Vpusťte si do interiéru jaro | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Vpusťte si do interiéru jaro

3. 5. 2021

Zkuste se s jarem letos zaměřit na další věci, jako je například přesázení květin nebo výměna záclon a závěsů.

Vezměte úklid z gruntu

„Přechod ze zimy do jara je ideální dobou na drobné změny v interiéru, které ale v důsledku mají obrovský dopad na celkovou atmosféru. Geniálním příkladem je třeba právě výměna závěsů nebo kompletní změna zatmění oken. Závěsy není třeba používat v každé místnosti a některým pokojům vyloženě sluší dřevěné rolety. Hodí se hlavně do minimalistických interiérů, kde společně s ostatními přírodními prvky umí celou místnost provzdušnit. Závěsy se pak hodí třeba do ložnice, kde splňují i požadavky na funkčnost. Pokud zvolíte závěsy například do obývacích prostor, doporučuji je ladit do stejných odstínů jako ostatní textilie. A nezapomínejte, že jaru sluší světlé barvy,“ radí bytová designérka Anke Glut.

Sjednoťte dekorace

Jaro je dobou, kdy můžete inspekci podrobit i nejrůznější dekorace, které jste za celý rok zvládli nasbírat. Poohlédněte se po poličkách a dalších odkládacích prostorech, zda na nich nejsou předměty, které vás nakonec už ani netěší. Máte také jedinečnou šanci dekorace sladit tak, aby byly podobné barvy nebo stylu. „Často slyšíme, že je jaro barevné a že by tak interiér v této době měl hrát všemi barvami. Já toho nejsem úplně zastáncem a nic se nepomůže této roční době projevit tolik jako dostatek prostoru. Pro mě je tak jaro hlavně o minimalismu a o přírodě. Nádherně se vyjímají nejrůznější dřevěné dekorace a optimistickým prvkem v místnosti jsou třeba čerstvé řezané květiny. Volte však odpovídající vázu. Tulipány bude krásně doprovázet obyčejná skleněná váza bez zbytečných linek a drážek,“ říká Anke Glut.

A co barevné prvky?

Máte-li však pocit, že váš domov potřebuje trochu povzbudit nějakým barevným prvkem, zapřemýšlejte například o nějakém kusu nábytku. Hitem posledních pár let jsou například barevné sedací soupravy v pastelových odstínech. „Ne vždy musí být barevná jen zeď nebo koberec. Nádherně vypadá třeba světle fialová pohovka v obývacím pokoji, který je jinak laděn do béžové, krémové a světle šedé barvy. Celou místnost takový kus nábytku rozsvítí a dodá jí šmrnc. Počítá se však s tím, že zbytek místnosti bude střídmý, aby nedošlo ke vzájemnému nesouladu,“ uzavírá Anke Glut.


publikováno: 3. 5. 2021, v rubrice Domácnost
Štítky: bydlení, byt, dům, nábytek

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+