Jaký máte typ vlasů a jak o ně správně pečovat? | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Jaký máte typ vlasů a jak o ně správně pečovat?

5. 5. 2022

V kadeřnických salónech Klier se vždy snaží, aby se klienti cítili dobře. Skvělý střih, krásná barva a ošetřené vlasy jsou základ, u kterého však kadeřníci nekončí. Své klienty také učí, jak o své vlasy pečovat doma. Jednou z hlavních věcí při péči o vlasy je znalost typu vlasů. A právě s tím vám odborníci v Klier rádi poradí. Typů vlasů je mnoho. Nejčastější je dělení na suché a mastné vlasy, rovné a vlnité, krátké a dlouhé, poškozené, barvené či jemné vlasy.

Pro zdraví a péči o vlasy je klíčové dělení na zdravé, suché nebo poškozené vlasy

Rozpoznat, zda je vlas suchý či poškozený, bývá pro samotné klienty oříšek. Zde je ten pravý čas pro nástup profesionála – kadeřníka, který typ vlasů určí a navíc ví, jak je dostat do optimální podoby. Klient tak dostane péči šitou na míru, což je vždy nejlepší. A co se doporučuje pro domácí péči o tyto základní typy vlasů?

• Pokud máte zdravé vlasy, tak sláva! Ale ani v tomto případě neusínejte na vavřínech a myslete na pravidelnou hydrataci pomocí speciálních hydratačních přípravků.

Suché vlasy nemyjte moc často a pouze vlažnou vodou. Vysušuje je i příliš horké fénování a kulma. Důležitá je i vyvážená strava, výživové doplňky a hydratační přípravky. Pro styling používejte pouze výrobky bez alkoholu.

• Máte poškozené vlasy? Na vině může být barvení, ondulace, časté používání kulmy či žehličky, slunce či stres. Péče o ně musí být dlouhodobá a intenzivní, postavená na speciálních přípravcích pro poškozené vlasy.

Pokud je vyřešeno zdraví vlasu, můžeme se podívat na další dělení vlasů a péči o ně

• Pokud máte jemné vlasy, používejte přípravky pro tento typ vlasů, které do nich dostanou objem. Funkční jsou také pěnová tužidla. Nebo co vyzkoušet třeba pudr na vlasy?

• Přáli byste si krásné vlny, ale vaše vlasy jsou rovné? Zde více než jinde platí, že pomoc profesionála je nutností. V salonech Klier vám účes nejen vytvoří, ale také vás naučí, jak ho uchovat, jaké produkty použít, kam a v jakém množství je aplikovat.

• Pokud chcete naopak z vlnitých vlasů udělat rovné, myslete při používání žehličky na vlasy na kvalitní termoochranné přípravky. Pak se o zdraví svých vlasů nemusíte bát.

• Samostatná kategorie jsou barvené vlasy, speciálně ty blond. Pro domácí péči jsou vhodné přípravky pro barvené vlasy, které vlas nejen vyživí, ale pomohou i uchovat barvu. Barvy na vlasy otevírají strukturu vlasu, proto je pro opětovné zacelení vhodné i používání speciálních kůr a masek.

Kérastase Chronologiste Bain Régénérant – revitalizující anti-aging šamponová lázeň pro zralou vlasovou pokožku a vlasy. Navrací lesk, posiluje vlasy, šetrně zbavuje vlasovou pokožku a vlákno znečištění

Kérastase Chroma Absolu Bain Chroma Respect – ydratační šampon pro barvené vlasy. Vlasy jsou lehké, pružné, barva je výraznější a zářivější, vlasové vlákno je zdravé Cena: 550 Kč

www.kliereshop.cz

Není nad to svěřit se do rukou kadeřnických profesionálů, kteří vám vlasy nejen krásně upraví, ale také doporučí individuální péči. Více informací a vaše nejbližší kadeřnictví najdete na www.klier.cz.


publikováno: 5. 5. 2022, v rubrice Kosmetika
Štítky: krása, vlasy

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+