Netradiční doplňky do domácnosti | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Netradiční doplňky do domácnosti

25. 5. 2021

Po roce, který většina z nás trávila víceméně ve svém domově, už vám možná začalo připadat, že je potřeba nějaká obměna. A pokud se zrovna nemůžete pustit do velké rekonstrukce, zkuste si bydlení alespoň zpestřit netradičními doplňky. Uvidíte, že se ve svém bytě nebo domě budete najednou cítit úplně jinak. A jaké jsou naše tipy na netradiční doplňky do domácnosti?

Návrat k přírodě s rostlinami

Atmosféře v místnosti velmi pomohou zelené rostliny. Pokud tedy žádné rostliny zatím nemáte, rozhodně si nějaké nakupte a oživte tím svůj byt. Rostliny nejsou dobré jen z estetického, ale také ze zdravotního hlediska, protože pomáhají zlepšovat kvalitu vzduchu ve vašem bydlišti. Pokud vás nebaví pěstovat květiny, můžete si zkusit zasadit něco užitečnějšího. Frčí například různé druhy bylinek, kterých se do jednoho truhlíku vejde hned několik a navíc je můžete používat při vaření. Zajímavou možností jsou taky malé keře a stromky, které se dají pěstovat v květináči a budou vám plodit ovoce. Oblíbené jsou například mini citronovníky.

V případě, že se rozhodnete pěstovat rostliny, které jsou o něco náročnější a v podmínkách bytu se jim kvůli nedostatku světla příliš nedaří, můžete vyzkoušet květináče s osvětlením. Rostlinám nahradí přirozený zdroj světla, takže se u vás doma bude najednou dařit i těm květinám, které dosud spíše zkomíraly.

Dekorací není nikdy dost

Zajímavou obměnou může být také přidání různých dekorací. Populární jsou různé sošky a figurky, které dodají vašemu interiéru osobitost a také nebude působit příliš strohým dojmem. Na trhu najdete tisíce sošek různých tvarů a velikostí, takže si jen stačí vybrat to, co se líbí právě vám. Naším tipem jsou například sošky malých Buddhů do zenových zahrádek.

Pokud máte v bytě volné stěny, můžete si na ně samozřejmě pověsit nějaký obraz. Co ale zkusit si trochu ozvláštnit všední den a nějakou dekoraci si vyrobit? Uvidíte, že například z vlnitých kartonů a scrapbookových papírů jdou tvořit velmi vkusné abstraktní obrazy, které nadchnou každého návštěvníka vašeho domova. Svůj domov můžete doplnit i o jiné ručně vytvořené dekorace, například keramické vázy nebo hrníčky.

Co dodat do jednotlivých místností?

Malé změny, která vám udělají radost, můžete zkusit provést i ve vaší ložnici. Vyměňte například povlečení za jiné barvy a vzory, nebo si pořiďte novou lampičku. Dobrou volbou může být také panel na terapii světlem, který používá červené a blízké infračervené světlo k tomu, aby podpořilo vaše zdraví a spánek. Díky umístění tohoto panelu do místnosti se vám bude lépe spát a ráno se probudíte plní energie.

Uniknout vaší pozornosti by neměla ani koupelna. Nejsnazší obměnou je výměna vůní a sprchových gelů. Najednou bude váš dojem z večerní koupele úplně nový. Můžete se ale podívat i po méně tradičních doplňcích jako jsou automatické dávkovače mýdla, bambusové rohože či světla do vany.

Na závěr si nechte kuchyni, kde se můžete opravdu vyřádit. Na internetu najdete mnoho skleněných dóz na mouku a těstoviny, nebo hledejte stojany na nože. Nabídka je velmi široká a můžete si tak vybrat cokoli vám bude připadat zajímavé. Pokud chcete nakupovat trochu více, můžete vyzkoušet i nový kávovar, šunkovar nebo třeba stroj na těstoviny.

Vybrali jste si? Pokud ne, zkuste hledat sami a určitě narazíte na ten pravý netradiční doplněk pro vás. Čas od času je totiž vhodné do domácnosti přidat něco nového, aby vám váš domov nezačal připadat příliš fádní. A v případě, že již dvacet let bydlíte na tom samém místě, to platí dvojnásob.


publikováno: 25. 5. 2021, v rubrice Domácnost
Štítky: byt, dům, nákupy, prevence

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+