. 5. 2020, v rubrice Domácnost
Štítky: cvičení, dítě, pohyb

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+