Pravá ultrazvuková liposukce vytvaruje vaše tělo | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Pravá ultrazvuková liposukce vytvaruje vaše tělo

10. 9. 2012

Řekněte jednou pro vždy sbohem svým tukovým polštářkům! V poslední době se objevila celá řada přístrojů na bezbolestnou neoperativní ultrazvukovou liposukci, během níž lze rychle zhubnout. Často ale jde o pouhou lipolýzu (rozrušení tukových buněk), která nikdy nedosáhne takových výsledků, jako skutečná a tedy operativní ultrazvuková liposukce. Její nejmodernější forma se dostala nově i do ČR na kliniku Esthé, kde provádějí tzv. Vaser Lipo.

před

před

Odstranění nadbytečné tukové tkáně z podkožních zásob

Při pravé ultrazvukové liposukci se jedná o operační techniku odstraňující nadbytečnou tukovou tkáň z podkožních zásob. Rozrušená tkáň se při ní odsává pomocí kanyly malého průměru, která je napojena na přístroj vyvíjející podtlak. Velkou výhodou tohoto zákroku je pak trvalý efekt jednorázové procedury, protože v dospělosti je počet tukových buněk stabilní, buňky se nemnoží, jen se mění jejich velikost. Proto redukce jejich počtu způsobí v dané lokalitě trvalý efekt.

Co se děje při lipolýze?

Při lipolýze dochází k rozrušení tukových buněk, které se z těla samy o sobě nevyloučí. Pokud tedy někdo tvrdí, že se vyloučí z těla apod., jedná se o naprostý nesmysl. Rozbité tukové buňky se musí spálit při procesech látkové výměny. Po lipolýze je tak nutné tři týdny omezit tučná a vysoce kalorická jídla a zároveň dopřát tělu i lehkou aerobní zátěž. Jinak se do buněk tuk velmi rychle vrátí.

„Rozhodně tak nelze srovnávat lipolýzu s liposukcí a zároveň považovat za pravou liposukci tzv. neinvazivní ultrazvukovou liposukci, kavitační liposukci, či ultrazvukovou liposukci 3. generace. Tyto neinvazivní techniky představují pouhou lipolýzu a na veřejnosti jsou mylně označovány jako ultrazvuková liposukce,“ vysvětluje MUDr. Libor Kment z kliniky Esthé.

po

po

Na jaké partie se hodí?

Ultrazvukovou liposukci lze použít na lokality, jako jsou podbradek, paže, trup, břicho, hýždě, boky, stehna, kolena, lýtka, kotníky. Má velmi dobrý pooperační efekt i při lehkém stupni volnější kůže. Přestože je doba zákroku závislá na velikosti upravované lokality a množství odsávaného tuku, obvykle se během této operace používá u větších lokalit celková anestézie, ale lze ji provádět i v lokální anestézii.

Bez modřin, otoků a bolesti

„Obrovskou výhodou této liposukce je i kratší rekonvalescence. Jelikož je tuk roztříštěn na emulzi (konzistence milkshakeu), netvoří se po odsátí pod kůží ďolíčky. Zároveň dochází pouze k minimálnímu porušení kolaterálních tkání (tkání, které nejsou cílené k zásahu), oběhového a nervového systému, tudíž se výkon obejde i bez modřin, otoků a bolesti, jak je u ostatních liposukcí běžné. Většina pacientů se tak obejde bez analgetik a je schopna se vrátit do práce během několika dnů,“ upozorňuje plastický chirurg MUDr. Karel Urban z kliniky Esthé.

Využitelnost tuku na jiná místa

Tukové buňky se při odsátí pomocí ultrazvukové liposukce jen minimálně poškodí. Proto jej lze okamžitě použít pro modelaci či zvětšení jiné části těla. Tukové buňky tímto způsobem získané jsou ze 70–80 % životaschopné. „Tukové výplně jsou přirozenější a trvalejší než jiné typy výplní, jsou velmi dobře snášeny, alergické reakce se téměř nevyskytují. Zatím jsou tyto výplně velmi drahé, ale díky metodě Vaser lipo by se tato technika měla výrazně zlevnit a zpřístupnit veřejnosti,“ dodává MUDr. Libor Kment.

www.esthe-plastika.cz


publikováno: 10. 9. 2012, v rubrice Kosmetika
Štítky: bezpečný, estetické kúry, estetické zákroky, krása, nadváha, operace, tvarování postavy

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+