Které estetické zákroky vám pomohou se rychle vrátit do kondice? | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Které estetické zákroky vám pomohou se rychle vrátit do kondice?

18. 5. 2020

Dlouhodobé trvání omezeného zákazu vycházení a nedostupnost většiny služeb nás zaskočily naprosto nepřipravené. Nyní je jaro v plném proudu a po několika týdnech se snad brzy postupně vrátíme zpět do našich běžných životů. Které procedury nejrychleji vrátí tělu i obličeji vitalitu a báječný vzhled, radí odborníci z Kliniky GHC Praha.

Změna denních rituálů

Pobyt v domácím prostředí poskytuje tělu skvělou relaxaci, ale po pár dnech může být i nechtěným břemenem. Nedostatek běžného pohybu, změna denních rituálů a v neposlední řadě také nedostupnost estetických zákroků se nelichotivě podepisují na našem celkovém vzhledu. Není důvod zoufat. Zde je několik tipů, jak si péči o krásu po několika týdnech vynahradit.

Bříško jako nové

Největším problémem omezeného vycházení je zřejmě nechtěný přírůstek na váze, který postihl snad každého z nás. I přes zdravý a vyvážený jídelníček tělo několik týdnů nedostávalo tolik pohybu, na který je při běžném aktivním životě zvyklé. Před plavkovou sezónou to samozřejmě nikoho netěší, a proto již nyní očekávají fitness centra nápor klientů, který odpovídá novoročním předsevzetím. Pokud ovšem máte zájem udělat pro svůj vzhled ještě více a nespoléhat pouze na tvrdý režim cvičení, vyzkoušejte biologickou liposukci břicha. Biologická liposukce se provádí v ordinaci lékaře, kde jsou použity jemné injekční jehly a aplikace je prakticky nebolestná „Po provedení výkonu dochází k postupnému zeštíhlení ošetřované oblasti během prvních 14 dnů, a dále k úbytku tuku během dalších dnů, zvláště po opakované aplikaci,“ říká lékařka MUDr. Jana Eftimovská z Kliniky GHC Praha.

Ruce jako vizitka

Mimořádné opatření v nouzovém stavu neprospěly asi žádné naší tělesné partii, ale během posledních týdnů dostaly výrazně zabrat především ruce. Povinné nošení rukavic, důsledná hygiena provázená častým mytím rukou a používáním dezinfekce několikrát během dne, ovlivnily vizuální vzhled a nepříjemný pocit z hrubosti našich horních končetin více než si možná připouštíme. Navíc v průběhu let často dochází také k nenápadným změnám jako jsou pigmentace, zvýrazněné šlachy a tvorba reliéfů, což přidává rukám na vzhledu další roky navíc. „Pro mladistvý vzhled rukou můžeme využít odstranění pigmentací, které se provádí jemným obroušením chirurgickým laserem. Druhým krokem může být následně ještě injekční ošetření, kdy jsou do horních i hlubších vrstev kůže aplikovány látky pro vyhlazení, vypnutí a zkvalitnění vzhledu rukou. Většinou se jedná o využití kyseliny hyaluronové, která má ideální složení pro využití v oblasti rukou, nebo se používá také injekční kolagen ovlivňující vypnutí a hladký povrch,“ komentuje doktorka Eftimovská.

Omlazení obličeje během pár hodin

Běžná péče o pleť a užívání kosmetiky je samozřejmostí pro každou ženu, ale delší pobyt doma se mohl projevit i vznikem nových vrásek a viditelným zestárnutím pleti. Chcete-li začít své první jarní dny v běžném režimu s vypnutou tváří a mladistvým vzhledem, ideální volbou je aplikace botulotoxinu a dermálních výplní, které se využívají pro hlubší vrásky a tvarování obličeje. Zatímco botulotoxin dokáže vypnout pleť během okamžiku a vrátit obličeji mladistvý vzhled, výplně zase umí obnovit strukturu kůže, což ubere vrásky, zaplní propadliny a dodá souměrnost obličeji, který potom působí mladistvým dojmem.

„Po aplikaci botulotoxinu dochází postupně (během hodin až dnů) k nástupu efektu, kdy postupně dojde ke zmírnění mimiky ošetřené partie – omezení mimických vrásek, které přetrvává individuálně dlouho – obvykle od 3 do 6 měsíců, výjimečně i déle. Pokud se botulotoxinem ošetřuje čelo (vrásky na čele, kořeni nosu), bývá druhotným prospěchem výkonu omezení či plné vymizení určitých typů bolestí hlavy (bolesti hlavy ze soustředění, z kontrakce svalů u kořene nosu) po dobu efektu botulotoxinu – tedy cca 3–6 měsíců. Zároveň se jedná o účinnou prevenci. Bez předchozího ošetřování botulotoxinem vznikají vlivem stárnutí takové vrásky, které později už nejdou tak snadno vyrovnat,“ říká doktorka Eftimovská a dodává: „Po aplikaci dermálních výplní dojde k ihned viditelnému, přiměřenému efektu.“

Vitamínů není nikdy dost

Infuzní terapie jsou mezi veřejností stále více oblíbené především kvůli jejich nenáročné a rychlé aplikaci. Během krátké a rychlé procedury dodají vašemu tělu potřebné vitamíny a minerály, což prospěje nejenom vaší vitalitě, vzhledu a pleti, ale také výrazně posílí vaši imunitu a odolnost vůči různým virům. Samotné účinky pocítíte prakticky během několika minut. Kromě toho, že váš imunitní systém bude ve výborné kondici, vitamíny umí výrazně potlačit stres a fyzickou únavou. „Naši klienti si pochvalují infuzní terapie, protože vitamíny a minerály jsou obrovskou posilou zdraví a nejúčinnější zbraní proti všudypřítomným nemocem,“ komentuje jedna z předních odbornic Kliniky GHC Praha MUDr. Veronika Šimková, kde jsou na klinice infuzní terapie běžně dostupné i během období nouzového stavu.


publikováno: 18. 5. 2020, v rubrice Kosmetika
Štítky: krása

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+