Velká prsa mohou komplikovat život | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Velká prsa mohou komplikovat život

17. 1. 2022

Jen minimum žen je spokojeno se svým poprsím. Ať už se jedná o jeho tvar nebo velikost. Ženy s menší velikostí poprsí by si přály mít o číslo či dvě vetší, ženy s velkými prsy by zase ocenily prsa menší. Příliš velké poprsí totiž nemusí být vždy výhra.

Je špatně mít velká prsa? Určitě ne. Je potřeba ale brát v úvahu, jestli prsa ženu zatěžují nebo jestli jí způsobují bolesti. V takových případech ženy uvažují o operativním zmenšení poprsí. Řešení problému ale může být daleko méně radikální.

Úskalí velkých prsou

Je pravdou, že velká prsa mohou ženám přinášet různá úskalí. První a pravděpodobně nejčastější je bolest zad. Samozřejmě ta nemusí být způsobena pouze velkým poprsím. Pokud vás ale záda bolí každý den, může být spouštěčem právě plný dekolt. Průměrné prso váží kolem půl kila a tvoří 4–5 % z celkového množství tělesného tuku. Velká prsa logicky váží víc. Páteř pak může mít problémy takovou váhu unést. Proto dochází k bolesti zad, krční páteře a žena s takovými křivkami se může začít hrbit. Vedle okatých pohledů okolí a problémů s nakupováním oblečení ženy s velkým poprsí zažívají i další úskalí. A to při sportování. Nejenže se na velké poprsí může špatně shánět sportovní podprsenka, ale také běh nebo skákání jsou pro ženu prakticky nepředstavitelné.

Jak se vypořádat s velkým poprsím?

Prvním a nejdůležitějším krokem je nosit správnou velikost podprsenky. Tu můžete zjistit jednoduchým měřením v online Poradně, která vám ihned vypočítá vaši velikost. Nebo můžete navštívit kamennou Poradnu Astratex a užít si péči zkušených brafitterek – specialistek na spodní prádlo. Ty vás odborně změří a doporučí vhodné typy podprsenek přímo pro vás.

Podprsenky pro velká prsa musí správně sedět a prsům poskytnou spolehlivou oporu. K tomu pomáhají široká ramínka i širší obvod podprsenky. Určitě oceníte i podprsenky ze speciálního materiálu Spacer, který se vytvaruje přesně podle tvaru vašich prsou. Na domácí nošení je nejlepší zvolit podprsenku s vysokým středem, širokým obvodem a měkce podloženými ramínky, která se nebudou zařezávat.

Kouzla zmenšujících podprsenek

Velkým pomocníkem mohou být ženám s větším poprsím zmenšující podprsenky, kterým se říká minimizery. Minimizery jsou šité s širokými ramínky i širokým obvodem a vysokým středem, který prsa krásně zpevní. Tím podprsenka zajistí oporu i bujnému poprsí, a hlavně uleví zádům.

Co jsou minimizer podprsenky?

Minimizer je jiný název pro zmenšující podprsenku. Tyto podprsenky jsou opakem push-up kousků a jsou navrženy tak, aby rovnoměrně rozložily objem poprsí a opticky ho zmenšily až o jednu velikost.

Vedle zdravotních benefitů poskytují zmenšující podprsenky i módní výhody. Pokud máte například košili, která vám sedí na ramenou, ale v oblasti prsou rozepínají knoflíčky, nemusíte se kousku ihned zbavovat. Řešením jsou právě zmenšující podprsenky.

Sportovat či nesportovat?

Velká prsa rozhodně neznamenají, že nemůžete sportovat. Výběr vhodné podprsenky ale rozhodně nepodceňujte. Sportovní podprsenky se vyrábějí ve třech stupních opory. Lehká opora se doporučuje na cvičení jógy, rychlou chůzi nebo pilates, střední opora se hodí na kolo, brusle nebo lyžování. Podprsenky se silnou oporou se hodí na sport, který vyžaduje omezení nechtěného pohybu prsou. Takovým je například volejbal, běh nebo tenis. Pokud ale máte velká prsa, zvolte podprsenku se středním stupněm opory i pro méně náročné sporty.

Při sportování se zaměřte hlavně na protahování krční páteře a zad a během dne se zkuste nehrbit. A do jakého sportu se pustit? Pro ženy s velkými prsy je vhodná chůze, cvičení jógy, pilates či plavání a vodní aerobik. Voda prsa nadnáší, díky čemuž se zádům citelně uleví.


publikováno: 17. 1. 2022, v rubrice Domácnost
Štítky: podprsenka

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+