Ploché břicho, pevné hýždě i diskrétní pomoc ženským potížím | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Ploché břicho, pevné hýždě i diskrétní pomoc ženským potížím

31. 8. 2021

Vylepšují břišní a hýžďové svaly, ale i svaly na pažích, stehnech a lýtkách. Navíc odstraňují tuk a pomáhají v léčbě inkontinence, hemoroidů a v terapii pro zlepšení sexuálních funkcí. To vše dokážou dva nové lékařské přístroje, které využívají elektromagnetic­kou vlnu.

Dva přístroje

Jeden přístroj díky vysokovýkonnému elektromagnetickému poli účinně stimuluje hluboké svaly celého pánevního dna. Druhý zase umí vyrýsovat vytoužené „břišáky“ a vytvarovat zadeček. Oba přístroje nyní využívá vyhlášená pražská klinika LaserPlastic primářky Marty Moidlové, průkopnice nových léčebných i krášlících metod v estetické dermatologii.

Křesílko pro zlepšení pánevního dna

Velmi rychlá a jednoduchá je šetrná léčba inkontinence přístrojem Emsella. „Na křeslo, které vytváří elektromagnetickou energii, posazujeme ženy, které trpí urgentní i stresovou inkontinencí a hyperaktivním měchýřem. Terapie trvá 30 minut a pacientka se nemusí svlékat. Stimulace elektromagnetickou energií vede ke znovunabytí kontroly nad svaly pánevního dna a k lepšímu ovládání močového měchýře,“ popisuje primářka z LaserPlastic Marta Moidlová. Ta se specializuje především na lasery, které léčí, ale i omlazují a zkrášlují kůži. Přístroj Emsella ale MUDr. Moidlovou zaujal natolik, že se ho rozhodla pro kliniku pořídit. A nelituje. „Léčba inkontinence je efektivní a účinky jsou znát hned po prvním sezení,“ potvrzuje Moidlová. „Obvykle se doporučuje absolvovat šest třicetiminutových ošetření, která jsou pro pacientku pohodlná a bezbolestná,“ dodává.

Pevné svaly bez cvičení? I to už medicína zvládne

Méně tuku a větší svaly. Takový je efekt Emsculptu Neo, dalšího z dvojice přístrojů. Využívá při tom synchronizovaně jak radiofrekvenci, tak vysokovýkonné fokusované elektromagnetické působení. „Díky vysokofrekvenčnímu ohřevu se teplota svalů rychle zvyšuje o několik stupňů. To připraví svaly podobně, jako když se sportovec rozehřívá před jakýmkoli tréninkem. Za méně než čtyři minuty dosáhne teplota v podkožním tuku úrovně, která způsobuje apoptózu: tukové buňky jsou trvale poškozeny a pomalu se odstraňují z těla,“ vysvětluje primářka Moidlová. Vysokovýkonná elektromagnetická technologie pak vyvolává svalové stahy a tkáň reaguje hlubokou přestavbou vnitřní struktury svalu. Výsledkem je spalování dokonce i nitrobřišního tuku, nárůst svalové hmoty a produkce nových buněk ve svalech. Zákrok tak pomáhá vytvarovat břicho, hýždě, stehna, paže i lýtka. Třicetiminutovou terapii je třeba minimálně čtyřikrát opakovat s odstupem dvou až sedmi dnů. Je neinvazivní, nevyžaduje rekonvalescenci ani žádnou speciální přípravu před ošetřením nebo po něm.

Metodu vyhledávají aktivní sportovci, ale i ti, kteří s přibývajícím věkem ztrácejí svalovou hmotu. „Vynikající je pro ženy, které trpí rozestupem břišních svalů po porodech. A i tady jsou první výsledky znát hned po prvním sezení. Viditelný pokrok se pak dostavuje většinou dva až čtyři týdny po poslední terapii a svaly se zlepšují ještě několik následujících týdnů. Obě terapie ale nejsou vhodné pro těhotné ženy a ty, kdo mají kardiostimulátor, či kovový implantát v ošetřované oblasti,“ uzavírá Moidlová.

www.laserplastic.cz


publikováno: 31. 8. 2021, v rubrice Kosmetika
Štítky: estetické kúry, estetické zákroky, krása, nové technologie

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+